Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Erkan Ozden
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba,
Öncelikle geç dönüşüm için kusura bakmayın.
Honda parka gitmiştim. Çok detaylı olmamakla beraber, direksiyonun altındaki yay gibi bir parçadan bahsettiler. Ses kesildi ama çok nadirde olsa hafif titreme sesi çok az geliyor. Kronik bir sorun değildir umarım

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim arabada da var o trim sesi, direksiyon altında yer alan, tam dizlerinizin hizasına gelen sert plastik çok güzel zıngırdıyor bozuk asfaltta, elinizle bastırınca ses kesiliyor :)
Arkada ki boşluğa bez sıkıştırayım diye düşündüm ama utandım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
Işık Aslandede
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, yeni aracımı 10 gündür kullanıyorum, yaklaşık 600 km oldu.
Ort. Yakıt tüketimi 11 lt/100km gösteriyor. Şu anda görünen çok yüksek!!

İlk günler ben de aynini düşündüm ancak merak edilecek bir durum yok. İmkaniniz varsa uzun yola çıkın derim.

İlk 1500km araci farkli devirlerde zorlamadan sürün.

Ben 1500-2000km döneminde ara ara +200km/saat hizlara ciktim.

Sehirici dur kalk yada surekli dusuk devirli kullanimla geçen ilk 1500 kilometre dönemini uzun yolda tamamlamak daha iyi netice verir kanaatindeyim.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Bildiğiniz üzere Yeni Honda Civic Karşımıza Hem Dış Tasarımı İle Özelliklede İç Tasarımı İle Çok Farklı Bir Şekilde Karşımıza Çıktı.

Ben Aracımı Bayiden 2020 Model FC Eco Elegance ‘ mi Takasta Vererek, ve Üzerine Bir Miktar Para Vererek Karşılığında Yeni Honda Civic 2022 Executive Plus Aldım. Ve Aracımıda Bu Hafta İçerisinde Bayiden Teslim Aldım.

Dış Tasarımda İlk İzlenimlerim;
Bildiğimiz Sportif ve Agresif Honda Tasarımının Dışına Çıkılarak, Daha Ağır Başlı, Oturaklı ve Premium Bir Tasarım Olmuş, Yani Aracın Belli Başlı Açıları Piyasadaki Araçlarada Benziyor Ama Yeni Kasa Bana Göre Daha Heybetli ve Gösterişli Geldi Aksesuar Takmadan Bile Bir Albenisi Var Gibi.

İç Tasarımda İlk İzlenimlerim;
İçi Bana İlk Oturduğumda Sanki Bir Audi A4 Gibi Geldi Koltuklar Deri Sıkı Ve İçi Çok Tok Geldi Sol Emniyet Kemerinden Gelen Trim Sesi Hariç Başka Tık Ses Yok Trim Sesinide Pek Duymuyorum Zaten Müzikten, Double Ekranın Büyüklüğünden Klima Menfezlerine Kadar Çok Şık Olmuş İçerisi Sanki Bi D Segmenti Audi, Mercedes’e Binmişsin Gibi Hissediyorsun, Tuşların Dokunuşları Çok İyi Kapılar FC5’e Göre Daha Ağır Ve Kapı Sesleri Çok Daha Tok Kapatırken, Kablosuz Şarj İos Cihazlarda İphone 8 ve Üzeri İçin Çalışıyor. Android Cihazlarda Bilmiyorum. Double Ekran Çok Kullanışlı Gözüküyor Fakat Henüz Tam Çözemedim :) ve Gayet Seri Bir Ekran, Kadran Tamamen Hayalet Aldığım Modelde ve Çok Fonksiyonel.

Sürüş İzlenimlerim;
Executive Plusta 3 Mod Var Eco, Normal Ve Sport Fakat Eco’ya Bile Alsanız Gaz Tepkimeleri ve Hızlanması Çok İyi Ve Araba Diğer Modlarda Çok İyi Hızlanıyor Çok Seri Geldi Bana.

Kullandıkça Sizlere Yeni Deneyimlerimi Yazacağım, Aramızda Teslim Alıp Yada Test Eden Arkadaşlar Varsa Bizlerle Deneyimlerini Paylaşıp Keşfettiği Fonksiyon ve Özellikleri Söylemesini Rica Ederim. ( Benim Merak Ettiklerimin Başında Double Ekranın Detayı ve Kadran Detayları Geliyor ) Klip İzleyebiliyormuyuz Mesela, Yada Kadranda YouTube ‘taki Tanıtım Videoları Haricinde Gördüklerimizden Farklı Birşey Varmı.

Bana göre ön tasarım en kısa sürede yenilenmeli, keşke yurt dışında çıkardıkları civic integra tasarımında çıksaydı da integra olmasaydı diyorum. İntegra arka tasarımda çok özgün olmuş. Bu sefer bir koyundan birkaç post çıkarma derdine girmişler anlaşılan. Bu da civic için negatif etki yapmış. Bu kişisel görüşümdür ama civic in bu halini beğenenler integrayı görünce daha çok beğeniyorlarsa o zaman daha haklıyım diyebilirim. Onun dışında iç tasarımda gösterge panelinin çok daha modern tasarlanarak çevresindeki plastiklerin olmamasını isterdim. Grafikleri keşke daha albenili yapsalar ama japonlardan bunu beklemek pek mümkün değil şu anda. Kalite algısı olarak bir tık daha iyileşmiş olsa da rakipler özellikle Koreliler çok ileri gittiklerinden gelinen nokta geride kalıyor. İntegra modeli bir de acurada çıkıyor. Sanırım aynı kasadan türetme. Keşke civic integra gelse buraya da ama sanmıyorum.

