Civic FC5 Yağ Tercihi

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhabalar dün itibari ile 38 bin km de bir honda sahibi oldum ve aranıza katıldım. Eski sahibi biraz sorumsuz olduğundan dolayı son bakımı 10 bin de yaptırmış aracıma servisten fiyat aldım 1700 tl fiyat çıktı ve bu rakam maalesef bana yüksek geldiğinden ötürü aracın bakımını kendi ustama yaptıracağım hangi yağı kullanmalıyım ? Aracım Honda Civic 1.6 i-vtec 2016 model.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Servisin verdiği fiyata subap ayarı, şanzıman yağı değişimi ve hidrolik yağı değişimi dahil mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Servisin verdiği fiyata subap ayarı, şanzıman yağı değişimi ve hidrolik yağı değişimi dahil mi?
Şanzıman yağı başta olmak üzere. Herşeyi yazmışlar gibi geliyor. Servis bujileri bile 40.000'de değiştirelim diyor. Gülermisin, ağlarmısın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2016
300 TL’ye dışarıda ustama yaptırdım shell helix normal 5-30 yağ kullandı filtrelerimiz de değişti Artık geriye kalan paranın üzerine para ekleyip LPG taktırmak lazım :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
300 TL’ye dışarıda ustama yaptırdım shell helix normal 5-30 yağ kullandı filtrelerimiz de değişti Artık geriye kalan paranın üzerine para ekleyip LPG taktırmak lazım :)
Şanzıman yağı ve hidrolik yağının da değişmesi gerekiyor hocam. LPG yoksa subaplarda sıkıntı yoktur. Yağ olarak 0w20 konulması gerekiyordu normalde. Shell helix hx8 5w30 koydu muhtemelen usta. 100tl civarında 4lt'si. Ancak fena yağ değildir kullanılabilir, aracınız yeni ve benzinli olduğundan kışa gireceğimiz bu günlerde 0w20 daha doğru bir seçim olurdu. Forumdaki arama motorundan bir aratsaydınız keşke...

@h.k_ahmet buji falan yoktur bence hocam fiyatı daha yüksek olurdu. Servisler az çakal değil.

Aracınız
Civic FC5 2016
Şanzıman yağı ve hidrolik yağının da değişmesi gerekiyor hocam. LPG yoksa subaplarda sıkıntı yoktur. Yağ olarak 0w20 konulması gerekiyordu normalde. Shell helix hx8 5w30 koydu muhtemelen usta. 100tl civarında 4lt'si. Ancak fena yağ değildir kullanılabilir, aracınız yeni ve benzinli olduğundan kışa gireceğimiz bu günlerde 0w20 daha doğru bir seçim olurdu. Forumdaki arama motorundan bir aratsaydınız keşke...

@h.k_ahmet buji falan yoktur bence hocam fiyatı daha yüksek olurdu. Servisler az çakal değil.
Çok baktım aslında ama sanırım ben bulmayı beceremedim yağ 180 tl civarındaydı. Şanzıman yağını benden önce ki sahibi değiştirmiş öyle söylemişti ustaya kontrol ettirdim iyi bir problem yok bir daha ki bakımda tekrar bakarız dedi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Çok baktım aslında ama sanırım ben bulmayı beceremedim yağ 180 tl civarındaydı. Şanzıman yağını benden önce ki sahibi değiştirmiş öyle söylemişti ustaya kontrol ettirdim iyi bir problem yok bir daha ki bakımda tekrar bakarız dedi.
Yazıyor genelde her bakım konusunda 0w20 yağın bu aracın yağı olduğu vs. 180tl ise shell Helix Ultra 5w30 dur hocam o zaman. İyi yağ(y)

Geri