Civic FB7 Vites kısmında titreşim sesi

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracım 2013 lpgli civic ve otomatik şanzuman 90.000 km dedir. 145 ile 160 arası hızda devir yüksek iken viteste iki plastiğin sürtünmesi şeklinde titreşim sesi geliyor. Sonra 5 nci vitese geçince titreme sesi gidiyor. Doğuda görev yapıyorum. Olduğum yerde honda servisi ve gidebilecek yerim yok. Ayrıca araç 140 gelinceye kadar hiç bir ses gelmiyor. Bu neden olabilir. Bilgisi olan varsa sevinirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/threads/yeni-ueyelerin-tanisma-mesaji-nasil-olmalidir.99/

Titreşimi bahsettiğiniz kısmı tam anlamadım, ses galiba vites kolu ve çevresinden geliyor.
Genel olarak Honda grubu araçlar trim sesi olarak sınıfındaki araçlara göre daha sese yatkındır, sorun belirttiğiniz kısımda muhtemelen yüksek devre bağlı titreşimi artan bir bağlantı veya parça mevcut, bahsettiğiniz titreşim ciddi seviyede mi? Ayrıca bardaklık kısmındaki unutulmuş bir cisminde ses yapma ihtimali mevcut olabilir mi?

Aracınız
Civic FB7 2013
Trim sesi duyuyorsunuz
Emniyet kemeri ayar yeri var ordan gelebilir.
Torpidoda bişeyler varsa ordan gelebilir.
Net bişey söylemek çok zor ihtimal çok

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet vites kolu kısmında ses ve yüksek devirde geliyor. Fakat yeni önceden böyle ses yoktu.
Anladım, böyle bir sesten sizden önce hiç bahseden olmadı, vites etrafındaki çerçeve sökülüp, yerinden çıkmış veya boşluğa sahip parça varmı diye kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Geri