Ekli dosyalar

• civic integra.jpeg
    civic integra.jpeg
    82.8 KB · Görüntüleme: 89
  • civic integra arka.jpeg
    civic integra arka.jpeg
    93.2 KB · Görüntüleme: 88
Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese merhabalar
Exe eco Samsun dan - istanbul akyazı ya Benzinde 110-130 km hız ortalama benzinde 6.60 lt olarak geldim akyazı -istanbul kuzey marmara arası 160-180 km hız ile yakıt 7.0 lt ye çıkmış olarak gerçekleşti tabii uzun yol verisi arkadaşlar araç 1300 kmden 2000 km ye ulaştı bilginize @siviq başkan dün aldım sorarsın sen şimdi 2. El olarak 1300 km de 570 e alındı 0 km ye 598 istediler istanbulda

Hürmetler

Image1645604802.192868.jpgIMG_5141.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_5142.JPG
    IMG_5142.JPG
    211.1 KB · Görüntüleme: 61
Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
İsmail
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba,
Öncelikle geç dönüşüm için kusura bakmayın.
Honda parka gitmiştim. Çok detaylı olmamakla beraber, direksiyonun altındaki yay gibi bir parçadan bahsettiler. Ses kesildi ama çok nadirde olsa hafif titreme sesi çok az geliyor. Kronik bir sorun değildir umarım

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim.Bende aracımı Honda Park’tan almıştım.Aracı götürdüm trim sesinin içeride bir ızgaradan geldiğini, kronik veya ileriye dönük olumsuz bir durum olmadığını belirterek çok iyi ilgilendiler.10-15 dk.da işlem bitti, aracı yıkayıp teslim ettiler.
Aracım 1.5 ExePlus ve 2800 km’deyim, şuanki ortalamam 8,4 Lt. Birkaç defa uzun yol tecrübem oldu.100-130 km normal kullanımda ortalama 5,5-6,0 Lt. gösteriyor.Gaza biraz yüklenince 140-160 km’de 6,5-7 Lt. tüketim gördüm.
Araç makine olarak çok iyi, gaz pedaline basınca 140 km/hızda da olsanız anında güçlü bir ivmelenme alıyorsunuz.Ama fazla yüklenmeyin yakıt pahalı.
Yol ve rüzgar sesi olarak 10 üzerinden 7,5 puan veririm.Hele o trim seside halledildikten sonra kullanımından zevk aldım.
Araç otomobil olarak ise, c sınıfı ayarınının bir tık üstünde, sürüş konforunu beğendim.Fakat kapı ve diğer döşemeler görüntü olarak güzel olsada dolgun ve tok değil.Müzik sistemi güzel fakat sesi çok açınca döşemelerden de ritime katkılar başlıyor.Koltuklar rahat ama döşemelerine dikkatli davranmakta fayda var.
Dış görüntü, tabi kişiye göre değişir.Ben beğendim heybetli ve sportif duruyor.Sadece burun kısmını beğenmedim çok yalın duruyor araca yakıştıramadım, birkaç krom parça eklenebilir orjinal aksesuarları piyasaya çıkarsa.
Son olarak Honda Sensing başarılı ama özellikle şehir içi kullanırken dikkatli olun bozuk yol çizgileri ve sürekli kontrolsüz şerit değiştiren sürücüler(?) yüzünden tam verim alamıyorsunuz, başınız derde girebilir ama uzun yolda keyifli.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba

Bir sorum olacak arkadaşlar FC5 EXE deki gibi keylesgo da araçtan uzaklaşınca kapıları kilitleme özelliği FE exe de yok ama bunun aparat ve soketle yapılma ihtimali var mı bilen var mı yardımcı olursa sevinirim

Teşekkürler

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2022 FE EXE ECO

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba

Bir sorum olacak arkadaşlar FC5 EXE deki gibi keylesgo da araçtan uzaklaşınca kapıları kilitleme özelliği FE exe de yok ama bunun aparat ve soketle yapılma ihtimali var mı bilen var mı yardımcı olursa sevinirim

Teşekkürler

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2022 FE EXE ECO

Bilgim yok o konuda ama araç daha yeni olduğu için o tarz bir aparat çıkmamış olabilir aparatla olmasa bile belki gizli özellik ile açılabilir ileriki zamanda o tarz aparat vs için bi 3-4 ay daha beklemek lazım cam kapama modülü için aparat var diye biliyorum ama oda yurtdışından almak gerekiyor

Aracınız
Civic FC5 2020
Bilgim yok o konuda ama araç daha yeni olduğu için o tarz bir aparat çıkmamış olabilir aparatla olmasa bile belki gizli özellik ile açılabilir ileriki zamanda o tarz aparat vs için bi 3-4 ay daha beklemek lazım cam kapama modülü için aparat var diye biliyorum ama oda yurtdışından almak gerekiyor

Merhaba
Cam ve sunroof kumandadan kapanıyor unu çok dert etmedim ama araçtan her inişte dokunmak gerekiyor kapıya bir kaç sefer unuttum bir kaç saat kapılar kilitsiz kaldı mesela

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2022 FE EXE ECO

Geri