yağ müşürü ve bakım

Aracınız
Civic FB7 2013
herkese merhabalar;
adım ali 34 yaşındayım aslen ordu-fatsalıyım istanbulda ikamet etmekteyim aranıza yeni katıldım şimdiden memnun olduğumu belirtmek isterim 2013 model fb7 kasa elegance eco sahibiyim 2018 yılının 11. ayın da aldım yani 5 aylık araç bu 5. aracım ilk aracımda lpg li idi fakat yazın aldım aynı yaz sattım. Soğuk havada özellikle sabahları aracım lpg ye geçtiğinde stop ediyor du şimdi havalar ısındığı için yapmıyor sanırım yaz ve kış lpg ayarı farklı imiş. Dün aracım ekran yağ ikazı yaktı kitapçığa baktığım da yanan ikaz lambası yağ müşürü arıza yaptığına işaret ediyor yağ çubuğuna baktım az yağı eksikti castrol 5x30 yağ ilave ettim (0.5 lt) yağı tamamlanmış oldu fakat bugün ikaz lambası yanmaya devam etti. aracım 75.000 km de bakıma 800 km kaldı benden önceki sahibi en son 65.800 km de bakım yaptırmış. aracı yetkili serviste değil özel serviste yaptırmayı düşünüyorum ve araç için hangi marka filtre seti ve yağ koymalıyım.Yazdıklarım ile alakalı ve araç ile ilgili beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim kazasız belasız yolunuz daima açık olur inşaallah.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foruma hoşgeldiniz :)
Sadece LPGde stop etme sorunu LPG tesisatındaki sorun göstergesidir. Normalde LPG ECUsu yaz-kış farketmeksizin LPG sıcaklığını ayarlayabilir.
Tabi stop etme sorunu LPGden bağımsız subap ayarının bozulması kaynaklıda olabilir, aracı bir süre benzinde kullnarak bu sorun benzin mi LPG mi kaynaklı kesinleştirin (y)
Yağ müşürü olarak yanan ikaz lambasının fotoğrafını çekerek paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca önceki sahibi 5w30 yağ koyduğu için mi 5w30 yağ koydunuz, normalde FB7 için tavsiye edilen yağ 0w20'dir (y)
Bakım için garantiniz devam etmiyorsa serviste yaptırmak kişisel tercihtir.
Filtre markası olarak Mann Filter, Bosch, Blue-print gibi markaları tercih edebilirsiniz.
Yağ olarak forumda genelde Motul ve Eneos 0w20 tercih ediliyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba hamid bey;
Hoşbuldum
Aracın stop etmesi sadece Lpg de oluyor du ( artık stop etmiyor) sabahları stop etme olayı yüzünden benzin de kullanıyordum stop etmiyordu gaza aldığımda araç seyir halinde iken bir problem yok örneğin kırmızı Işık’ta durmaya yakın hafif tekleme ve sonrasında stop ediyordu dediğim gibi artık yapmıyor ikaz ışığının resmini paylaşacağım
Yağ konusuna gelince önceki sahibinin hangi yağı koyduğunu bilmiyorum kendi bilgime dayalı 5w30 koydum
Garanti yok 65.000 bakımı benden önceki Sahibi özel serviste yaptırmış ( fiyattan kaynaklı )
İlginize çok teşekkür ederim
Benim için çok aydınlatıcı oldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri