Vitesi R den alınca gelen ses (FD6/Oto.)

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

Bu ses çok uzun zamandır var, performans ya da başka bir sorun çıkarmadığı için sormak yeni aklıma geldi.

Manevra için geri geri gidiyorum, manevrayı tamamlıyorum, frene basıp durduktan sonra vitesi N ye alıyorum ve 0,5-1 sn sonra aracın dışından,kaputun altından " tık" sesi geliyor. Ses hafif tok ama metal çarpması sesi. Araçta herhangi bir titreşime neden olmuyor, aracın içinde daha zor duyuluyor. (Orjinal honda yağ kullanıyorum ve bu yaz değiştirdim)

Aracın km. si ve yaşı artttığı için artık endişeleniyorum. Konu hakkında fikrim olmadan da bir yere göstermek istemiyorum.

Sizlerden fikir, yorum, öneri, tecrübe ne varsa bekliyorum :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Motor yada şanzıman kulağından geliyor olabilir mi, sarsıntıya bağlı olarak?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motor şanzıman kulağını düşünmemiştim hiç. İnternette kısa bir araştırma yaptım benim aracın şanzıman kulağında sorun yok görünüyor. Sorunlu araçlara ait videolar aşağıdadır. Benim araçta böyle bir oynama yok.

.

Aracınız
Civic FD6 2010
R den d ye aldığınızda ayağınızı frende bekletin 1sn falan sonra bırakın ses gelmiyor genelde öyle yapınca.
Ilk aldigim günden beri bendede var bu ses ve sizin dediginiz gibi yapiyorum ve ses olmuyor şanzuman dişlisiyle alakali birsey sanirim yuku tam olarak D ye bindirmeden hareket edince ses geliyor. Biraz bekleyip yük sanzumana binince hareket edince hic ses yok.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ilk aldigim günden beri bendede var bu ses ve sizin dediginiz gibi yapiyorum ve ses olmuyor şanzuman dişlisiyle alakali birsey sanirim yuku tam olarak D ye bindirmeden hareket edince ses geliyor. Biraz bekleyip yük sanzumana binince hareket edince hic ses yok.
Evet gayet mantıklı :unsure:

Geri