Civic ES7 Vuruntu sensörü

Aracınız
Civic ES7 2004
İyi günler arkadaşlar... 2004 es model otomatik vites aracım var... Bugün yol da giderken ışıkta durdum. Kalkarken araba tekledi vuruntu yaptı ve motor arıza lambası yaktı. Vites göstergesi D de yanıp sönmeye bsşladı... Parkettim istop edip tekrar çalıştırdım... D ye attım yanıp sönmesi durdu ama arıza lamba sönmedi ... Sanayiye gidip bilgisayara bağladılar araç şanzuman arızası verdi ve basınçla alakalı dendi... Basınç sensörü denilen bir şey varmış ondan kaynaklı dendi... hafta içi sabah gel vuruntu sensörü nü sökelim tinere yatıralım belki pislik vardır. Temizleriz yine yaparsa bu sensörü değiştiririz dedi... Bende her gün okula gittiğimi 150 km yol ysptığımı söyledim... Sorun olmaz sadece vuruntu yapar dedi... Parçanın orjinalinin olmadığını ancak çıkma bulabileceğimizi söyledi... Çıkmacıyı aradı 3000-3500 fiyat verdi... Yaptırmadım hafta içi baktıracağım... Siz de böyle bir durum oldu mu? Başka neden olabilir mi? Belli bir zaman böyle gştsem sorun oluşturur mu? Teşekkür ederim...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Vuruntu sensörüyle ilgili başka marka aracımda sorun yaşamıştım. Bu arıza varken araç yürümek istemiyordu. En ufak bir rampayı bırak durmuş halde hız kesme tümseği kadar yüksekliği bile geçemiyordu.

Aracınız
Civic ES7 2004
Bende uzun yolda sıkıntı yapmıyor sadece arada sırada 2-3 vşteslerde yspıyor ama yine de can sıkıyor işte...

Geri