Civic FC5 Yeni civic fc5 motor soğukken zor çalişma sorunu

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni kasa civic FC5 aldım elegans otomatik benzinli. Motor soğukken özellikle sabahları motor geç çalışıyor her zaman yapmıyor ama yinede sıfır aracın ilk marş ta çalışması lazım. Bundan önce fb7 kullandım yaklaşık 3 sene hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Aküyü ölçdürdüm iyi dediler. Daha 1000 km bakımınada gitmedim gidince servise bildireceğim bu sorunu. Bu sorunla karşılaşan oldumu yada sebep ne olabilir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracım 2018 elegance eco. 17.000 km’den sonra ara sıra bende de oldu. 20000 bakımda bahsettim, servis burada tekrarlaması lazım dedi ama ara sıra yaptığı için arabayı bırakmadım. Haftasonu 30000 bakımı var. Bu konuyu internetten ismini duyduğum Hondacı Mehmet’e sordum. Onun talimatlarına göre LPG vanasını kapatıp bir süre benzinde kullandım. Bir daha olmazsa sorun regülatör diyaframındadır dedi. Ne var ki gene yaptı, o zaman subap ayarı yapılması gerekir dedi. Eğer dediği gibiyse ve sorun çözülürse yemişim servisini de garantisini de, bu adama yaptıracağım bundan sonra periyodik bakımları.
Eşimde 2007 model Opel corsa var, onu kullanırken o mu daha yeni, Honda mı karar veremiyorum.
Hafta sonu aracıma bahsettiğim subap ayarını yaptırdım. Bakımını da aynı kişiye yaptırdım. Bence bir araçta üretimden kaynaklı (onu da canınızdan bezdirecek şekilde güç bela garantiden tamir ettirebileceğiniz) bir hata varsa 30.000 km'ye kadar ortaya çıkar. Bundan sonra çıkacak hiçbir arızada yetkili servis konuyla ilgilenmiyecek ve kullanıcı hatası diyecektir, adım gibi eminim. Gönül ister ki aracımızın yetkili serviste bakımını yapalım ama bu tür davranışlar insanı buna mecbur ediyor.
1 ay sonra sonucu buradan paylaşacağım, şimdilik konuşmak için erken ama aracın çekişinde bir miktar artış oldu mu, yoksa psikolojik mi onu da tam çözemedim. Tekleme sorunuyla ilgili de dediğim gibi 1 ay sonra editleyeceğim.

Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
2017 eco exe aracım 40 binde daha yeni sabahları geç çalışma problemi olmaya başladı servise gittiğimde sepep olarak gaz kelebeğine gaz kaçağı tespiti yapıldı boğazda yırtılma gibi bir tabir kullandılar kaçak o sebepten denildi serviste 35 binde bujiler değişti ve sübap ayarıda yapıldı aküde hala fabrika aküsü parça da garantiye girmiyomuş lpg parçaları 3 yılmış parça fiyatı da işçilik le beraber 1200 civarı bilgisi olan arkadaşların görüşlerini alabilirim teşekkürler

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2017 eco exe aracım 40 binde daha yeni sabahları geç çalışma problemi olmaya başladı servise gittiğimde sepep olarak gaz kelebeğine gaz kaçağı tespiti yapıldı boğazda yırtılma gibi bir tabir kullandılar kaçak o sebepten denildi serviste 35 binde bujiler değişti ve sübap ayarıda yapıldı aküde hala fabrika aküsü parça da garantiye girmiyomuş lpg parçaları 3 yılmış parça fiyatı da işçilik le beraber 1200 civarı bilgisi olan arkadaşların görüşlerini alabilirim teşekkürler
Bende de aynı sorun başladı. 2018 eco elegance aracım.. 2 sebep buldum...

1.ci sebep Brc gaz regülatöründe diyafram denen yuvarlak bir lastik var onda çatlama var ise kaçak oluşuyormuş emme manifoldu sabaha kadar gaz doluyormuş benzin gaz karışımı ilk çalıştırmada sorun yapıyormuş.
2.ci sebep motor sübap ayarı kaçarsa yapıyormuş...

Bakıcam bu 2 sebepten yola çıkıcam....

1.ciyi denemek için araçtaki gazı iyice bitiricem sonra 1hafta kadar benzinde kullanıcam...geçerse Demekki 1.nedendenmiş diyeceğim geçmezse 2.ciye bakıcam.... sübap ayarı.....iyi günler..

