Civic FD6 V kayis bilyalari ses sorunu

Aracınız
Civic FD6 2008
Mrb arkadaslar . Aracimda devri 2 bin civarina yukseltince bi ugultu geliyordu aldigimdan beri bu sekilde ne ilerleme ne gerileme mevcut. Dun ustaya gosterdim gergi kutugunun bilyasi ile arka kisimdaki avare bilyasi ses yapiyor dedi. Servis i aradim gergi komple degisir ayri bilya yok dedi fiyat 1400 tl . Avare bilyasina 500 tl dedi. Usta da once gergi komple degisir dedi ben sadece bilya yi degistirelim parca yok mu dedim. 250 tl gerginin bilyasi 200 de avare bilyasi 250 de ben alirim dedi. 1)Fiyat cok yuksek degil mi?
2) ses hafif geliyor zaten ses artana jadar yaptirmasam mi yoksa bilya bu tak diye kitler belli olmaz isi mi dersiniz ?
3 ) bir seneye gergi kutugu de bozulur diye dusunuyorum 100 bin km dir degismemis tahmini belki de orjinaldir ustundeki (arac 230 bin km de) sadece avare yi degistirip riski yariya indirip gergi bozulana kadar devam mi dersiniz?

Aracınız
Civic FD6 2008
Bulundugum yerde japoncu bi yedek parcaci buldum. ina marka gergi kutugu 500 tl ama kendisi hep hym marka kutuk satiyorum dedi taiwan mali 350 tl dedi. Rulmanda 80,-100 tl arasi dedi. Makul fiyatlar gibi. Baska bi arkadasa yön gosterir diye yaziyorum

Aracınız
Civic FD6 2010
V Kayışını Bando marka ile değiştirmiştim. O zamandan beri (10bin km önce, temmuz 2020) bende de inceden ritmik şekilde bir ses var. Ses seviyesi hala aynı, doğru tespit sonrası ben de araştırmalara başlayacağım. Bulunduğum şehirdeki sanayide sorun çözümleri deneme yanılma ile yapılıyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İna marka harici bi parcaci orjinal diye kutusunda sadece honda yazan da urun oldugunu soyledi. Var mi boyle bi bilgi direk honda kutulu gergi kutugu orjinal diye
FD6 ve FB7 olmak üzere 2 Civic'in gergilerini değiştirdim ve üzerinden çıkan gergiler hep INA markaydı.

Aracınız
Civic FB7 2012
bildigim kadariyla sadece ina orjinal diye satılıyor onun haricinde hic duymadim gormedim honda armali kutuda satildigini baska markaya gelince baska marka kullanip sorun yasayan arkadaslar baya bi var galiba ben olsam ina ile degistirirdim aldiginiz baska markada yine sorun yasarsaniz sonra inayi almak zorunda kalirsiniz ve daha maliyetli olur karar butce sizin benim fikrim bu yonde
İna marka harici bi parcaci orjinal diye kutusunda sadece honda yazan da urun oldugunu soyledi. Var mi boyle bi bilgi direk honda kutulu gergi kutugu orjinal diye

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
en iyi karar gergi avare bilyasi kayis degisimi diye dusunuyorum cogunlukla bu 3 parca ses yapiyor
V Kayışını Bando marka ile değiştirmiştim. O zamandan beri (10bin km önce, temmuz 2020) bende de inceden ritmik şekilde bir ses var. Ses seviyesi hala aynı, doğru tespit sonrası ben de araştırmalara başlayacağım. Bulunduğum şehirdeki sanayide sorun çözümleri deneme yanılma ile yapılıyor.

Aracınız
Civic FD6 2008
bildigim kadariyla sadece ina orjinal diye satılıyor onun haricinde hic duymadim gormedim honda armali kutuda satildigini baska markaya gelince baska marka kullanip sorun yasayan arkadaslar baya bi var galiba ben olsam ina ile degistirirdim aldiginiz baska markada yine sorun yasarsaniz sonra inayi almak zorunda kalirsiniz ve daha maliyetli olur karar butce sizin benim fikrim bu yonde

Kayisim daha yeni diger ikisini degistiririm . Fiyat lar yakin ina 100 tl daha pahali sadece fark honda kutulu urun burada parcacida var ina yi internetten siparis vermem gerekiyor ikiside orjinalse siparisle ugrasmayacaktim ama hic bilen yok maceraya gerek yok

Aracınız
Civic FD6 2008
Bugun gergi kutugunu ina marka avare bilyasini sarj dinamo bilyasini klima kompresor bilyasini degistirdim.lakin sesimiz biraz azaldi ama gecmedi. Ustaya kayistan yapar mi dedim kayis yeni olcusu uygun sanmiyorum dedi. Kulak yan sanayi takilmis ondan iceri ses iletimi fazla olabilir baska sorun gorunmuyor dedi. Fikri olan var mi

Aracınız
Civic FD6 2008
sesim su sese benziyor ama bunu 2 bin devirde yapmaya basliyor . Ustaya da dinlettim video daki aracin kutugu bozuk yeni kayisla ancak bin km tolere eder kutuk arizasini sonra geri cikmistir dedi. Videonun tamami ayri bi sekilde youtube da vardi

Aracınız
Civic FD6 2008
Sunu da ekleyeyim gergi kutugunun bilyasi saglamdi diger degisenlerin hepsinin bilyasi sorunlu cikti dogru islemler yapildi . Tek devirdaim in ki kaldi bilya olarak usta bayagi bi dinledi mudahalelik bi durum yok burada dedi

Geri