Civic FD6 Vibrasyon

Aracınız
Civic FD6 2008
Selam arkadaşlar.
Aracım aşırı vibrasyonla çalışıyor. Motor takozu mudur motor kulağı mıdır nedir ondan kaynaklanıyormuş. Bu titreme beni çileden çıkarıyor. Arka cam önündeki panzuttan tırrrr tırrrr ses geliyor. Camla arasına sünger sıkıştırdım, bagajı açıp alttan süngerle besledim, biraz kesilmişti. Şimdi yine başladı. Kafayı yemek üzereyim.
Şimdi; bu ürünü yan sanayiyle değiştirirsem ne olur? Orjinal ile değiştirirsem ne olur? Fiyatları da yanlış hatırlamıyorsam yan sanayi 300, orjinali üç aşağı beş yukarı 750 tl dolaylarında. Bu fiyatlar özel servis fiyatları. Yetkili servisle görüşmedim henüz. Sizce ne yapmalıyım? Her türlü bilgiye açığım.

Aracınız
Yetkili serviste %20 parça ve işçilik indirimi var Mart sonuna kadar. Bence fiyat alın oradan. Bu arada orjinal parçaları servis dışında bulmanız pek mümkün değil. Dikkat edin ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yan sanayiler pek randıman vermiyor, bence orjinal ile değiştirip bu gereksiz stresten kurtulun (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Değişmesi gereken kaputu açtığınızda solda göreceğiniz 1 adet yağlı motor takozu, diğerleri esas taşıyıcılıktan ziyade destek takozları, motoru asıl taşıyan ve içindeki yağ özelliğini kaybedince seslere neden olan takoz o.
Yan sanayilerin neden randımansız olduğunu sadece tahmin edebilirim ama yan sanayi kullanan çoğu kişi kısa sürede motorun titreşimini tekrardan hissetmeye başladıklarını belirtip orjinal takozla uzun km.ler sorunsuz gittiklerini beyan ediyorlar, zaten Honda kalitesini sağlayan temel unsurlar genelde orjinal parçalar oluyor, yan sanayiler orjinallere göre dayanıklılık olarak çok geri kalıyorlar.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
Değişmesi gereken kaputu açtığınızda solda göreceğiniz 1 adet yağlı motor takozu, diğerleri esas taşıyıcılıktan ziyade destek takozları, motoru asıl taşıyan ve içindeki yağ özelliğini kaybedince seslere neden olan takoz o.
Yan sanayilerin neden randımansız olduğunu sadece tahmin edebilirim ama yan sanayi kullanan çoğu kişi kısa sürede motorun titreşimini tekrardan hissetmeye başladıklarını belirtip orjinal takozla uzun km.ler sorunsuz gittiklerini beyan ediyorlar, zaten Honda kalitesini sağlayan temel unsurlar genelde orjinal parçalar oluyor, yan sanayiler orjinallere göre dayanıklılık olarak çok geri kalıyorlar.
Anladım hocam. Teşekkür ederim detaylı bilgilendirmeniz için.

Geri