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

1.ci sebep Brc gaz regülatöründe diyafram denen yuvarlak bir lastik var onda çatlama var ise kaçak oluşuyormuş emme manifoldu sabaha kadar gaz doluyormuş benzin gaz karışımı ilk çalıştırmada sorun yapıyormuş.

1.ciyi denemek için araçtaki gazı iyice bitiricem sonra 1hafta kadar benzinde kullanıcam...geçerse Demekki 1.nedendenmiş diyeceğim geçmezse 2.ciye bakıcam.... sübap ayarı.....iyi günler..

ARKADAŞLAR BU 2 SEBEPTEN YOLA ÇIKMAK GEREKLİ....

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
ARKADAŞLAR BU 2 SEBEPTEN YOLA ÇIKMAK GEREKLİ....

Bi önceki aracım 2013 FB7 OTM.Sabahları motor soğuk iken geç çalışma yada 2.nci marşta alıyordu.yani aynı sorun vardı....Brc gaz regülatör diyaframını BRC serviste 2019 yılında 200 tl ye değiştirdiler..sorun kalmamıştı...Bi önceki yazdığımı konuda bahsettim ben bundan şüpeleniyorum...bakalım hayırlısı çözüm bulan olursa buraya yazalım....iyi akşamlar..

mturker

Özel Üye

Benım aracda da kalkısda stop etme var marjda sorun yokda, buji degısımı subap ayarı yapıldı. Bugun biriyle konustum. Sizinde bahsettiğiniz gıbı (1) tankdan vanayı komple kapat hattakı gazıda Bı sekılde bosalt benzinde kullan bakalım dedı bende sabah denıyecegım.
Emme manıfoltuda belkide gaz doluyor sabaha kadar dedıgıniz gıbı bendeki sorunda buna benzer olabilir,
Regületör etrafı gözle gorulur gıbı oksıtlenme olmus, dıyagramla belki alakalı olabilir..

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benım aracda da kalkısda stop etme var marjda sorun yokda, buji degısımı subap ayarı yapıldı. Bugun biriyle konustum. Sizinde bahsettiğiniz gıbı (1) tankdan vanayı komple kapat hattakı gazıda Bı sekılde bosalt benzinde kullan bakalım dedı bende sabah denıyecegım.
Emme manıfoltuda belkide gaz doluyor sabaha kadar dedıgıniz gıbı bendeki sorunda buna benzer olabilir,
Regületör etrafı gözle gorulur gıbı oksıtlenme olmus, dıyagramla belki alakalı olabilir..

Deneyelim burada paylaşırız iyi akşamlar.
Kasım 2021 başında Bi ara kalkarken bende de stop etti Araç...Allah Allah dedim sonra Bi daha yapmadı...şimdi bu 1 marş kesme,motor tekleme,2.nci marş ta almaya başladı....ben brc gaz regülatör diyaframından şüpheleniyorum...hayırlısı...burda paylaşırız..iyi akşamlar

mturker

Özel Üye
Deneyelim burada paylaşırız iyi akşamlar.
Kasım 2021 başında Bi ara kalkarken bende de stop etti Araç...Allah Allah dedim sonra Bi daha yapmadı...şimdi bu 1 marş kesme,motor tekleme,2.nci marş ta almaya başladı....ben brc gaz regülatör diyaframından şüpheleniyorum...hayırlısı...burda paylaşırız..iyi akşamlar

Sanki kıt kanat hatırlıyorum lpg takım bostu...
Daha onceden de boyle yaptı Candana gıt gel gıt gel anca afr ayarı ile cozduler 1 ay dayanmadı, tabı sorun benzin lpg mı derken yukarda bahsettiğim gıbı sanki lpg tankım bostu benzinde kullandım hıc problem yapmadıydı... Insallah sabah cozulcek bıtırcem lpgyı komple hazır zamlanmısken hayırlı cvplar verıcem bakalım.... Sızede hayırlı aksamlar...

Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017

Üstat ben regülatörü değiştirdim sorun çözüldü şuan sıkıntı kalmadı 10ay falan olmuştur herhalde

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Üstat ben regülatörü değiştirdim sorun çözüldü şuan sıkıntı kalmadı 10ay falan olmuştur herhalde
Dediğim gibi yani ; gaz regülatör diyaframı çatlamış emme manifolduna lpg gazı doluyor...sabah benzin ile gaz karışımı ilk marşta motoru boğuyor...2.nci marşta normal olarak çalışıyor Araç....

Bakalım bende de umarım budur sorun...Eski aracımda buydu sorun. İyi geceler..

Geri