Civic FC5 Yeni civic fc5 motor soğukken zor çalişma sorunu

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni kasa civic FC5 aldım elegans otomatik benzinli. Motor soğukken özellikle sabahları motor geç çalışıyor her zaman yapmıyor ama yinede sıfır aracın ilk marş ta çalışması lazım. Bundan önce fb7 kullandım yaklaşık 3 sene hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Aküyü ölçdürdüm iyi dediler. Daha 1000 km bakımınada gitmedim gidince servise bildireceğim bu sorunu. Bu sorunla karşılaşan oldumu yada sebep ne olabilir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Gaz kaçağından emin olmak istiyorsanız emme manifolduna giren dört tane gaz hortumu var. Bunları tek tek çekerek içi su dolu bir bardağa batırın. Eğer sürekli baloncuk atıyorsa gaz kaçağı vardır.

Aracınız
Sanki kıt kanat hatırlıyorum lpg takım bostu...
Daha onceden de boyle yaptı Candana gıt gel gıt gel anca afr ayarı ile cozduler 1 ay dayanmadı, tabı sorun benzin lpg mı derken yukarda bahsettiğim gıbı sanki lpg tankım bostu benzinde kullandım hıc problem yapmadıydı... Insallah sabah cozulcek bıtırcem lpgyı komple hazır zamlanmısken hayırlı cvplar verıcem bakalım.... Sızede hayırlı aksamlar...

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Candan montaj da belki iyi olabilirler bilmiyorum ama onun dışında hiç iyi değiller. Neden bu kadar ünlü olmuşlar anlamıyorum.

mturker

Özel Üye
Candan montaj da belki iyi olabilirler bilmiyorum ama onun dışında hiç iyi değiller. Neden bu kadar ünlü olmuşlar anlamıyorum.
Allah kahretsın onları 3 sefer gıttım cocuk kandırır gıbı kandırdılar beni, bızde inandık yaptıkları işlem 1 ay sürmedi elımızde patladı, suan 1 saat test ettim öncesinde tankın vanasını kapatıp arac ısındıktan sonra hattadaki gazı bosalttım aracı gaza alıp. Sorun regülatör de, %99 diyafram da sorun var. Sukur, buyuk ihtimalle oldu sımdılık, hem cekısı, hem yakıt range degerı hızlı dusuyor sakin kullanımda..

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Allah kahretsın onları 3 sefer gıttım cocuk kandırır gıbı kandırdılar beni, bızde inandık yaptıkları işlem 1 ay sürmedi elımızde patladı, suan 1 saat test ettim öncesinde tankın vanasını kapatıp arac ısındıktan sonra hattadaki gazı bosalttım aracı gaza alıp. Sorun regülatör de, %99 diyafram da sorun var. Sukur, buyuk ihtimalle oldu sımdılık, hem cekısı, hem yakıt range degerı hızlı dusuyor sakin kullanımda..

Hocam denedin mi aracını gazı boşaltıp marş yapacaktın...Noldu merak ettim ??

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Denediniz yani regülatör diyafram ı diyorsun kesin.Bende de öyle olursa benzine geçiş yapıcam kesin. Malum gaz ile benzin neredeyse aynı...ne gerek var gaz kullanmaya..

mturker

Özel Üye
Denediniz yani regülatör diyafram ı diyorsun kesin.Bende de öyle olursa benzine geçiş yapıcam kesin. Malum gaz ile benzin neredeyse aynı...ne gerek var gaz kullanmaya..

Aynen oyle,
Benım lpg sistemi sonradan takılma garantisi var muhakkak yaptırtmalıyım garantiden, 1 haftadır benzinde kullanıyorum mecburiyetten, en azından garantiden yaptırayım yol yakınken ileriye yatırım olsun, belki ılerıde benzin ile lpg farkı gene acılır...
İnsallah sızın ıste boyle dır ugrastırmaz omuydu bumuydu dıyerek.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Aynen oyle,
Benım lpg sistemi sonradan takılma garantisi var muhakkak yaptırtmalıyım garantiden, 1 haftadır benzinde kullanıyorum mecburiyetten, en azından garantiden yaptırayım yol yakınken ileriye yatırım olsun, belki ılerıde benzin ile lpg farkı gene acılır...
İnsallah sızın ıste boyle dır ugrastırmaz omuydu bumuydu dıyerek.

Bende regülatör diyafram diyorum...dediğini gibi umarım uğraştırmaz,başka yerlere bakmak zorunda kalmam. 1 depo full gaz var araçta bitsin benzinde kullanmaya başlayacağım o zaman belli edecek kendini... yaz mevsimine doğru yaptırırım diyaframı denizli de...yada çerkezköy de... benzin gaz fiyatı şuan aynı ama ilerde dediğiniz gibi arası açılırsa gaza dönecez mecbur...yaptırmakta fayda var tabiki....

BRC LPG Regülatörü garantiden yaptır yada değiştirsinler.. hocam boşa para verme..
1 haftadır benzinde kullanıyorum demişsin problem yok dimi ilk çalıştırmada sabahları..

mturker

Özel Üye
Bende regülatör diyafram diyorum...dediğini gibi umarım uğraştırmaz,başka yerlere bakmak zorunda kalmam. 1 depo full gaz var araçta bitsin benzinde kullanmaya başlayacağım o zaman belli edecek kendini... yaz mevsimine doğru yaptırırım diyaframı denizli de...yada çerkezköy de... benzin gaz fiyatı şuan aynı ama ilerde dediğiniz gibi arası açılırsa gaza dönecez mecbur...yaptırmakta fayda var tabiki....

BRC LPG Regülatörü garantiden yaptır yada değiştirsinler.. hocam boşa para verme..
1 haftadır benzinde kullanıyorum demişsin problem yok dimi ilk çalıştırmada sabahları..

1 haftadır benzinde daha oncesınde kullanmıştım, lpg demi benzinde mı problem dıye test etmiştim, benzinde sorun yoktu, afr ayarı yaparak cozmuslerdı lpg de olan sorunu yaklasık 1 ay sorunsuz kullandım, sımdı gectıgımız pazardan bu gune hem benzin hem lpg de yapmaya baslamısti.
Aslında lpg yı bıtırcem dıye ugrasmayin tankdan vanasını kapatın alın benzıne oyle test edin.

Geri