Trim sesi yardım hakkında

Aracınız
Arkdaşlar merhabalar. aracımda gösterge panelinden trim sesi gelmeye başladı. daha önce forumda sorunun gps anteni olduğunu gösteren bi konu vardı. benim sorunda tam olarak bu . aradım aradım bulamadım. yardımcı olabilecek olan var mı acaba? Aslında bana o gösterge panelinin üstündeki parçanın nasıl çıkartılacağı, nelere dikkat emek gerektiği lazım

Burak bey honda hb sahibiyim. Ön konsoldan gelen ses yüzünden 2 ayda 4 kere servise gittim
Kaput çubuğundan tutun,plakalığa,ön gösterge siperliğinden tutunda,multimedya ekranına kadar herşeyi söktüm taktım bantladım vs.
Biraz önce ayrıntılı olarak başka bir yere yazdım. Onu inceleyin olmadı bama özelden yazın sizi bu lanetten kurtaralım.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ayni sikinti bende de var ozellikle arac sogukken ve gaza cok az dokununca sanki rolanti titremesi gibi bi ses geliyor sol on direkle gogus arasinda bi noktadan geldigini dusunuyorum.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

O zaman kontrol edilmesi gereken noktaları yazıyorum. Tek tek üzerinden geçersiniz.
Öncelikle
-plakaları kontrol edin. Tümsekten çukurdan geçince çok fazla ses çıkartabiliyorlar. Arkalarına yapışkanlı keçe yapıştırın.
- kaput çubuğu yuvasından çıkıp sağa sola çarpabiliyor. Çubuğu elektrik bandı ile sarıp yuvasına daha sıkı oturmasını sağlayın.
-a sütunlarındaki direkler zamanla gevşeyebiliyor.srs airbag yazan yeri açın oradaki vidaları sıkın.( ses gelmeye devam ederse servis içine keçe koysun)
- emniyet kemerlerinin yükseklik ayarlarını sağlayan parçadan da ses gelebiliyor. Wd 40 sıkıp temizleyin
- aracın sağ tarafında sağ ayağın kapıya doğru olan yerinden arkaya kablolar gidiyor. Oradaki kablolar yalıtım ile sabitlenmeli(servise söyleyin)
- gösterge panelinin üzerindeki siperliğin içinde gps anteni var. O yerinden gevşemiş mi,yanında bulunan vidalar gevşek mi kontrol edilmeli.
-multimedya ekranının birleşim yerleri wd40 ile temizlenmeli(üniteyi sökmeyin arkada ses yapacak bir iki kablo var ama en son bakılacak nokta orası)
-ayrıca aracın kapı fitillerini wd40 ile temizleyin
-servisinize fren borularının yerine oturtulması işlemini yaptırın
- hala geçmediyse torpido gözünü sökün ya da elinizi biraz zorlayarak yukarı bölümdeki demir boruyu tutun.elinizi boru üzerinden sol diziniz ile multimedya ekranının sağ tarafına denk gelen noktaya kadar kaydırın. Orada birbirine çok yakın plastik aksamlar var. Biraz aşağı doğru olan hafif dombiş plastik ile torpido gözünün arasına bez ,sünge sıkıştırın.
Ses kesilecektir. Esas ses yapan şey buydu arkadaşlar.
Kontrol için aracınızı dik bir yokuşta n de durdurun. El freni çekik olsun. 1800 devirlerde yavaşça gaz vererek sesi dinleyin. Ondan sonra dediğim işlemi yapın. Bu ses abd de çok fazla şikayete neden oluyor. Youtube bu tip ses videoları ile dolu. Şimdilik benden başka çözen olmadı. Eğer buna rağmen ses geçmediyse, direksiyondan gelen vites kablolarının ses yaptığını yazmış abd den birisi.
Umarım yazdıklarım işinize yarar. 6 aylık araba bu yüzden 4 kere servise gitti. Honda bile olayın farkında değil. Müşteri hizmetlerine youtube videolarını gösterip çözüm konusunda yardım istedim,dönmediler.
O kadar uğraştım ki aracın önünü 15 dakikada söküp takacak kadar pro oldum. Umarım işinize yarar.
Not: foto çekmeye çalıştım ama telefon o noktaya girmiyor ne yazık ki

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

anemon

0
Benim 2015 fb7 dede şoför kapısı camı 3 cm civarı açık olduğunda gıcırtı tıkırtı zırlama var. Kapı panelinimi açmak lazım acaba. Bir de yine şoför tarafı perde hava yastığının orda bir çıtırtı sivrisinek vızıltısı gibi bir ses. Oraya pamukmu tepmedim. El destek kulpunumu sökmedim olmuyor. Varmı öneri si olan

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ARAÇ ROLATİDE İKEN İÇERİ GELEN SES VAR İSE YADA GERİ GERİ GİDERKEN ARAÇINIZ LPG Lİ İSE VARDIR HELEki SERVİS BAKIMINDA ÇIKTIKTAN SONRA 1-2 gün sonra fark etmişseniz onun sesi lpg filtresini değiştirirken doğru ortalamadıkları için araç rolantide o metal filtre titriyor ve bir yere vurarak ön panelde ses yapıyor bu benim başıma geldi sizinkiside böyle birşeydir diye paylaşıyım dedim

kayhanbozkus

0
Yönetici
ARAÇ ROLATİDE İKEN İÇERİ GELEN SES VAR İSE YADA GERİ GERİ GİDERKEN ARAÇINIZ LPG Lİ İSE VARDIR HELEki SERVİS BAKIMINDA ÇIKTIKTAN SONRA 1-2 gün sonra fark etmişseniz onun sesi lpg filtresini değiştirirken doğru ortalamadıkları için araç rolantide o metal filtre titriyor ve bir yere vurarak ön panelde ses yapıyor bu benim başıma geldi sizinkiside böyle birşeydir diye paylaşıyım dedim
Cozumu nedir ?

Cozumu nedir ?

Tekrar servise götürdüm çünki servisten sonra başladı bu ön güğüsten gelen ses onlar sesin geldiği yeri buldular lpg filtresini daha güzel bir şekilde ayar yapıp ortaladılar ses kesildi

Kendinizde yapabilirsiniz aslında arayı geri vitese takın el frenini cekin klimayıda acınki titreme fazlalaşsın kaputu acın onun titrediğini bir yere değdiğini göreceksiniz

kayhanbozkus

0
Yönetici
Kendinizde yapabilirsiniz aslında arayı geri vitese takın el frenini cekin klimayıda acınki titreme fazlalaşsın kaputu acın onun titrediğini bir yere değdiğini göreceksiniz
Biz arabayi sifir aldigimizdan beri var bu ses aracta 1 aylik daha.

Geri