Yeni ford focus şanzıman

Aracınız
Bir akrabam Geçenlerde eat8 şanzımanlı Opel Corsa satın aldı. Beklediğimden de iyi. Genel manada yeni arabalarda şanzıman hususunda sıkıntılar ağırlıklı olarak yaşandığı için çift kavramalı ve CVT şanzımanlı marka modellerden uzak durup bu şekilde tercih yaptı.
Hocam corsa denilen araç artık Peugeot 208 zaten ve üzerinde bahsettiğiniz sorunsuz sanzuman var. Yani en azından şuan en iyilerinden. Fakat cvt de yabana atılacak kadar değil.

Sağlamlıkta tork konvertorlu üstüne hala yok ama inanın hantal ve fazla yakıyor. Kendi fb7 kasada aynı sanzuman zaten, sadece 5 ileri. Bu sebeple cvt öne çıkıyor.

Ama çift kavramadan ben önceki aracimda çok çektiğim için önermiyorum zaten.

Herkes kendisi bilir zaten, kime sorsanız herkesin aracı kendine iyi.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Hocam corsa denilen araç artık Peugeot 208 zaten ve üzerinde bahsettiğiniz sorunsuz sanzuman var. Yani en azından şuan en iyilerinden. Fakat cvt de yabana atılacak kadar değil.

Sağlamlıkta tork konvertorlu üstüne hala yok ama inanın hantal ve fazla yakıyor. Kendi fb7 kasada aynı sanzuman zaten, sadece 5 ileri. Bu sebeple cvt öne çıkıyor.

Ama çift kavramadan ben önceki aracimda çok çektiğim için önermiyorum zaten.

Herkes kendisi bilir zaten, kime sorsanız herkesin aracı kendine iyi.

Araç benim değil, ben objektif olarak 3. Kişi olarak bakıyorum olaya. Hatta Honda sonrası Opel almasına da şaşırdım. Wltp yakıt verilerinde Corsa, City'den iyi.

EAT şanzımanı baya beğendim ben.

Aracınız
Araç benim değil, ben objektif olarak 3. Kişi olarak bakıyorum olaya. Hatta Honda sonrası Opel almasına da şaşırdım. Wltp yakıt verilerinde Corsa, City'den iyi.

EAT şanzımanı baya beğendim ben.
Evet Eat zaten fb7 ve önceki kasalarda bulunan tork konvertorlu sanzumanin aynısı. Zaten bildiğim kadarıyla üreticisi de japon olması lazım. Sadece vites sayısı artırılmış.

Dediğim gibi sanzumana diyecek birsey yok ama o araç aslen artik corsa değil peugeot. Safkan opel yok artık.

Aracınız
Evet Eat zaten fb7 ve önceki kasalarda bulunan tork konvertorlu sanzumanin aynısı. Zaten bildiğim kadarıyla üreticisi de japon olması lazım. Sadece vites sayısı artırılmış.

Dediğim gibi sanzumana diyecek birsey yok ama o araç aslen artik corsa değil peugeot. Safkan opel yok artık.

Bildiğim kadarıyla Honda kendi şanzımanını kendisi üretiyor. EAT Aisin marka diye biliyorum.

Aracınız
Bildiğim kadarıyla Honda kendi şanzımanını kendisi üretiyor. EAT Aisin marka diye biliyorum.
Evet aynen öyle hocam.

Güncel focus ta tork konvertorlu ama önceki kasasi çift kavrama.

B sınıfı araçlarda da 1.4 motor i20 de 4 ileri tork konvertorlu. Toyota yaris cvt, 208 tork konvertorlu.

Yani oncelik biraz fazla yakmasına nazaran sorunsuzluk ise kesinlikle eski usül tork konvertorlu olmalı. Sonra cvt gelir. Ben şahsen diğerlerine ne olursa olsun yaklasmiyorum.

Mesela i10 çift kavrama, i20 1.0 olan çift kavrama ama 1.4 olan tork konvertorlu ama Elentra da cvt diye biliyorum.

Kia picango çift kavrama e i10 ile aynı araç.

Megane, egea, doblo çift kavrama ama clio cvt.

WV çift kavrama hepsi.

Seat çift kavrama hepsi.

Nissan hep cvt diye biliyorum.

Honda zaten cvt oldu artık.

Aracınız
Civic FC5 2020
PSA servisinde çalışan arkadaşım bu grubun şanzıman yağı değiştikten sonra arıza verebiliyor ve hala çözmüş değiliz neyden kaynaklandığını demişti Fordlatın şanzıman sıkıntısı var mı hiç bilmiyorum dürüst bir Usta'dan ve kullanıcıdan bilgi almak gerekiyor

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri