vtec hakkında

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar öncelikle herkesin kadir gecesi mübarek olsun dilerim.
Bende daha öncede 2006 model civic vtec vardı tabi o zamanlar 16-17 yaşlarındayız vtec veya civic fazla bilmeyiz. Babam sıfır almıştı o dönemlerde. arabaya alıştık sonra vtec nedir vs hepsini çözdük benim asıl sorum şu 2006 civic vtec de olan o vteci açtığında motor sesi değişmesinden tutun arabanın yere yapışmasına kadar çok tatmin edici bir his var. halen de öyle şuanda aktif olarak kullandığım aracım 2007 FD6 Civic Vtec elegance modeli full paketi bir türlü vtec açma mevzusunu çözemedim bu konuda yanlış birşey mi yapmıyorum veya farklı bir taktiğimi var anlamadım gitti 2006 civic de 4 - 5 bin arası motoru dolduruyordum birden 5 bin devire geçince vtece geçiyordu hatta bununla ilgili fd6 ile ilgili bir video araştırayım dedim vtec nasıl açılır vs diye 2006 civic vtec videosu buldum işte bu hazzı 2006 da alıyordum ama 2007 fd6 da neden alamıyorum yanlış birşey mi yapoıyoruz acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı

Sizinde geceniz mübarek olsun.
Paylaştığınız araç Es7 kasadır. Halk arasında Vtec-2 diye geçer. Sizin kullandığınız araç ise Fd6 kasa. İkiside vtec sistemine sahiptir. Fakat tarzları ve hissiyatları farklıdır.
Vtec-2'lerde 2 zamanlı olup, gaz pedalı tellidir.
Fd6'da 4 zamanlı olup, elektronik gaz pedalına sahiptir.
Aynı hissi vermemesi bundan kaynaklanıyor. İkisi Soch vtec onda problem yok. Ama devir geçisi daha iyi hissetmek istiyorsanız Doch vteclere binmelisiniz. Fd6'da yakın hissiyatı yakalamak için pedal commander gibi cihazlar ile olabilir.

pedal teli tepkisini direk mekanik olarak mı hissetiriyor aslında düşünülebilir :) yada şeytan diyor ES7 al birtane temiz birşey piyasada öyle birşey ki elimdekini satsam onuda alamam size yemin olsun şu mübarek günde 2006 yılında honda park bayisinden o aracı 42,300 TL ye almıştık full + full satarken ise 26.500 e sattık gerçi fiyat düşme sebebi ticari taksiye takas oldu gitti güzelim araç 35 bin km de idi içim sızladı şimdi neyse HONDA HAYAT ONDA :)

Geri