Trim sesi yardım hakkında

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
benim koltuk üç senedir gıcırdıyor, sırtımı her yasladığımda gıcırdıyor, kafaya takmıyorum ancak koltuğun gıcırdayan kısımlarına ulaşıp wd40 yada silikon sprey sıkarsanız ses kesilir.
Benim sport plus'ta ses 7 bin km'de başlamıştı, garantiden değiştirldi iç parçası, daha sonra ses gelmedi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
havalar soğudu sesler artar bu zamanlarda, bu akşam garaja girerken kalorifer fanını teybi kapattım bir bakayım dedim motor şanzıman sesi ne durumda D ye takıp biraz gaza bastım cızzzz zıngır zıngır ön göğüs boşlukları hemen belli etti, kaloriferi açınca ısınınca sesi kesiyor tabi yazın parçalar genleşiyor sıcakta yine ses yok.

Değmez diyorum Honda ya yalıtımdır izolasyondur böyle şeyler, süngerdir lastik keçedir vs. boşuna ilave 3-4kg ağırlık, birde izolasyon için pandizot kapak vs. söktüğünüzde boşluklar biraz daha açılabilir, Almanlarda meşhurdur kabin sessizliği, uzakdoğu arabaları gürültülü olur biraz çatırtı patırtı yapar:)

Ön alt süspansiyon ve direksiyon takımından ses gelen varmı? zannetmiyorum olduğunu, bir Golf te bir Polo da ön takım sesleri daha 15-20000km lerde feci şekilde başlıyor, salıncak burçlarına girişip kauçuklu gres, sıvı soğuk silikon, wd40 uğraşıyorlar sonra.

mekanik aksam yolda tutan ve yolda ilerleten sistemler sağlıklı çalışıyorsa koltuk, kapak, pandizot ön göğüs torpido isterse davul çalabilir:) bu benim düşüncem, ama herkesin zevki ve tercihi farklıdır hepsine saygı duyarım Civic e izolasyon yaptırılsa mükemmel konfor çıkar ortaya. Özellikle pürüzlü yollarda sıklıkla sürüş yapanlarda Civic in kabin gürültüsü birkaç sene içinde dayanılmaz bir hal alabilir.

Aracınız
Civic FC5 2020
aslına honda kolay sökülen dağıtılabilen bir araç ses gelen noktaların yüzde 90 ı rahatlıkla yok edilebilir şeyler fakat vaktimiz hiç yok.alman grubunda pedalların altına bakmak için bile 2-3 adet kapak sökülüyor ve malzemeler kaliteli hondanın sigorta kutusu herşey ortada resmen.hondanın sorunu birbiri ile temas halinde olan trim parçalar.bu plastikleri sanki eski leğenleri eriterek yapmışlar :) tırnağım değse tık diye sert bir ses geliyor.dediğim gibi bütün sesler halledilebilir şeyler bütün mesele zaman.en güzeli tabi ki sesleri olağan kabul edip sorun yapmamak.

Geri