Vitesi N konumunda stop edilirse araç anahtar olmadan çalışıyor!

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar geçen sene bir problem yaşadım aracımı ustaya yağ değişimine götürdüm vites N konumundayken aracı stop ettim 3 kez uyarı sesi geldi sonra anahtarı cebime koyup arabadan indim 5 dk sonra usta geldi anahtar olmadan marşa basıp arabayı lifte kaldırdı ozaman nasıl çalıştığına anlam veremedik ama sonradan farkettim arabayı vites N konumunda stop edip terk etseniz bile muhtemelen 1.saat elektriği kesene kadar anahtara ihtiyaç olmadan tekrar çalıştırılabiliyor dikkatli olun derim!

Aracınız
Civic FB7 2014
Anahtar ile calisan aracin vitesi bos N aldiginizda daha sonra P konumuna almadan kontak kapatmaya ve anahtar cikarmaya izin vermez sistem sizin yazdiginiza gore siz vitesi N de birakip anahtari cikarip aractan uzaklasiyorsunuz ve tamirci araci anahtar olmadan calistiriyor bir gariplik var gibi geldi bana bu iste.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Anahtar ile calisan aracin vitesi bos N aldiginizda daha sonra P konumuna almadan kontak kapatmaya ve anahtar cikarmaya izin vermez sistem sizin yazdiginiza gore siz vitesi N de birakip anahtari cikarip aractan uzaklasiyorsunuz ve tamirci araci anahtar olmadan calistiriyor bir gariplik var gibi geldi bana bu iste.

Çok özür dilerim eksik bilgi verdim yazdıklarım anahtarsız giriş olan model için executive plus

Aracınız
Civic FB7 2014
Çok özür dilerim eksik bilgi verdim yazdıklarım anahtarsız giriş olan model için executive plus
Rica ederim onemli degil olabilir boyle ufak tefek hatalar peki usta araci tekrar calistirirken siz araca yakinmiydiniz cunku eger sistem (fob) yani kumandayi algilamaz ise calistirmaz diye biliyorum 2014 FB7 aracimda sizin FC5 gibi start stopla calisiyor onda bir deneyerek tekrar donecegim size.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Araç benden 5 metre uzaktı akşam üstü yine denedim N konumunda stop edip anahtarı uzaklaştırıyorum anahtara gerek olmadan marşa basıyor ama sonrasında P konumuna alıp kontağı kapatıp açınca anahtarı yaklaştırın diyor benim anladığım kadarı ile N konumunda stop edince araç tam olarak sistemi kapatmıyor çünkü multimedya falan çalmaya devam ediyor sonrasında vitesi p konumuna getirip kontağı tekrar açıp kapatınca sistem tam olarak kapanmış oluyor

Aracınız
Civic FB7 2014
Araç benden 5 metre uzaktı akşam üstü yine denedim N konumunda stop edip anahtarı uzaklaştırıyorum anahtara gerek olmadan marşa basıyor ama sonrasında P konumuna alıp kontağı kapatıp açınca anahtarı yaklaştırın diyor benim anladığım kadarı ile N konumunda stop edince araç tam olarak sistemi kapatmıyor çünkü multimedya falan çalmaya devam ediyor sonrasında vitesi p konumuna getirip kontağı tekrar açıp kapatınca sistem tam olarak kapanmış oluyor
Doğru şimdi denedim bende aracı çalıştırıp N de geri kapattım anahtarı diğer araç içine koydum tekrar araca dönüp fren ile tuşa bastığımda çalıştı araba baya sakıncalı bir durum bu acaba bir açık filan mı ki ?

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Doğru şimdi denedim bende aracı çalıştırıp N de geri kapattım anahtarı diğer araç içine koydum tekrar araca dönüp fren ile tuşa bastığımda çalıştı araba baya sakıncalı bir durum bu acaba bir açık filan mı ki ?
Bencede çok sakıncalı bilinçli olursak en azından bu şekil stop edip aracın yanından ayrılmayız ama acaba Honda nin bundan haberi varmı belki bir güncelleme ile sorunu çözerler.

Geri