Triger zinciri ve Yağ değişimi

trnowa

0
Aracınız
[MENTION=3926]trnowa[/MENTION] ilk değişim 60000km ya da 4 yıl sonraki değişimler 40000km ya da 2 yıl hangisi önce dolarsa. Bence değiştirin. Ancak yağı servisten alın başka yağ koymayın atf dw-1

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cevap için teşekkürler, peki bu yağ sanırım 3 lt 3 lt haznedeymiş yada onun gibi birşey, direkt 6 lt mi değişmeli yoksa 3 lt'si yeterli mi?

dnzkrt

0
Cevap için teşekkürler, peki bu yağ sanırım 3 lt 3 lt haznedeymiş yada onun gibi birşey, direkt 6 lt mi değişmeli yoksa 3 lt'si yeterli mi?

İçerisinde 6lt ye yakın yağ var ancak karter kısmı 3lt diğer 3lt lik kısım tork konvertör kısmında. Ben toplamda 9lt değiştirdim 2000km arayla. 3lt yağ tam yetiyor değişim için

trnowa

0
Aracınız
İçerisinde 6lt ye yakın yağ var ancak karter kısmı 3lt diğer 3lt lik kısım tork konvertör kısmında. Ben toplamda 9lt değiştirdim 2000km arayla. 3lt yağ tam yetiyor değişim için

Az önce Mutluhan ile görüştüm, 3 litre değiştirilmesi lazım dedi.
litresi 62 tl diyor, yarın alıp 3 lt değiştirsek uygun o zaman?

trnowa

0
Aracınız
Az önce Mutluhan ile görüştüm, 3 litre değiştirilmesi lazım dedi.
litresi 62 tl diyor, yarın alıp 3 lt değiştirsek uygun o zaman?

bir yandan internetten de bakıyorum ama litresi 62 tl biraz pahalı sanki? 62*3=186 TL
ayrıca eneos marka mı kullanıyorsunuz dedim "yok abi orjinal kullanıyoruz" dedi :)

Çetin

0
Aracınız
Merhaba,
Birkaç zamandır araştırdığım bir konuydu şimdi burada görünce sormak istedim.
Aracım 2011 fd6 henüz 44 binde fakat yıldan dolayı şanzıman yağını değiştirmek gerekir mi? Değiştirilmesi gerektiğini anlayabileceğimiz bir yöntem var mı?
Teşekkürler
Benim aracim 2007 166000 de ve hiç şanzıman yagı degişmemiş bende ikilemde kaldım degişsemmi degişmesemmi diye bugünde kayseri 3 ten otoda yağ degişimi yaptim tüm servisler yalan yanlış bilgiler veriyo ve her önüne gelen yağı kullanıyolar faturaları elimde 10 40 helix plus kullanmışlar aynı servis 5 30 ve 10 30 da kullanmış bende motus 5 30 da karar kıldım eneos ta vardı ama bu daha iyi dedi filitreleride orjinal honda kullandı 225 tl verdim, şanzıman yagınada 290 honda orjinali olur 160 ta mitus olur dedi

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çetin

0
Aracınız
Benim aracim 2007 166000 de ve hiç şanzıman yagı degişmemiş bende ikilemde kaldım degişsemmi degişmesemmi diye bugünde kayseri 3 ten otoda motor yağı degişimi yaptim tüm servisler yalan yanlış bilgiler veriyo ve her önüne gelen yağı kullanıyolar faturaları elimde 10 40 helix plus kullanmışlar aynı servis 5 30 ve 10 30 da kullanmış bende motus 5 30 da karar kıldım eneos ta vardı ama bu daha iyi dedi filitreleride orjinal honda kullandı 225 tl verdim, şanzıman yagınada 190 honda orjinali olur 160 ta mitus olur dedi

Yani benim anladıgım motor yagı çokta farketmiyo kaliteli olsun yeter şanzıman yağıda honda diyolar ama honda kendisi üretmedigine göre oda sadece kaliteli bi firmaya yaptırıyodur çokta takılmamamk gerek bunu anladım

Son düzenleme:

dnzkrt

0
@çetin hocam sanırım şanzıman yağını eneos üretiyor çok araştırdım sanayide mobil koyan ustalar var Ankara'da Hondacı Kadir varmış onu aradım hangi yağ koyacaksın diyorum sen getir hallederiz dedi ;) kaç para dedim 100₺ çok kafa karıştıran oldu yetkili servisten aldık sonunda :)

Çetin

0
Aracınız
@çetin hocam sanırım şanzıman yağını eneos üretiyor çok araştırdım sanayide mobil koyan ustalar var Ankara'da Hondacı Kadir varmış onu aradım hangi yağ koyacaksın diyorum sen getir hallederiz dedi ;) kaç para dedim 100₺ çok kafa karıştıran oldu yetkili servisten aldık sonunda :)

Bende youtube den araştırdım eneos dw1 de aynı yag diyolar n11 den alacam litresi 36 tl kendim degisecem çokta kolay altüstü 3 litre alt vidayı sök boşalt tak vidayı üstten doldur sanayide 190 tl dediler iki kati yani bosver dedim onu ben hallederim

Geri