Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2018
Hafta sonu İstanbul-Abant / Abant-İstanbul arası seyahat gerçekleştirdim. LPG’nin kaç km de bittiğini görmek için uyarı gelene kadar LPG almayıp benzinle devam etmeyi planlamıştım.

LPG bitti uyarısını tam 484,7 km de verdi. İnanılmaz bir değer.

Çevre yolunda 110 km hızı sabitledim. Çevre yolu çıkışlarında vs yeşil ılığı kontrol ederek kullandım. Bu arada ekseriyetle de klima açık ve araçta 3 kişiydik. Bagaj tamamen dolu bir şekilde.

Gaziantep-Yalova arası yolculuk yaptım 6 litrelere düştü. 115 tl ye 470 km yaptım bu yolda. Yalova- İzmir ve İzmir- Yalova arası yolculuk yaptım. Sekiz litrenin altına düşmedim. Sebebi yolun virajlı ve yokuşlu olması. Ayrıca Bursa trafiğinde de yoğun saatlere denk geldim. Aracınızda bir problem olduğunu şahsi olarak düşünmüyorum. Bu söylediğim değer bir hafta öncesine ait.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba arkadaşlar Araç fb7
brc marka LPG. LPG nin bittiğini tam olarak nasıl anlayacağım. Işık lpg az kalınca bir tanesi yeşil yanıp sönüyor. sonra LPG alıyorum ben de ama tank hiç 30 litre almamış . Acaba kırmızıya mı dönmesi lazım gösterge ışığının ya da ötmesi mi lazım? Özetle nasıl anlayacağım hiç LPG kalmadığını

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hafta sonu İstanbul-Abant / Abant-İstanbul arası seyahat gerçekleştirdim. LPG’nin kaç km de bittiğini görmek için uyarı gelene kadar LPG almayıp benzinle devam etmeyi planlamıştım.

LPG bitti uyarısını tam 484,7 km de verdi. İnanılmaz bir değer.

Çevre yolunda 110 km hızı sabitledim. Çevre yolu çıkışlarında vs yeşil ılığı kontrol ederek kullandım. Bu arada ekseriyetle de klima açık ve araçta 3 kişiydik. Bagaj tamamen dolu bir şekilde.

Güzel değer. Sonra depo fullemesi ile kaç litre aldığını belirtirseniz ortalama litreyi hesaplayabiliriz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı versiyon benzinde olsa acaba kaç lt yakmış olurdu.

Hocam çokta bir şey olmaz dı öyle ürkecek korkacak kadar 100 km 5-6 lt arası benzin yakardı CVT özelliği gereği ekonomik olması ki 6.40 TLx 5,50 lt 0,35-0,40 kuruşa gelirdi sizde LPG İLE 0,25 kuruş la gidip gelmişsiniz gayet güzel bir değer olmuş Lt hesabını siz yazdığınız için kuruş baz aldım bende başarılı.Yaz olması 100-110 km hızlarla gitmek etkenler arasında elbette. Kazasız belasız sürüşler dilerim

Hürmetler

Merhaba arkadaşlar Araç fb7
brc marka LPG. LPG nin bittiğini tam olarak nasıl anlayacağım. Işık lpg az kalınca bir tanesi yeşil yanıp sönüyor. sonra LPG alıyorum ben de ama tank hiç 30 litre almamış . Acaba kırmızıya mı dönmesi lazım gösterge ışığının ya da ötmesi mi lazım? Özetle nasıl anlayacağım hiç LPG kalmadığını

En üstteki ışık yeşilse lpgde, kırmızıysa benzinde demektir.

Öz yurdunda garip, öz vatanında parya!
Arabası olanın kapalı garajı da olmalı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aynı versiyon benzinde olsa acaba kaç lt yakmış olurdu.

Genel olarak %20 hesaplanır. Ortlama 5.95 litre benzin çıkar. Benzini kaça alıyorsanız bununla çarpın kuruş ortaya çıkar. Toplamda 28.8 litre benzin harcardı.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri