Civic FC5 Triger Kayış mı? Zincir mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam 2017 eco elegance var bende. 73.000 km şuan. Bundada zincir mi var? Değişim ne zaman olmalı? Teşekkürler şimdiden
Aracınızda zincir var. Herhangi bir ses gelesiye kadar değişim olmaz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015
Benim bir yerde duyduğum kadarıyla değişme değilde tamir kiti varmış onunla gerekli işlem yapılması yeterliymis ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum ama

Mi 9 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Benim bir yerde duyduğum kadarıyla değişme değilde tamir kiti varmış onunla gerekli işlem yapılması yeterliymis ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum ama

Mi 9 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tamir kiti dediğiniz zincirin gerginliğini ayarlayan tansiyoner var onu değiştiriyor olabilirler. Ama o yaylı bir mekanizma yay tansiyonunu kaybettiği için zincir salgı yapıp ses yapıyor. Ama burada zincirde ömrünü tamamlıyor sonuçta set şeklinde değişmek en iyisi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
2013 MODEL dizel Civic hb sahibiyim. Araç 120 binde. Triger seti ile ilgili bilgi sahibi değilim. Zincirli midir kayışlı mıdır ? Ortalama kaç binde değişmesi gerekir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2013 MODEL dizel Civic hb sahibiyim. Araç 120 binde. Triger seti ile ilgili bilgi sahibi değilim. Zincirli midir kayışlı mıdır ? Ortalama kaç binde değişmesi gerekir.
Hocam 2006 sonrası Honda Civic araçları zincire geçti ve yeni kasalarda da kullanmaya devam ediyor. Tahminen müdahele olmamıştır. Yağ bakımlarını aksatmayın ve kaliteli yağ kullanın. Zincir motor yağı ile yağlanır. Zincir zamanla gerginliğini kaybeder ve muhafazaya sürtme yapmaya başlar. O zaman açılıp işlem yapılır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri