Civic FB7 Yakıt deposu kapağı açılmıyor

Ad Soyad
İsmail AĞCA
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba. Bugün yakıt almak için petrole gittim ve bir önceki petrolde çalışan abi LPG dolum aparatını benzin deposuna koyup kapağı kapatmış, sanırım bu aparat bir yerleri ya kopardı ya sıkıştırdı, depo kapağı ne yaptıysam açılmıyor. Ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz, başına böyle bir şey gelen oldu mu?

Aracı kitleyip açtım, bagajı aç kapa yaptım… aklıma gelen her şeyi denedim fakat olmadı.

Aracınız
Basili tutup biride depo kapagini sola dogru kastirip acabilir ama asagi dogru itildigindeki hisssiyati sert degilse butonun( depo ve bagaj dugmesi) o zaman sikinti halattadir.
Biraz karisik bir sistem gibi geliyor olabilir ama tek halat iki is gorur. Biraz ileri gittiginde bagaji acar (cekme)
Biraz ger salindiginda depo kapagini salar(itme)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba. Bugün yakıt almak için petrole gittim ve bir önceki petrolde çalışan abi LPG dolum aparatını benzin deposuna koyup kapağı kapatmış, sanırım bu aparat bir yerleri ya kopardı ya sıkıştırdı, depo kapağı ne yaptıysam açılmıyor. Ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz, başına böyle bir şey gelen oldu mu?

Aracı kitleyip açtım, bagajı aç kapa yaptım… aklıma gelen her şeyi denedim fakat olmadı.
Merhaba hocam. Dediğiniz gibi dolum aparatından dolayı sıkışmışsa, bir kişi depo kapağına bastırırken bir kişi de kapağı açma mandalını çeksin. Muhtemelen açılacaktır.

Ad Soyad
İsmail AĞCA
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar sorunu bulduk. Tamirden anlayan bir arkadaşım bagajı açtırdı ve orada döşemeyi kaldırıp kontrol etti. Depo kapağını açan halat yuvadan sıyrılmış. Açma düğmesine basınca boşa düşüyor. Serviste yaptıracağım. 650₺ parça, 1800₺ işçilik ücretiymiş.

Geri