Vtec mar mı?

Aracınız
Honda Jazz
abilerim ablalarım bu honda 1.6 is lerde vtec var mı?
(komik olabilir çok merak ettiğimden soruyorum)
şimdiden herkeze çok saol :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
abilerim ablalarım bu honda 1.6 is lerde vtec var mı?
(komik olabilir çok merak ettiğimden soruyorum)
şimdiden herkeze çok saol :)
1.6 is ten kastınız ies mi?
Tam anlaşılmıyor. Model ve kasa ismini söyleyebilir misiniz?
Fotoğrafta olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu kasalarda soch vtec (üsten tek egzantrikli) ve Doch vtec (üstten çift egzantrikli) olmak üzere 2 farklı motor tipi var. Yani ikisinde de vtec mekanizması mevcut. Fakat çalışma tarzları farklı. Soch vtecler normal sürüş için tasarlanmış ekonomik motorlardır. Doch vtecler ise performans için yapılmış motorlardır. Adına 1.6 si denir. 130 hp.'lik araçtır. Dochlarda olup sochlarda olmayan 3. Kam mili bulunur. Subapları tam açar silindir içine daha fazla hava girişi sağlar. Bunun geçiş aralığını motor sesinden rahatlıkla anlarsın. 5.500 devir. Sürücüye çok keyif veren ve benim almak isterken direkten döndüğüm araçtı. Nasip işte.

Aracınız
Honda Jazz
Bu kasalarda soch vtec (üsten tek egzantrikli) ve Doch vtec (üstten çift egzantrikli) olmak üzere 2 farklı motor tipi var. Yani ikisinde de vtec mekanizması mevcut. Fakat çalışma tarzları farklı. Soch vtecler normal sürüş için tasarlanmış ekonomik motorlardır. Doch vtecler ise performans için yapılmış motorlardır. Adına 1.6 si denir. 130 hp.'lik araçtır. Dochlarda olup sochlarda olmayan 3. Kam mili bulunur. Subapları tam açar silindir içine daha fazla hava girişi sağlar. Bunun geçiş aralığını motor sesinden rahatlıkla anlarsın. 5.500 devir. Sürücüye çok keyif veren ve benim almak isterken direkten döndüğüm araçtı. Nasip işte.

çok sağolun herşey için teşekkürler:)

Geri