VİTES D DEN S YE ÇEKMEK

Aracınız
Civic FD6 2009
Seyir halindeyken fd6 f1 şanzımanda d viteste giderken diyelim ki hızımız 90 o anda seriye çeksek ne olur ?

Aracınız
Civic FB7 2014
Fb7 klavuzunda s moda sadece 1 ve 2. Viteste gecebilirsiniz yazar..fd6 da nasildir bilmiyorum ama fb7lerde boyle...

Aracınız
Civic FD6 2010
F1 butonlarına basana kadar , vites geçişleri hala otomatikte oluyor ancak D ye göre daha yüksek devir aralığında çalışmaya başlıyor, haliyle vites küçültmüş oluyoruz. D de iken de gaz pedalına daha fazla bastığımda da şanzıman kendiliğinden bir alt vitese geçiyor. Benim görüşüm D modunda hareket halindeyken daha fazla güç istemek için gaz pedalına daha fazla basmam sorun olmuyorsa S ye almak da sorun olmamalı. Tek tavsiyem hem gaz pedalına yüklenip hem de S moduna almayı aynı anda yapmayın, bu durumda kimi zaman bu S moduna geçişte vuruntuyu hissedebiliyorsun, vuruntulu geçiyorsa bunun da iyi bir şey olmadığına işaret. Mümkün olduğunca düşük devire denk getirin ( gaz pedalına az bastığınız ana).F1 butonlardan herhangi birine basınca da manuel vitese geçer ki bence yarı manuel, zaten devir min ya da maks'a yaklaşınca araç yine kendi vites değiştiriyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Gazdan ayağınızı çekip Sye alabilirsiniz, bir sorun olmaz.
Ben dik yokuş inerken motor freni amacıyla Sye alıyorum. Dik yokuşların çoğunu motor freni ile balataları zorlamadan inmiş oluyorum :)
S modunda araç D konumundan daha düşük viteslerde ilerler, hatta 150ye kadar 3.viteste kalıyor diyebilirim.

Aracınız
5. Vitesten 4. Vitese geçer araç ve hiç bir sıkıntı olmaz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri