Yag ekleme

Aracınız
Civic FD6 2009
Mrb arkadaşlar aracının yag kacagı problemi var damlama seklinde aracıma yag eklemek istiyorum fakat içindeki yangın hangi marka ve 10w 40 mi 5w30 mu yada Baska Bi sayısal deger mı var bilmiyorum ne yapmam gerekiyor 2009 fd6 95 binde otomatik

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle yağın kaçırmasına neden olan noktayı tespit etmeniz gerekli, kaçağı kapatmadan yağ eklemek çözüm değil.
Genelde 5w30 tercih ediliyor ancak 95binde bir Civicte yağ kaçağı ihtimali çok düşüktür, bence iyi bir motor ustasına motoru kontrol ettirip, yağ kaçağını çözümleyip komple yeni yağ koydurmak en mantıklı yol (y)

Aracınız
Civic FD6 2009
Cevap için teşekkür ederim şu anda bulunduğum yerde iyi bir motor ustası bulunmuyor 3 aydır akıyor yarım litre kadar eksiltmiş 5 30 ya ilave etsem herhangi bir sakıncası olur mu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cevap için teşekkür ederim şu anda bulunduğum yerde iyi bir motor ustası bulunmuyor 3 aydır akıyor yarım litre kadar eksiltmiş 5 30 ya ilave etsem herhangi bir sakıncası olur mu

Motorun içindeki yağı bilmediğiniz için direk 5w30 kullanmanız doğru olmayabilir.
3 aydır akması enteresan, yağ çubuğunda hangi seviyede görünüyor, en düşük seviyenin altında mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Seviye hemen hemen bu kadar hocamEkli dosyayı görüntüle 249848

Daha min seviyesine inmemiş, o çubuğun toplam yükseliği yarım litre diye biliyorum, yani daha kaybınız yarım litre bile değil gibi görünüyor. 3 aydır bu kadar seviye eksiltmişse bence çok ciddi seviyede kaçak yoktur.
Tavsiyem yağ eklemek yerine en kısa sürede güvenilir bir motor ustasına kaçağı inceletin, bu süre zarfında da aracı yüksek devirlerde kullanmayın, bu yağ seviyesi sizi tamirata kadar götürür gibi geliyor bana. Eğer içiniz rahat etmez yada motor yağ lambası yanarsa araca konan en son yağı öğrenerek, seviye full olacak şekilde ekleyin.

Aracınız
Civic ES7 2004
Merhaba bende ayni dertten muzdaribim yag degisimine 2 bin km var ama Yag min çizgisinde tam sinirda yani ama once konulan yagi bilmiyorum maddi olarakta marta kadar dusunmuyordum komple degisim ve diger bakimlari acaba bilmedigim halde idare etmesi icin yarim litre 10 40 yag koysam olabilirmi

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba bende ayni dertten muzdaribim yag degisimine 2 bin km var ama Yag min çizgisinde tam sinirda yani ama once konulan yagi bilmiyorum maddi olarakta marta kadar dusunmuyordum komple degisim ve diger bakimlari acaba bilmedigim halde idare etmesi icin yarim litre 10 40 yag koysam olabilirmi

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence öncelikle neden eksilttiğini araştırın, iyi bir usta ile motorda yağ kaçağı olan bölge neresidir diye incelettirin. Eğer kaçak yoksa 1 ay idare edebilir diye düşünüyorum, sonrasındak komple yeni yağ eklersiniz.

Geri