Ufak bir Kaza atlattık yardım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Degerli arkadaşlar benim hatam sonucu belediye otobüsü aracıma carptı. Kapı hafif icine göçtü bunun tamiri hususunda ne önerirsiniz.

Ekli dosyalar

• 20200906_084945.jpg
    20200906_084945.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 158
  • 20200906_074110.jpg
    20200906_074110.jpg
    100.8 KB · Görüntüleme: 159

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
Öncelikle güzelce bir temizlik yapılmalı. Ardından profesyonel göçük düzeltme. Ardından boya zedelenmesi olan yerler varsa rötuş atılır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Eyw kardesim. Tutanak tutmadık kasko sigortaya fln girmesin diye acaba tutsamiydik kasko ile yaptırsam değer kaybı olurmu ?

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam tutmadığın iyi olmuş karşındaki ticari olduğundan yatma parasınıda senden keserler bu durumlarda hasarınız azsa ve tamamen suçluysanız tutmama yoluna gidin

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Eyw kardesim. Tutanak tutmadık kasko sigortaya fln girmesin diye acaba tutsamiydik kasko ile yaptırsam değer kaybı olurmu ?
Değer kaybı alabilmeniz için karşı taraf suçlu olmalı. Kasko olsa direk kapıyı değiştirir. Bu küçük kaza için fazla tramer çıkar. Seneyede fiyat yükselmesi gerçekleşir. Karar sizin hocam.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Eleganceoto Geçmiş olsun.

Belediye şoförlerinin hepsi değil ama belirli bir kısmı haklı olduklarını gördükleri bazı kazalarda durmak yerine kazanın gerçekleşmesine izin veriyor gibime geliyor, trafik kurallarına zaten genelde uymuyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Tutanak tutmayarak kendinize çok büyük br iyilik yapmışsınız . Zaten otobüste hiç bişe yok spreyle bile tekrar boyanır. Szin hatanız oldugu için sizde kaskoyu h bozmadan cepten yaptırın gitsin.

Belediye otobüsüne çarpacağınıza gidin düz duvara çarpın daha iyi arkadaşlar. O kadar net söylüyorum. Dayımın başına gelen bir olayı anlatayımda durumun ciddiyetini anlayın. Hastane çıkışından ana yola giderken , otobüsün son durağı olan duraktan yolcuları doldurmuş bir şekilde ani bir hareket ile dayımın önüne çıkıyor. Yolda hafif ıslak olunca dayım duramıyor ve otobüse tam ortadan giriyor. Tabi dayımda şaşırıyor, diyoki otobüsü süren adam geldiğimi göre göre iyice burnunu yolun ortasına kadar çıkardı, ben vurduktan sonra dahi durmadı yine sürmeye devam etti dedi. Meğer işin rengini sonradan anladık. Neyse trafik polisi geldi tutanak tutuldu derken, belediye otobüsü yürüyebilcek durumda iken garaja çekileceğini öğrendik, ve kazanında %50 % 50 kusurun bölüşülceğini söyledi polis. Tabi resmi sonuç henüz çıkmamışken. Neyse sonradan öğrendik ki, otobüsün yattığı her gün için şöyle bir formül yapıyorlarmış.

Otobüsün günlük sefer yaptığı sayı ile günlük taşıdığı yolcu sayısını, onuda tam bilet biniş ücreti ile çarpıp onuda yattığı gün kadarını çarpıp dayıma ödetecekler, ancak sigortada ödemiyor bu bedeli ve nakit cepten çıkacak yani. Dayımın şansınada o otobüs durağı hastane durağı olduğu için çok yoğundu, valla uzatmayım toplamda 1 hafta için 12 bin tl yatma parası çıkardılar. Kaza tutanağı sonucunda da gerçekten yarı yarıya dayıma verdiler, baya bi sıkıntılı süreçti.

O yüzden belediye otobüslernden uzak durum arkadaşlar

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Tutanak tutmayarak kendinize çok büyük br iyilik yapmışsınız . Zaten otobüste hiç bişe yok spreyle bile tekrar boyanır. Szin hatanız oldugu için sizde kaskoyu h bozmadan cepten yaptırın gitsin.

Belediye otobüsüne çarpacağınıza gidin düz duvara çarpın daha iyi arkadaşlar. O kadar net söylüyorum. Dayımın başına gelen bir olayı anlatayımda durumun ciddiyetini anlayın. Hastane çıkışından ana yola giderken , otobüsün son durağı olan duraktan yolcuları doldurmuş bir şekilde ani bir hareket ile dayımın önüne çıkıyor. Yolda hafif ıslak olunca dayım duramıyor ve otobüse tam ortadan giriyor. Tabi dayımda şaşırıyor, diyoki otobüsü süren adam geldiğimi göre göre iyice burnunu yolun ortasına kadar çıkardı, ben vurduktan sonra dahi durmadı yine sürmeye devam etti dedi. Meğer işin rengini sonradan anladık. Neyse trafik polisi geldi tutanak tutuldu derken, belediye otobüsü yürüyebilcek durumda iken garaja çekileceğini öğrendik, ve kazanında %50 % 50 kusurun bölüşülceğini söyledi polis. Tabi resmi sonuç henüz çıkmamışken. Neyse sonradan öğrendik ki, otobüsün yattığı her gün için şöyle bir formül yapıyorlarmış.

Otobüsün günlük sefer yaptığı sayı ile günlük taşıdığı yolcu sayısını, onuda tam bilet biniş ücreti ile çarpıp onuda yattığı gün kadarını çarpıp dayıma ödetecekler, ancak sigortada ödemiyor bu bedeli ve nakit cepten çıkacak yani. Dayımın şansınada o otobüs durağı hastane durağı olduğu için çok yoğundu, valla uzatmayım toplamda 1 hafta için 12 bin tl yatma parası çıkardılar. Kaza tutanağı sonucunda da gerçekten yarı yarıya dayıma verdiler, baya bi sıkıntılı süreçti.

Yeni bir bilgi daha öğrenmiş oldum, teşekkürler (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Yuh artık. İlk kez duyuyorum. Böyle olursa elbette otobüs şöförleri lunaparktaki çarpışan otolar gibi kullanırlar! :mad:

Aracınız
Civic FC5 2020
Yuh artık. İlk kez duyuyorum. Böyle olursa elbette otobüs şöförleri lunaparktaki çarpışan otolar gibi kullanırlar! :mad:

@m2hamid

Evet bizde başımıza gelince öğrendik maalesef. Ha bu arada şu detayıda söyleyim. Demiştim ya otobüs neden ısrarla hala burnunu yolun ortasına kadar sürmüş. Meğer dayım otobüse kafasından çarpsa imiş, %100 otobüs suçlu oluyormuş. Şoför bunun bilincinde olduğu için otobüsün kafasını yolun diğer şeridine çıkartabildiği kadar çıkartıp orta yerinden vurmasını sağlamış. Bu sayede kaza oranı hesaplanırken , bak ben aracımı çıkarttıp o bana gelip ortadan vurdu demek içinmiş. Halbu ki dayımın fren izi 15 metre ölçüldü. Yani bile bile iyice yola kendi atarak kendi suçunu azaltmak için yaptı şoför... allah korusun ben yolda bunları görsem yol veriyorum , asla sıkışacakmpozisyona bile gelmiyorum. Adamların korkusu yok çünkü.

Geri