Vitesi n konumuna alınca sarsıntı

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba civictr ailesine yeni katıldım
Sorum şu olucak aracım fc5 kasa civic 2018 6 bin km’de aracımı d ve r den n ye aldığım zaman ufak bi sarsıntı oluyor anlık bilmiyorum tüm civiclermi böyle bu arada ilk defa otomatik araç aldım

Aracınız
Civic FC5 2019
Sanırım vitesi boşa aldığı için bu şekilde yapıyor. Çünkü tüm yük P ve N hariç şanzımandadır. N ye geçince de tüm yük frene biniyor. Tahminimce böyledir.

Mi MIX 2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
araba yı park ettiğinizde vitesi n ye alıp el frenini öyle çekin.. daha sonra p ye alın..stop edin.. daha sonra vitesi d ve ya r ye alırken frene basın biraz bekleyin sonra devam edin..

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende ilk önce n ye alıp el frenini çekiyorum dediğiniz gibi ama arabayı park edip ayağım frende n konumuna aldığım zaman çok ufakta olsa bi anlık sarsıntı oluyo bilmiyorum belkide normaldir böyle olması gerekiyodur sizin araçlarınızdada böyle oluyormu

Aracınız
Civic FC5 2019
araba yı park ettiğinizde vitesi n ye alıp el frenini öyle çekin.. daha sonra p ye alın..stop edin.. daha sonra vitesi d ve ya r ye alırken frene basın biraz bekleyin sonra devam edin..
Bu bilgilere ek olarak kırmızı ışıkta ortalama 10 saniyeden fazla varsa vitesi N pozisyonuna alın. Böylece rölantide bekleme süresi boyunca şanzımanı kasmadan ışığı beklemiş olursunuz. Şanzımanın ömrü uzar

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende ilk önce n ye alıp el frenini çekiyorum dediğiniz gibi ama arabayı park edip ayağım frende n konumuna aldığım zaman çok ufakta olsa bi anlık sarsıntı oluyo bilmiyorum belkide normaldir böyle olması gerekiyodur sizin araçlarınızdada böyle oluyormu
Dediğim gibi şamzımandaki yük kalkınca normaldir hocam endişe edecek bir durum değil. Bende de durum aynı

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu bilgilere ek olarak kırmızı ışıkta ortalama 10 saniyeden fazla varsa vitesi N pozisyonuna alın. Böylece rölantide bekleme süresi boyunca şanzımanı kasmadan ışığı beklemiş olursunuz. Şanzımanın ömrü uzar

Teşekkür ediyorum bilgi için öyle yapıcam

Aracınız
Civic FC5 2019
Ustam çok sağol ilk defa otomatik araç kullanıyorum huyunu suyunu bilmiyorum teşekkürler ilgilendiğin için
Ben de yeni yeni alışıyorum daha 1800 km de aracım. Sizin gibi söylenilenleri araştırdım fikir aldım. Bana emeği olanlara da teşekkür ediyorum, hepsi bu forum sayesinde siz de bildiklerinizi paylaşırsanız ne mutlu

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de yeni yeni alışıyorum daha 1800 km de aracım. Sizin gibi söylenilenleri araştırdım fikir aldım. Bana emeği olanlara da teşekkür ediyorum, hepsi bu forum sayesinde siz de bildiklerinizi paylaşırsanız ne mutlu

Yani hepimizin burda birbirine yardımcı olması ne güzel

Geri