seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar geçenlerde honda özel serviste honda fb7 aracıma gateks 8pk 2093 kayış taktılar burda 8 pk veya 6 pk olması ne kadar etkiker acaba . özel servis ustası honda yetkili servisin baş ustası idi . kendine dükkan açmış . birde bunlarda ekstra bir yerdirme yapılıyor mu yoksa sadece gergi bilyası mı geriyor. Düşük devirlerde çok az ses var sanki. Kayış değişmeden önce serviste gergi bilyası değişti sonra özel serviste kayış değişti acaba gergi bilyasının bir germe ayarı var mı bilemedim. Bu konu hakkında bilgisii olan var mı acaba

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kayışlardan birisi 8 kanallı, diğeri 6 kanallı. Fb7 aracın kayışı orijinalde 6pk ise 8pk kayış nasıl uymuş? @m2hamid hocam sen ne diyorsun bu işe?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kayışlardan birisi 8 kanallı, diğeri 6 kanallı. Fb7 aracın kayışı orijinalde 6pk ise 8pk kayış nasıl uymuş? @m2hamid hocam sen ne diyorsun bu işe?
@YLMZGNC Otomatik gergi mevcut yani motorun yüküne göre gergi otomatik ayarlanıyor. Sizden ricam bahsettiğiniz kayışın fotosunu çekip paylaşabilirmisiniz?
6pk2093 ebadı piyasa bulunan bir ebat değil diye mi yapmış anlamadım, ilk defa böyle birşey duyuyorum, tahminimce 2 kenarda 1er kanal açıkta kalacak şekilde ortadaki kanallara kayışı oturtmuştur ancak gereksiz bir uygulama olmuş :unsure: Eğer dediğim gibi ise fazlalık olarak kenardaki kanallardan kayışın altına normalden hızlıca kir-toz-sıvı geçişi olacaktır.
Ayrıca ısınma durumunda daha farklı yapıda kayış olduğu için genleşme-daralması da farklı olacaktır.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
@YLMZGNC Otomatik gergi mevcut yani motorun yüküne göre gergi otomatik ayarlanıyor. Sizden ricam bahsettiğiniz kayışın fotosunu çekip paylaşabilirmisiniz?
6pk2093 ebadı piyasa bulunan bir ebat değil diye mi yapmış anlamadım, ilk defa böyle birşey duyuyorum, tahminimce 2 kenarda 1er kanal açıkta kalacak şekilde ortadaki kanallara kayışı oturtmuştur ancak gereksiz bir uygulama olmuş :unsure: Eğer dediğim gibi ise fazlalık olarak kenardaki kanallardan kayışın altına normalden hızlıca kir-toz-sıvı geçişi olacaktır.
Ayrıca ısınma durumunda daha farklı yapıda kayış olduğu için genleşme-daralması da farklı olacaktır.
Fazlasıyla vibrasyon ve buna bağlı olarak kısa zamanda kayışın kopması da kaçınılmaz olacaktır.

Arkadaşlar yani inşallah sorun olmaz ama bakalım ben foto atarım araba hatunda ama 8pk diye okudum bu adamlarda sonuçta yetkili bayide baş usta kaç sene demekki serviste de böyle takıyorlar diye düşündüm. Servis o zaman 350 tl istemişti ben özel serviste 200e taktırdım. Foto atacağım size

Arkadaşlar yani inşallah sorun olmaz ama bakalım ben foto atarım araba hatunda ama 8pk diye okudum bu adamlarda sonuçta yetkili bayide baş usta kaç sene demekki serviste de böyle takıyorlar diye düşündüm. Servis o zaman 350 tl istemişti ben özel serviste 200e taktırdım. Foto atacağım size

Land rover model araçlarda kullanılıyormuş bu mode kayışlar arkadaşlar

Aracınız
İzmir Terakki 320 lira dedi, Çamkıran 550.

Terakki de. v kayış - fren hidroliği-degisim ve yağ filtresi 638 lira tuttu..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar aşağıdaki videodaki gibi aracımda V kayışından ses geliyor. Bakıma 4500 km var. 3000 km lik uzun yola çıkacağım. Bakıma kadar beklesem olur mu? Yoksa uzun yolda bana sıkıntı yaratır mı, kopma falan olur mu?

Geri