Yeni aracim 2018 executive eco

nicea

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba dün itibariyle mavi renk 2018 model executive eco aracimi almiş bulunmaktadir. Forumda cevaplari vardir eminim ancak yinede lpg ile ilgili bir kaç sorum olacak.
1-aracim henüz 150 km de sürekli lpg de mi kullanayim yoksa belli araliklarla benzinde kullanmam gerekir mi ?
2-bilgi ekraninda lpg yakit ortalamasini nasil görüyoruz ? Km hesabi yapip kendim mi ortalama yakiti öğrenenmem gerekiyor ?
3-icon modu ile ilgili lpg de yakit tasarrufu olmadiğini sadece benzinli kullanimda faydasi olduğunu okudum kullanan arkadaşlarin deneyimlerini paylaşabilir mi ? Teşekkürler...

Aracınız
Arkadaşlar merhaba dün itibariyle mavi renk 2018 model executive eco aracimi almiş bulunmaktadir. Forumda cevaplari vardir eminim ancak yinede lpg ile ilgili bir kaç sorum olacak.
1-aracim henüz 150 km de sürekli lpg de mi kullanayim yoksa belli araliklarla benzinde kullanmam gerekir mi ?
2-bilgi ekraninda lpg yakit ortalamasini nasil görüyoruz ? Km hesabi yapip kendim mi ortalama yakiti öğrenenmem gerekiyor ?
3-icon modu ile ilgili lpg de yakit tasarrufu olmadiğini sadece benzinli kullanimda faydasi olduğunu okudum kullanan arkadaşlarin deneyimlerini paylaşabilir mi ? Teşekkürler...
Hocam ben sadece şunu diyeyim size, Rodaj her ne kadar yok deselerde var, ilk 1000 km benzin ile kullanın, devri 4000 i geçirmeyin 1000 e yaklaştıkça kademe kademe 5000 6000 7000 e doğru gidersiniz. Ben yapmadım ve yeni araç alacak olsam bu şekilde yaparım. 2015 model aracımı yeni aldığımda daha 300 olduğunda dip gaz yapıyordum ve aracı benzinde hiç kullanmadım sanırım şu an ceremesini çekiyorum. Aslında performansta çok sıkıntı yok ama bilmiyorum bence iyi bir başlangıç yapmadım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12926]nicea[/MENTION] Aracınız hayırlı olsun,

1. İlk bin km boyunca aracı fazla zorlamayın, lpg veya benzin ile kullanmanızın çok bir şey değiştireceğini düşünmüyorum zaten sistem otomatik benzin ile çalışıp gerekli ısıya ulaştıktan sonra lpgye geçiyor.

2. Benim aracım elegance ortalama lpg yakıt tüketimini göstermiyor executive modelinde göstereceğini düşünmüyorum, zaten göstermiş olsa da lpg depo göstergesi doğru göstermeyen bir aracın lpg tüketimi ne kdar doğru olurdu :)

3. Econ modu kullanmıyorum gözle gözükür bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

nicea

0
Aracınız
vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Fabrika çıkışı lpg olan bir aracın lpg yakıt ortalaması göstermiyor oluşu büyük eksiklik bence. excel tablosu yapıyorum ara ara kendim hesaplama yapacağım artık

Alp92

0
Aracınız

1ve 2 için gerekli bilgilendirmeyi arkadaşlar çok güzel yapmışlar
3- econ modu sizin kullanımınıza bağlı olarak düşüş sağlayabilir. Bu mod sadece gaz tepkisini düşüyor ama kalkışlarda arabanın atik olmasını isteyip de daha çok gaza asılırsanız bu mod açıkken daha çok yakmanıza bile sebep olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri