Civic FB7 Yağ kaçağı

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu borunun girdiği yer nedir işlevi nedir bilginiz varmı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
PCV VALFİ (Karter pozitif havalandırma) Çoğu sürücü bu parçayı bilmez...Hocam orası diye tahmin ediyorum.. karter havalandırma..görevi motorda yanma sonrası zehirli gazlar kartere ulaşırsa. Bu hortum ve tek yönlü valf sayesinde yanmamış gazlar emme monifolduna gider...tekrar yanma odasına almak için.....önemli Bi parçadır... hortum Tıkalı yada valf bozulmuş olabilir...o sebeple orada yağlanma oluşmuş olabilir.. valfi internetten buldum...Bi inceleyin hortumun içinde bu valfin olması gerekli..Umarım tahminim doğrudur ve size yardımcı olabilmişimdir....Saygılar...Güzel sürüşler..Screenshot_20220518-085152_Chrome.jpg

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
@Ufuk Hondaşk dediği gibi orası pcv valfi ama bu valften aktif bir yağ akışı yok diye biliyorum.. Siz alttan veya telefonu motorun arkasına sokup video ile bakın oralarda kaçak var mı. Muhtemelen vtech contası 2-3 ay önce ben değiştim. Arka Kısıma sızdırma yapmıştı.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu birazda terleme gibi geldi bana, öyle aman aman bir yağ yok sadece nemlenmiş haliyle yağlı bir ortam olduğu için nemde yoğunlaşıp yağ gibi bir ortam oluşturmuş olabilir.

Geri