Yakıt sorunu okumadan geçmeyin

Arkadaşlar merhabalar aracım cıvıc 2018 exe dizel otomatik 1.5 ay önce aldım 1600 km de ilk aldığım da 6,2 lerde seyreden yakıt tüketimi azalacağına habire arttı ve şu an 7,5 i buldu durmadan artıyor dahada artmasından korkuyorum uzun yola gidince 7,1 gördüm en iyi bunun sebebi ney olabilir yardımcı olabilir misiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2018 dizel otomatik elagance kullaniyorum bende alali yaklasik 2 ay oldu istanbul sehir icinde yer yer basarak ama genelde sakin kullanimda suan 5.4 ortalama gosteriyor,bi ara 5.1 lere kadar dusmustu ama s modda kullaninca 5.4 leri gordu suan.senin ortalama biraz yuksek geldi bana cokmu basiyosun acaba ?

LUGAI

0
dostum bende de civic hb dizel otomatik var ilk zamanlar 7.5 du sonra 6 lara indi simdi ise 10.2 litre gösteriyor. Dizel bana yetiyor ama bu kadar yakacagını bilsem 1.5 turbolusunu alırdım :)

mkkadi

0
2018 dizel otomatik elagance kullaniyorum bende alali yaklasik 2 ay oldu istanbul sehir icinde yer yer basarak ama genelde sakin kullanimda suan 5.4 ortalama gosteriyor,bi ara 5.1 lere kadar dusmustu ama s modda kullaninca 5.4 leri gordu suan.senin ortalama biraz yuksek geldi bana cokmu basiyosun acaba ?

Uzun yolda 5'leri gördüm ben de ama istanbul şehir içi 5.4 ile kullanmak pek mümkün olmadı. Yani temde veya e5'te sabit hızlarda mümkün olabilir gibi ama düşük hızlarda çok mümkün değil gibi. Nasıl bir güzergahta elde ediyorsunuz acaba? Bir de araç hızlanırken econ açık yavaş bile olsa alık tüketim aşağıdaki barda en son noktalara gidiyor. Sizde de öyle oluyor mu?

Ortalama hızım 28 km ya basamıyorum korkudan

atasehir icerenkoy kartal e-5 guzergahinda kullaniyorum araci.econ mod surekli acik.genelde hep trafigin icindeyim trafik olmadigi zamanlar s modda kullaniyorum araci zorluyorum biraz malum partikul filtresi icin.alttaki bar gaza cok yuklenirsem full oluyor genelde hep ortalarda ve bi tik ustunde oluyor.3000 bin km daha yeni oldu arac

atasehir icerenkoy kartal e-5 guzergahinda kullaniyorum araci.econ mod surekli acik.genelde hep trafigin icindeyim trafik olmadigi zamanlar s modda kullaniyorum araci zorluyorum biraz malum partikul filtresi icin.alttaki bar gaza cok yuklenirsem full oluyor genelde hep ortalarda ve bi tik ustunde oluyor.3000 bin km daha yeni oldu arac

7.5 benimki bir türlü inmiyor bir iki haftaya kalmaz bayiye gideceğim

Aracınız
Civic FC5 2018
arkadaslar yakitlarinizi nereden aliyorsunuz ben manuel kullaniyorum 5.5 litre
Tavsiyem acele etmeyin yakiti birde BP den alin ne deger degisiyor mu

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mecbur kalmadikca yakiti sadece shellden aliyorum shell bulamazsam eger totalden aliyorum.bi defa opetten aldim cok cabuk bitti nasil
Oldu anlamadim ama birdaha tovbe ettim opetten yakit almamaya

Geri