Civic FC5 RS Yağ benzin karışması var mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
1.5 turbolarda yağ benzin karışması var diye haberler okudum.Var mı bu tarz sorun.

SM-A105G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Bununla ilgili iki konumuz var size faydası olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
S

Silinen üye 20336

Guest
1.5 turbolarda yağ benzin karışması var diye haberler okudum.Var mı bu tarz sorun.

İçeri benzin kokusu alıyormuş.

Belli bir km kullanım sonrası motor yağında bir miktar benzin tespit edildiğine dair ben de bir şeyler okumuştum.

@İsmail Beşiroğlu hocam bu hususta mesnetli bilgilere sahip olmalı... Fırsatı olduğunda yardımcı olacağını umut ediyorum. ☺️

Arada benzin kokusu alıyorum ilk çalıştırmalarda motor soğukken. Ancak bu her zaman olan bir şey değil. Eski arabalardaki yakıt sisteminde oluşan problemler nedeniyle aldığımız benzin kokusunun yanında oldukça hafif ve kısa süren bir koku olduğunu söyleyebilirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Belli bir km kullanım sonrası motor yağında bir miktar benzin tespit edildiğine dair ben de bir şeyler okumuştum.

@İsmail Beşiroğlu hocam bu hususta mesnetli bilgilere sahip olmalı... Fırsatı olduğunda yardımcı olacağını umut ediyorum.

Arada benzin kokusu alıyorum ilk çalıştırmalarda motor soğukken. Ancak bu her zaman olan bir şey değil. Eski arabalardaki yakıt sisteminde oluşan problemler nedeniyle aldığımız benzin kokusunun yanında oldukça hafif ve kısa süren bir koku olduğunu söyleyebilirim.
Hocam ilk çalıştırmada her araç zenginden çalışır bu yüzden koku duyarız. Bu normal bir durum. Araç ısındıktan sonra koku gelmesi normal değil.

S

Silinen üye 20336

Guest
Hocam ilk çalıştırmada her araç zenginden çalışır bu yüzden koku duyarız. Bu normal bir durum. Araç ısındıktan sonra koku gelmesi normal değil.

Marşa basıldığında aldığımız koku değil mi hocam bahsettiğiniz? Eğer buysa bu dediğiniz gibi yakıt/hava karışımının zenginde olmasından kaynaklı yıllardır aşina olduğumuz benzin kokusu.

Benim ifade etmeye çalıştığım aslında bu aşamadan biraz daha sonra başlayan yada bu aşamanın alışılandan daha uzun sürmesi gibi bir şey...
Yani ilk çalıştırma ile ifade etmek istediğim marş değildi aslında. Yeterli olmamış anlatımım bu şekilde anlamakta haklısınız. ????

Motor sıcakken koku alıp almadığımı net hatırlayamadım... ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Marşa basıldığında aldığımız koku değil mi hocam bahsettiğiniz? Eğer buysa bu dediğiniz gibi yakıt/hava karışımının zenginde olmasından kaynaklı yıllardır aşina olduğumuz benzin kokusu.

Benim ifade etmeye çalıştığım aslında bu aşamadan biraz daha sonra başlayan yada bu aşamanın alışılandan daha uzun sürmesi gibi bir şey...
Yani ilk çalıştırma ile ifade etmek istediğim marş değildi aslında. Yeterli olmamış anlatımım bu şekilde anlamakta haklısınız.

Motor sıcakken koku alıp almadığımı net hatırlayamadım...
Problem değil.
En iyi sonuç için yağ değişimindeki çıkan yağı analiz etmek lazım. Benzin ile ilgili bulgulara rastlanırsa ona göre değerlendirilir. Bu işi hangi babayiğit yapar bilemiyorum.

S

Silinen üye 20336

Guest
Problem değil.
En iyi analiz yağ değişimindeki çıkan yağı analiz etmek lazım. Benzin ile ilgili bulgulara rastlanırsa ona göre değerlendirilir. Bu işi hangi babayiğit yapar bilemiyorum.

Bu işi yapan olduğundan bahsetmişti @İsmail Beşiroğlu yanlış hatırlamıyorsam. Bu sebepten konuyu kendisine duyurdum hocam. ???

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Bu konu yardımcı olabilir aklınız daki sorulara cevap bulmanız açısından

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri