Yeni aldığım 2013 civic in bakımı

Aracınız
Benim aracımda 2013 Civic 78 binde bakımını yeni yaptırdım. Motor yağı, hava, polen filitreler ve sübap ayarı yapıldı. Tabi lpg filtresi de değişti. Şanzıman yağını servis değişmesinde fayda var diyor, ancak benim ustam 100 bin de değiştirmemi önerdi. Eğer araç çok tozlu yollarda kullanılmamışsa 100 bini bekle derim. Tabi fren balatalarını kontrol ettirmen gerekli.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam ben olsam yetkili servise götürür orda sistem neyi öngörüyor ise ona göre bakımı yaptırırım.

2017 Civic Eco Executive

Benim aracımda 2013 Civic 78 binde bakımını yeni yaptırdım. Motor yağı, hava, polen filitreler ve sübap ayarı yapıldı. Tabi lpg filtresi de değişti. Şanzıman yağını servis değişmesinde fayda var diyor, ancak benim ustam 100 bin de değiştirmemi önerdi. Eğer araç çok tozlu yollarda kullanılmamışsa 100 bini bekle derim. Tabi fren balatalarını kontrol ettirmen gerekli.

Hocam benim araç şehirlerarasi kullanılıyor eski sahibinden öğrendim 50 Binde ssnzuman yağı değişmiş aracın ben şimdi rutin bakim yaptıracağım. Lpg de ne gibi bir bakim oluyor

MI 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rica ederim @enigma , Aracı aldıktan sonra yaptığım tüm harcamaları kendimce listelemiştim,bujileri bir arkadaşımdan aldım.8.000 km kullanılmış bujiydi ve aracını satarken sökmüştü,yoksa sıfır bujiler bosch 390 tl,ngk 480 tl olarak fiyat almıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Hocam siz baya tuzlu bakım yaptırmışsınız çorumda yetkili servisse denecek bişey yok ben yetkili servisten aracımın tüm geçmişinin fotosunu çektim dahada uğramam

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam benim araç şehirlerarasi kullanılıyor eski sahibinden öğrendim 50 Binde ssnzuman yağı değişmiş aracın ben şimdi rutin bakim yaptıracağım. Lpg de ne gibi bir bakim oluyor

MI 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
LPGde motor kulağının yakınında bulunan LPG filtresi değişiyor.
Rutin periyodik bakımda yağ+yağ filtresi+hava filtresi ve ihtiyaç var ise polen filtresi değişiyor.
Eğer parçaları kendiniz alacaksınız ve orjinal parça yerine alternatiflere bakıyorsanız şu konuyu incelemenizi tavsiye ederim,

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam siz baya tuzlu bakım yaptırmışsınız çorumda yetkili servisse denecek bişey yok ben yetkili servisten aracımın tüm geçmişinin fotosunu çektim dahada uğramam

@KorayCrmCrm vallahi ıcığı cıcığı derler ya, lpg dolum ağzı sabitlemesi yağı bujisi,filtresi, 3d paspasları,bagaj havuzu,park sensörü,cam filmi,güneşliği vs vs,sonuçta 1000 tl ile araba yürürdü ama birazda kişisel zevkler diyelim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri