Yağ Lambası

Herkese merhaba, aranıza yeni takıldım ,yaklaşık 10 gün önce fd6 elegance 2007 model 120 bin de araç aldım 120 bin km de hiç LPG takılmamis, 5 gün bindim sonra gittim LPG taktırdım,
LPG markası Atiker Grand çok övdüler gittik takdirdik, ilk gün aldım LPG ciden çıktım eve gelirken motor lambası yandı araba gaz yemedi, döndüm LPG ciye yalap şap bir ayar yaptı yolladı beni, sonra tekrar yaptı ertesi gün yine gittim notebook bağladı teste çıktı, geldi abi dedi enjektör açmıyor arızalı degiscem dedi okey dedim, değişti motor lambası artık yanmıyor sorun yok, lakin dün akşam yağ lambası sarı renk yandı, kafayı yicem , araştırdım sarı renk yağ lambası seviye ile ilgiliymis, kırmızı ise yağ basıncı neyse ben bu uyariyi aldıktan sonra sürekli yağ seviyesine bakıyorum , gayet normal seviye hatta hafif maç çizgisinden üzerinde ama çok hafif, yani yağ normal seviyede ve daha 1 aylık yağ, şimdi ne oldu da bu lamba yandı, 10 gün önce saat gibi olan arabadan soğudum inanın cokda severek aldım, yağ müşürü arizali diyen var, 02 arızalı diyen var, tamam ama 10 gün önce hiç bir şey yoktu arabada, LPG den sonra oldu bunlar , varmı yorumu olan arkadaslar başına gelen, ne yapmam lazım teşekkürler

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Dtl gibi bir mod var LPG sisteminde onu kapattı LPG ci su an yanmıyor baya tur attım bakalım inşallah çözüldü, yakıt konusunda uzun açık trafik 25 km yol gittim yolda 4 trafik ışığı var yani dur kalk , hizim 100-110 arası gittim ortalama 7 litre hocam bilgin olsun

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynı sorun bendede oldu lpg ayarını yaptırmakla yağ seviye lambası yanma sorunu.
Sorun temelli çözüldü mü? Bilgi verirsen sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=8233]Bdedeoglu35[/MENTION] hocam o yağ lambası bende de yandı servise sordum kafaya takılıcak bi durum diil tabi yağ durumu vs normal olduktan sonra.Motor arıza lambası lpgden dolayı yandı atiker tüp var benim araçta gittim söndürttüm ilk kontakta yağ lambası yandı stop ettikten sonra ikinci kontakta yanmadı iki defa yaşadım aynı durumu gidip arıza lambası söndürttükten sonra anlık bi problem oluyor ama anladığım ve sorduğum kadarıyla mühim bişi diil belki sitede bizim gibi bu durumu yaşayan bi sürü insan vardır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arıza lambasını bilgisayardan söndürttüm yola çıktım takzdile yağ lambası yandı

Geri