yeni CİVİC almadan önce..

Aracınız
Öncelikle herkese iyi geceler dilerim..
Hem arabamın 5 yaşına girip 200.000 km ye yaklaşmasından dolayı hem de son zamanlardaki abartı mazot zamlarından ötürü cuma günü Ankara/Efe ye gidip bir Civic Executive Eco-Otomatik Vites için kapora verdim..
Bu kararım da Yeni Civic in iç ve dış tasarımını çok sevmem etkili oldu..
Ancak iki gündür de forumda araçla alakalı hoş olmayan şeyler okudum..
Daha önce de Ford Focus,Skoda Octavia,Renault Laguna,Ford Mondeo,Volkswagen Passat tarzı dizel araçlar kullandım..Kapora verdiğim araçla ilgili çok kısa bir test sürüşü imkanım oldu..Hem yeterli tork hissedemem hem de malum göçük olaylarıyla alakalı içime biraz şüphe girdi..
Şu anda dizel otomatik beklemek , düz dizel almak , 182 bg turbo motor seçeneğini denemek gibi düşüncelerim var..
Civic Executive Eco-Otomatik Vites işimi görüp,mutlu eder mi yoksa başka seçeneklere yönelmeli miyim?
Siz Civic kullanıcılarının değerli görüşlerini bekliyorum..

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalr anladıgım kadarıyla cogunlukla dızel arac kullanmıssınız acıkcası dızelın torkunu hondaın lpglı modellerinde yakalamanız zor rs yı 182 bglık modelı deneyebılırsınız o sızı daha memnun edecektır. dizele gelınce dizel manuel aldıktan sonra dıger araclara da yonelebılırsınız acıkcası ama otomatıgı gercekten harıka olacak vaktınız varsa beklemenızı önerırım cunku otomatık civicte honda crv dekı otomatık sansıman kullanılacak kı bu gercekten super bır performans sunar civicle

Hem arabamın 5 yaşına girip 200.000 km ye yaklaşmasından dolayı hem de son zamanlardaki abartı mazot zamlarından ötürü cuma günü Ankara/Efe ye gidip bir Civic Executive Eco-Otomatik Vites için kapora verdim..
Daha önce de Ford Focus,Skoda Octavia,Renault Laguna,Ford Mondeo,Volkswagen Passat tarzı dizel araçlar kullandım..Kapora verdiğim araçla ilgili çok kısa bir test sürüşü imkanım oldu..Hem yeterli tork hissedemem hem de malum göçük olaylarıyla alakalı içime biraz şüphe girdi..
Şu anda dizel otomatik beklemek , düz dizel almak , 182 bg turbo motor seçeneğini denemek gibi düşüncelerim var..
Civic Executive Eco-Otomatik Vites işimi görüp,mutlu eder mi yoksa başka seçeneklere yönelmeli miyim?

Vallahi bu biraz da beklentinize göre değişir. Ben yaklaşık 10 yıl dizel ve VW grubu araç kullanan biri olarak ekonomik nedenlerle ve ilk kez Honda ve LPG’li araç aldım. 2 ay ve 9000km dir kullanıyorum. Tabi ki dizelin fırlayan Torku yok. Daha yavaş hızlanıyor; Ama emin olun alışınca üst hız limiti daha yüksek. Sınırlaması Yok. Ayrıca 2018 ile birlikte kafes desteği değiştiği için çökme de Yok. Dizel manuel ile eko-lpg otomatik arasında 14-15 bin TL fark var. Ben yeni fiyatlarla birlikte 25-30 kuruşluk lpg yakıyorum ve dizel ile sanırım eşit ekonomide! Satış fiyatı, yakıt maliyeti ve bakım bedelini de araya koyarsam sanırım bu araç hem konforlu, hem rahat ve hem de ekonomik. Hararetle otomatik öneririm. O nedenle zaman ve bütçe sorununuz yoksa dizel otomatiği bekleyin derim. Yok yazdıklarım sise bir şey ifade ediyor ve beklentinizi karşılıyorsa eko-lpg ti öneririm. Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam tercihiniz güzel. Biraz gitmiyor gibi gelecek ama basın hocam yani rodaj tamam olunca basın. Yoksa gitmiyor dersiniz. Hem basacaksınız hem az yakacak görürsünüz.
Efe Honda kadar berbat bir servis yok. Keşke oradan kimse hizmet almasa da başarısız kadrosu değişse. Hasar yaptırdım 1 yıldır uğraşıyorum. Bakım desen baktıklarını sanmıyorum. Bora ya gittim bir ilgi bir ilgi...

