Civic ES7 Vtec2 motor yağ önerisi

Aracınız
Civic ES7 2006
Arkadaşlar herkeze hayırlı ramazanlar bu yağ olayı kafama takılıyor bu yağ firmalarının sitelerinde aracıma uygun yağ aradığımda 5w30 cıkıyor ve km 150 bin sonrası secmeme rağmen bnm aracım lpg li ustalara sordgum zaman 10w40 koy diyor fakat firmalar 5w30 diyor bu konuda tecrübeli bilgisi olan yönlendirirse sevinirim bide marka önerisi

Civic vtec2 arac 200 bin km üstü km lpg yeni takıldı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Teşekkür ederim. Sizede hayırlı ramazanlar.
> Genel olarak piyasada bu araçlara 10w40 koyuyorlar.
> Aracın geçmişinde 10w40 olarak geldi ise ona devam edilebilir. Marka olarak Motul 10w40 6100 synergie öneririm.
> Aracınızın motor, conta ve segmanlar sağlamsa 10.000 kilometrede yağ azaltması yapmıyor ise 5 serisini deneyebilirsiniz. 5 serisi daha incedir. Küçük yerlerden sızdırabilir. Yüksek devirde azaltma yaşatabilir. 5 serisinden ise size Motul 5w40 x-cess öneririm. Hem lpg'ye gider koruyucudur, hemde yüksek devir için idealdir. Ben bunu kullanıyorum.
> Asıl yağ seçimi sürüş tarzınıza, iklim koşulu ve aracın yıpranma durumuna göre belirlenmesi gerekiyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2003
Bir yerde okumuştum; 5w40 ile 10w40 belli bir ısıda aynı incelikte olduğunu yazmışlar. Araştırma yapmadım sadece o yoruma istinaden yazdım.

Aracınız
Civic ES7 2006
5w40 ile 10w40 arasındaki tek fark sogukken çalıstırmalarda yağ daha ince die biliyorum yüksek ısılarda ikiside aynı aracımı yeni aldım su an içinde 5w40 var bi önceki yağdeğişimi 10w40 yapılms daha öncesine ulasamıyorum su an 6 bin km oldu yağ yakma söz konusu yok cok az üst cizginin altında ozaman 5w40 devammı edeyim markasıda mobil sizce aynı yağdan devammı edeyim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
5w40 ile 10w40 arasındaki tek fark sogukken çalıstırmalarda yağ daha ince die biliyorum yüksek ısılarda ikiside aynı aracımı yeni aldım su an içinde 5w40 var bi önceki yağdeğişimi 10w40 yapılms daha öncesine ulasamıyorum su an 6 bin km oldu yağ yakma söz konusu yok cok az üst cizginin altında ozaman 5w40 devammı edeyim markasıda mobil sizce aynı yağdan devammı edeyim

5 serisi bir fark olarakta tam sentetikdir. Mobil 1 güzel markadır. Kullanılan yağın teknik verilerine bakmak gerek. Hangi yağ olursa olsun aynı yağdan devam ederseniz tam verim alırsınız.

Arkadaşlar herkeze hayırlı ramazanlar bu yağ olayı kafama takılıyor bu yağ firmalarının sitelerinde aracıma uygun yağ aradığımda 5w30 cıkıyor ve km 150 bin sonrası secmeme rağmen bnm aracım lpg li ustalara sordgum zaman 10w40 koy diyor fakat firmalar 5w30 diyor bu konuda tecrübeli bilgisi olan yönlendirirse sevinirim bide marka önerisi

Civic vtec2 arac 200 bin km üstü km lpg yeni takıldı

Arkadaşlar 2001 vtec sahibiyim 260 binde aracıma 5 40 koydum eskiden 10 40 dı ama keske daha erken koysaydım dedim yakıt da ses de soguk da ilk marşta calısması bile değişti

PRO 7 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri