Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende hep full depo dolduruyorum izinden döndüm yeni izmir istanbul arası 6.9 giderken gelirken top speed gördüm yeni yoldan tempolu geldim 7.4 yaktım fulledikten sonra 400 km asagısına gittiğim olmadı hiç

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar tekrar, 08.12.2022 tarihinde Shell’den LPG fulledim 35,40 Litre aldı. Aracı yeni aldım 2. Kez full dolduruyorum ve her doldurduğumda km sıfırlıyorum ölçüm için. Bugün 18’i ayın 10 günde toplam 198.2 KM yol gitti LPG az uyarısı veriyor kalibre ettim yine tek dişte kaldı az uyarısı vermeye devam etti.

Daha önceki mesajımda da BP’den almıştım tam depoya yine 35 litreye 230km gitmişti.

Şuan resmen ortalama 100km’ye 17.5 litre yani 1.77 TL yakıyor bunun normal olmadığını düşünüyorum artık. Çünkü istanbul’da iş ve ev arası günlük 15km yol gidiyorum çokta sakin kullanıyorum ki özellikle az yaksında ne kadar km yapacağımı göreyim diye.

Kime hangi ustaya göstermemi tavsiye ederseniz araç 2017 model 42.000km’de hep yetkili servis bakımlı.
Ortalamanız beklenenden fazla duruyor. Ortalama hızınız nedir? Bu tarz bir ortalama için yoğun trafik, ışıklar ve rampa olmalı.

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Ortalamanız beklenenden fazla duruyor. Ortalama hızınız nedir? Bu tarz bir ortalama için yoğun trafik, ışıklar ve rampa olmalı.
Ortalama hız 34 gözüküyor, gündüzleri trafik çok ağır olmuyor 6-7km yolu 15-20dk arası gidiyorum ancak akşam dönüşte aynı yolu 35-40dkya geliyorum günlük yani 1 saat aracı sürüyorum diyebilirim. Rampa sıfır dümdüz yol ara ara ışıklar mevcut tabi.

Aracı lpg alınca kalan yol km veya ortalama yakıt ibaresi -----'ye dönüşüyor o yüzden aracın kendi hesaplaması olmadığından kendim fulleyip gittiğim yol üzerinden hesaplama yapıyorum maalesef.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ortalama hız 34 gözüküyor, gündüzleri trafik çok ağır olmuyor 6-7km yolu 15-20dk arası gidiyorum ancak akşam dönüşte aynı yolu 35-40dkya geliyorum günlük yani 1 saat aracı sürüyorum diyebilirim. Rampa sıfır dümdüz yol ara ara ışıklar mevcut tabi.

Aracı lpg alınca kalan yol km veya ortalama yakıt ibaresi -----'ye dönüşüyor o yüzden aracın kendi hesaplaması olmadığından kendim fulleyip gittiğim yol üzerinden hesaplama yapıyorum maalesef.
Gün içindeki toplam ortalama ise hızınız geyet iyi. Aracınızı az kullanıyorsunuz.
Subap ayarı hiç yaptırdınız mı?
Fc5'de Lpg sistemine herkezin girmesine izin vermez. Sisteme girebilen bir işletme ile benzin ve lpg değerleri karşılaştırılmalı. Ltf değeriniz eksilerde ise yakıt miktarınız artar. En güzeli eğer subap ayarı hiç yapılmadı ise yapılıp. 50 kilometre benzinde kullanıp. Ardından Afr ayarı yaptırıp test etmenizi öneririm.
Cvt kullanımıda önemli düz yolda yüksek vitese geçip yol almaya çalışın. Gaz pedalı ile halledilir.

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Gün içindeki toplam ortalama ise hızınız geyet iyi. Aracınızı az kullanıyorsunuz.
Subap ayarı hiç yaptırdınız mı?
Fc5'de Lpg sistemine herkezin girmesine izin vermez. Sisteme girebilen bir işletme ile benzin ve lpg değerleri karşılaştırılmalı. Ltf değeriniz eksilerde ise yakıt miktarınız artar. En güzeli eğer subap ayarı hiç yapılmadı ise yapılıp. 50 kilometre benzinde kullanıp. Ardından Afr ayarı yaptırıp test etmenizi öneririm.
Cvt kullanımıda önemli düz yolda yüksek vitese geçip yol almaya çalışın. Gaz pedalı ile halledilir.
Servis bakımlı full bugün aradım servisi sordum ilk subap ayarı 45bin bakımında yapılacakmış önceden yapılmamış zaten öyle söylendi.

Bugün işe git gel aynı yolu benzinle kullandım 11.6 gösteriyor ortalama yakıt değeri. LPG’de ise 18 :( yani %55 daha fazla yakıyor.

gunesec

Özel Üye
Servis bakımlı full bugün aradım servisi sordum ilk subap ayarı 45bin bakımında yapılacakmış önceden yapılmamış zaten öyle söylendi.

Bugün işe git gel aynı yolu benzinle kullandım 11.6 gösteriyor ortalama yakıt değeri. LPG’de ise 18 :( yani %55 daha fazla yakıyor.
Hocam kaçak falan olmasın. Yakıt çok fazla.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

İşte hocam benzin ile bile kıyaslasak. %20 fark çıkar. Ona göre ise 14,5 litre olması lazım. Ya kaçak veya zengin karışımda yol alıyorsunuz diye düşünüyorum.

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
İşte hocam benzin ile bile kıyaslasak. %20 fark çıkar. Ona göre ise 14,5 litre olması lazım. Ya kaçak veya zengin karışımda yol alıyorsunuz diye düşünüyorum.
Hocam korkutma beni patlamayalım sonra :) En iyisi candan mühendislik’e bir randevu alıp uğruyalım. Honda servisine gidersek ağır öperler adamı 😀

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam korkutma beni patlamayalım sonra :) En iyisi candan mühendislik’e bir randevu alıp uğruyalım. Honda servisine gidersek ağır öperler adamı
Yok hocam o kadar endişelenme. Ciddi birşey olsa kokutu hissedersin. Biz ihtimalleri değerlendiriyoruz. Candan sisteme giriş yapabiliyor. Yetkili servis lpg problemini kendi çözemez sadece yönlendirme yapar.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@mbydemir hocam merhaba.
Subap ayarı yaptırdınız mi. Benim fc5 48 bin km.de. daha önce hiç subap ayarı yapılmadı. Siz yaptirdiysaniz faydasını gördünüz mü?
Birde 48 binde subap ayarı gerekli midir. İlk 45 bin km. LPGsiz kullanıldı araç

Geri