Merhaba hocam . Ben şahsen tavsiye etmiyorum . Bende de honda civic 2018 elegance benzin lpg var . Daha araç bir aylık iken aküsü bitti 3 sefer yolda bıraktı , ilk bir aydan sonra ön iki kapı tavan ve ön göğüsten cızırtılar gelmeye başladı . Daha aracım 3 aylık olmasına rağmen aşırı derece de soğmaya başladım . Hoşum giden tek şeyi dediğiniz gibi aracın dizaynı ve iç konforu . Yoksa öbür türlü pek bişeye benzemiyor. Kapıları kaportası tok değil . Kapı yı içten açarken bile hafif dokunduğunda o hissiyatı veriyor sana

Mart ayında elegance eco aldım araçtan oldukça memnunum taş gibi araba kardeşim endişen olmasın benim tek sıkıntım radyosu çekmiyor ve usb takınca ( acaba usb mi bozuk ki eski aracımda sıkıntı yaşamıyordum ) takılıyor .. Araba gerek konfor gerek asalet bakımından çok yakışıklı !!

Aracınız
Mart ayında elegance eco aldım araçtan oldukça memnunum taş gibi araba kardeşim endişen olmasın benim tek sıkıntım radyosu çekmiyor ve usb takınca ( acaba usb mi bozuk ki eski aracımda sıkıntı yaşamıyordum ) takılıyor .. Araba gerek konfor gerek asalet bakımından çok yakışıklı !!

Radyo anteni arka camın üstteki ısıtma teli gibi olan 3 4 tel bunların birleşim yerini bir kontrol ettirin. Usb ise yeni nesil takmanız lazım. En iyisi şunu yapın. Usb içine kart takılabilir usb okuyucular varya onun içine class10 hafıza kartı alın, A101 de bile satılıyor

Radyo anteni arka camın üstteki ısıtma teli gibi olan 3 4 tel bunların birleşim yerini bir kontrol ettirin. Usb ise yeni nesil takmanız lazım. En iyisi şunu yapın. Usb içine kart takılabilir usb okuyucular varya onun içine class10 hafıza kartı alın, A101 de bile satılıyor

Birkaç gün sonra 1000 km bakımı var radyoya baktırıcam insallah gittiğimde .. usb ise dediğini denicem arkadaşım sağolasın , yeni nesil nasıl oluyor peki onu anlamadım ama

Aracınız
Birkaç gün sonra 1000 km bakımı var radyoya baktırıcam insallah gittiğimde .. usb ise dediğini denicem arkadaşım sağolasın , yeni nesil nasıl oluyor peki onu anlamadım ama

Hafıza kartı üstünde aşağıdaki üründe olduğu gibi yuvarlak içinde 10 olsun hocam. A101 de bile var SanDisk illa sandisk olacak diye bişey yok. Zaten şimdiki satılan ürünler genelde class10.

http://www.hepsiburada.com/sandisk-...032g-gn6ma-p-HBV000007R491?magaza=Hepsiburada

Bir tane de şundan alın küçük, güzel bir ikili size

https://urun.gittigidiyor.com/fotog...kuyucu-micro-sd-hafiza-kart-okuyucu-338294007

Hafıza kartı üstünde aşağıdaki üründe olduğu gibi yuvarlak içinde 10 olsun hocam. A101 de bile var SanDisk illa sandisk olacak diye bişey yok. Zaten şimdiki satılan ürünler genelde class10.

http://www.hepsiburada.com/sandisk-...032g-gn6ma-p-HBV000007R491?magaza=Hepsiburada

Bir tane de şundan alın küçük, güzel bir ikili size

https://urun.gittigidiyor.com/fotog...kuyucu-micro-sd-hafiza-kart-okuyucu-338294007

Eyvallah tavsiyeni denicem umarım sorun çözülür

Geri