Trafik sigortasından araç hasarı giderme hakkında

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. Park halindeki aracıma 400 promil alkollü bir vatandaş vurmuş. Trafik polisi gelmiş, adama ceza yazmış, ehliyetine el koymuş, kaza raporu tutmuş gitmiş. Beni aramadılar, sonradan öğrendim ve trafik şubeye gidip raporu aldım.
Yalnız raporda kusurlu şahsın ehliyet ve ruhsat fotokopisi yok, sigorta bilgisi de yok.
Karşının sigortasından yaptıracağım da Sorun olur mu???

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tc kimlik no'su raporda vardir..sigortaciniza gidin tc nodan bulur o kisinin sigorta sirketini..sonrasinda rutin isler iste..

Aracınız
Civic FB7 2013
Tc kimlik no'su raporda vardir..sigortaciniza gidin tc nodan bulur o kisinin sigorta sirketini..sonrasinda rutin isler iste..

Kullanan kişi aracın sahibi değil. Yeğeninin aracıymış. Plakadan sigorta bulunabilir sanırım?
Geçen telefonlarına ulaştım biraz berbat insanlar, hem suçlular hem güçlüler açıkçası. Sanayide 2bin liralık masrafı yarı yarıya karşılayalım dedim sorun çıkardılar. Oysa sigorta, alkollü olduğu için kendisine dava açıp servisin şişirerek aldığı meblağı kendilerinden faiziyle alacak. Sigortaları delindiği için sigorta yaptırmak istediklerinde uçuk çıkacak. Ama kalın kafaları basmadı. Kafaları bassaydı öğle vakti alkollü araç kullanmazlardı gerçi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kullanan kişi aracın sahibi değil. Yeğeninin aracıymış. Plakadan sigorta bulunabilir sanırım?
Geçen telefonlarına ulaştım biraz berbat insanlar, hem suçlular hem güçlüler açıkçası. Sanayide 2bin liralık masrafı yarı yarıya karşılayalım dedim sorun çıkardılar. Oysa sigorta, alkollü olduğu için kendisine dava açıp servisin şişirerek aldığı meblağı kendilerinden faiziyle alacak. Sigortaları delindiği için sigorta yaptırmak istediklerinde uçuk çıkacak. Ama kalın kafaları basmadı. Kafaları bassaydı öğle vakti alkollü araç kullanmazlardı gerçi.

Kaskonuz varsa acenteyle görüşün, normalde polis tutanağı ile başvurularda kaskodan da yaptırırsanız sigorta şirketi karşı aracın trafik sigorta şirketine rücu ettirip tahsil ediyor, siz uğraşmıyorsunuz diye biliyorum. Ayrıca vurup kaçmaktansa en azından polis tutanağının tutulması çok kıymetli, @sahiner1985 gibi vur-kaç mağduru da olabilirdiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Kardes bu tiplerle hic muhattap olup canini sıkma..Sigorta acenten hepsini halleder, plakadan da bulur polisten de alir karsi tarafin sirketini.. En guzel sekilde orjinal parcalar ile onarim iste acentenden. Zaten karsi tataftan catir catir alir o parayi acente..
Cok gecmis olsun..

gunesec

Özel Üye
Değer kaybı davası da aç hocam. Benim de başıma geldi lanet ettim kaskoya da çarpana da. Hiçbir şey yapamadım, sinir stres git gel yanıma kar kaldı. Sizin durum daha net. Ne var ne yok tüm hakkınızı kullanın.

Bu arada karşıdakiler bin pişman olacak anlaşmadıklarına. Hem alkollü, hem araç sahibi değil.

Aracınız
Civic FC5 2018
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Siz direk Kaskonuz dahilinde sigorta acentenizle muhattap olun. Bi dünya para verip Kasko yaptırıyoruz. Acente uğraşsın.
Hatta onarım sonrası karşı taraftan aracınızın değer düşmesinden dolayı bir avukatla anlaşarak ücretinizi alabilirsiniz.

Aracınız
Civic FD6 2010
Sırf bu tür olaylardan dolayı hatasız araba almak istemiyorum. Allahtan gören eden olmuş, süreç uzun olsa da aracın değer kaybını alırsınız. Aynı durum, kimsenin görmediği, bir yerde olsa, kaçar gider, olan hatasız araca olurdu. Çok geçmiş olsun.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün raporu verdim dosyayı açtırdım bakalım. Yarın sabah arabayı bırakacağım. Experin yan sanayii stop’una karşılık orijinal çıkma teklifi yapın dedim ustalara:) uğraştığım işlere bakın:) borç harç aldığımız arabaya sarhoşun birisi vursun günlerce uğraşalım, aradığımızda da kavga dövüş çıkarsın. Elin memleketi burası sonuçta, ekmeğimiz için duruyoruz. Ama gereken neyse yapacağım, pişman olacaklar. Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum sevgili arkadaşlar

Geri