Yavaşlarken Silkeleme FE1 kasa

Ad Soyad
Dorukan SÖKMEN
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba tüm forum üyelerine;
Ben de 2021 model FE1 yeni kasa aracım ile aranıza katıldım. Aracım 182bg benzinli elegance paket 9550 km’de.
Araçta bir sorun ile karşı karşıyayım.
düşük devirlerde gidiyorken ayağımı gazdan çekince durmaya yakın anlarda araç silkeleme yapıyor. Hatta bazen stop edecekmiş kader oluyor. Aracın gidişinde hızlanmasına hiçbir sıkıntı yok ancak yavaşlarken silkeleme mevcut.
Aynı sorunu yaşayan oldu mu? Nedir problem

Ad Soyad
Dorukan SÖKMEN
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba,
Son 2 nesil civic kullandım hepsinde aynısını yapıyor. Tahminim düşük hızlara gelince araç duracağını anlayıp cvt yi farklı bir konuma geçiriyor.
sürekli yapmamasının sebebi fren dozajlaması ile alakalı diye yorumluyorum.
Ama aynı aracı kullanan diğer kullanıcılara sorduğumda ve servise ilettiğimde ilk defa duyduklarını söylüyorlar :/

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Ama aynı aracı kullanan diğer kullanıcılara sorduğumda ve servise ilettiğimde ilk defa duyduklarını söylüyorlar :/
sizin problemin aynısını benim lpgli fe1 kasa aracım da bazen yapıyor. benim gözlemim şöyle; gazlamalı bir sürüş sırasında diyelim ki trafik aniden sıkışıyor önümüzde ve bizim fren yapmamız lazım hızla. işte bu frenleme sırasında çizgisel bir yavaşlama yok da silkeleyerek bir yavaşlama söz konusu. bir kovana güç doldurduğumuzu düşünürsek bu gücü bu araç istediğimiz hızda boşaltamıyor gibi bir durum var. bir de şöyle bir durum var. böyle bir heyecanlı sürüşten sonra aracı yavaşça hızlandırmak istesek silkeleme yaşatıyor. aracı bir insana benzetelim bu kez de. depar attıktan sonra kalp atışı hızlanan insan gibi araç da sakin kalmakta zorlanıyor. konuşmaya kalktığında sesi titreyen insan gibi araç da hoplaya hoplaya gidiyor.

tabi bütün bunları sürekli yapmıyor. bazen yapıyor. zaten hep yapsa hiç çekilmez.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Hocam araç LPGli değil.
Biliyorum okudum hocam, subap ayarı LPG siz bir araçta da bozulabilir çok nadir olsa da. Ya da kronik olarak fabrika çıkışında yalnış ayarla da çıkabilir. Bahsettiğiniz sorunla ben hiç karşılaşmadım aracımla, benim de benzinli.

Ad Soyad
Dorukan SÖKMEN
Aracınız
Civic FE1 2021
Sorun çözülebildi mi?
maalesef hocam; aynı sorundan ötürü 4.kez yetkili servise götürdüm; 4 kez de test sürüşünde yapmadı ya da ben yolcu koltuğuna oturduğum için hissedemedim haliyle bir şey yok dendi geçildi. Psikolojimi bozdu 11.000km’de olan araç. Ne yapacağım bilmiyorum

Ad Soyad
Menal bedir
Aracınız
Civic EK
Merhaba tüm forum üyelerine;
Ben de 2021 model FE1 yeni kasa aracım ile aranıza katıldım. Aracım 182bg benzinli elegance paket 9550 km’de.
Araçta bir sorun ile karşı karşıyayım.
düşük devirlerde gidiyorken ayağımı gazdan çekince durmaya yakın anlarda araç silkeleme yapıyor. Hatta bazen stop edecekmiş kader oluyor. Aracın gidişinde hızlanmasına hiçbir sıkıntı yok ancak yavaşlarken silkeleme mevcut.
Aynı sorunu yaşayan oldu mu? Nedir problem
Fe1 kasalarda lpg de çalıştıgında ateşleme sırasına göre silindirlerden biri benzinde çalışır
Bu yüzden düşük devirlerde tekleme ve rorantide ekstra bir sarsıntı yapar. Amaç lpgnin motora zarar vermemesi . Sonuçta O bir turbo👍

Geri