Yedek parça

Aracınız
Arkadaşlar tekrardan merhabalar, geçen ay civic hb 2013 mk9 alarak aranıza katıldım daha önce i30, corolla yaris98 civic sedan ies aracım vardı , sanırım 2013 ve 2015 yılları arasında satılan civic hb ler fazla bir satış olmadı ancak yedek parça hususunda tereddütleriim var şöyle ki bugün nette birkaç japon oto yedek parçacısı ve n11 üzerinden birkaç satıcı ile irtibata geçtim biliyorum kısa vade de pek ihtiyacım olmaycak ama bir liste yaptım ufaktançok spesifik olmayan, motor kulağı,ön disk ve balata,debriyaj balatası,salıncak,rot mili,akis başları,rotil,dış-iç aks körükleri,dreksiyon körükleri gibi parçaları sordum ancak tam anlamıyla olumlu bir dönüş almadım yani yetkili serviste illaki bulunur lakin yetkili servsilerde yedek parça fiyatları konusunda bu anlamda pek bir bilgim yok aracıma kasko yaptırdım ancak oem parça piyasada bulamama riski ile karşı karşıyayım sanırım bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? En basitinden spoiler vs. geçtim camlar için rüzgarlık diye tabir edilen aksam veya krom çıta vs. gibi de bulamadım açıkcası paspas ve silecekten başka birşey yok, sakura marka filtre setini bulabildim ancak. Neden araştırmaya girdim çünkü 3 sene en az 30bin km binme niyetim vardı ona göre hatta lpg bile taktırmayı düşündüm ancak bu oem parça işi beni oldukça düşündürdü. L13z4 kodlu bu motor ile jazz uyumlu mu bilmiyorum veya alttakım genel sarf parçaları uyumlu mu fikrim de yok ama hava ve polen filtresinin uymadığı kesin . Bu konu da kıdemli hondacılar bana ne tavsiye edersiniz aracı çok beğendim sıra dışı çizgisi ve güzel yol tutuşu al benisi var ancak genel bakım giderlerini de düşünmem gerekiyor ...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=13069]The_LONER[/MENTION] Linkteki forumda araç ile ilgili bilgilere daha rahat ulaşabilirsiniz, yedek parça konusunda motor kulağı vs. gibi parçaları zaten orjinali tercih etmeniz daha doğrusu olacaktır.

https://www.civictr.com/forumdisplay.php/34-Civic-HB

Geri