Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2017
Bende tüketimimi yazayım.
2017 Ekimde sıfır almış olduğum elegance eco cvt aracım ile Ankara şehir içinde şuan tam olarak 10.6 - 11 lt lpg tüketmekteyim. genelde sakin - normal kullanırım.
LPG'yi 3.23 ten milangazdan almaktayım. Tüketimim şuan şehir içi 32-3 krş arası görünüyor :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Bende tüketimimi yazayım.
2017 Ekimde sıfır almış olduğum elegance eco cvt aracım ile Ankara şehir içinde şuan tam olarak 10.6 - 11 lt lpg tüketmekteyim. genelde sakin - normal kullanırım.
LPG'yi 3.23 ten milangazdan almaktayım. Tüketimim şuan şehir içi 32-3 krş arası görünüyor :)
Eski fd6 aracımla şehiriçi kullaninim 100km/10litre idi. Onun ağırlığı 1250 kg ,bunun ağırlığı 1320 kg. Dolayısı ile bu kasanın 100 km'de 10.5-11 yakması normal gibi şehiriçi de. Birde şehiriçi kavramı çok farklı bir durum. Genelde küçük illerde dar yollar, sık kavşaklar ve ara sokaklarda daha fazla yakıyor. Tecrübe ile sabittir.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Henüz 3. Depoyu bitiremedim. İstanbuldan fulleyip çıktığım depo Ankara'da 30.5 litre aldı,adana Ceyhan da 36 litre aldı ve 975 km oldu.en son 36 litre aldıktan sonra resimde görüldüğü km-ortalam hız yapılmıştır. Son deponun çoğunluğu şehiriçi ve 300 km oldu.Ekli dosyayı görüntüle 251400

Bugün üçünçü depo bitti. En son bitmesine çok yakınken 36 litre LPG almıştım. Çoğunluğu şehir içi yaparak ortalama hız 27 km(yol bilgisayarının gösterdiği) ve 14 günde 388 km de LPG bitti uyarısını verdi. Tüm ışıklar sondukten sonra s.ici yaklaşık 55-60km yapıyormuş onu öğrendim. Depo tam bitti ve 36.4 litre LPG aldı. Demek ki çoğunluğu şehiriçi olmak üzere karmada yaklaşık 100 km de 9,5 litre yakıyor. Bana kalırsa otomatik vites bir araba için yakıtı gayet iyi geldi lpg de.

Aracınız
Civic FB7 2012
Eskişehir şehir içi

ECO FB7 ile 12 - 12,5 litre arası idi
FC5 11 litre

Yol tarz pedala basan ayak aynı
Kardeş sende önceden fb7 vardı galiba ben otomatik fc5 1.6 i VTEC ile otomatik fb7 1.6 ivtec in performans farkını merak ediyorum you tubede 1 tane video bulamadım. Sence hangisi daha hizli?

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Kardeş sende önceden fb7 vardı galiba ben otomatik fc5 1.6 i VTEC ile otomatik fb7 1.6 ivtec in performans farkını merak ediyorum you tubede 1 tane video bulamadım. Sence hangisi daha hizli?

Bir arkadas fc5 daha hizli demisti, bunun nedeni cvt lineer hizlanma saglayan bir sanzuman kalkista cogu araca yenilir yuksek torka dayanmayacagi icin ama uzun mesafede lineer hizlanacagi icin gecmesi muhtemel.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bir arkadas fc5 daha hizli demisti, bunun nedeni cvt lineer hizlanma saglayan bir sanzuman kalkista cogu araca yenilir yuksek torka dayanmayacagi icin ama uzun mesafede lineer hizlanacagi icin gecmesi muhtemel.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sağol kardeşim bir denk gelse de denesek diyorum ama çevremde kimsede fc5 yok

FB7 ya da FD6 AFT şanzıman in etkisiyle kalkışta kopuyor, FC5 ise biraz ağır kalkıyor, gaz tepkimesi daha zayıf.

Hele ki FD6 yada FB7 S konumunda F1 i çok iyi kullanan biri tarafından kullanılıyor ise FC5 i tel tel boy boy ayırır... Ancak 110 -115 bandından sonra FC5 4500 devirin üzerinde sürekli ivmelendiği için mesafeyi kapatacaktır.

( FC5 in ara hizlanmalari çok daha seri )

FC5 in son hızı bulması da daha çabuk...

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
@Ersin acar şuan 2018 FC5 kullanıyorum, bundan önce 50 bin km kadar 2013 FB7 kullandım. Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi FB7'in ilk kalkışı daha seri, fabrika verileri zaten onu gösteriyor, aşağıda. Maksimum hız olarak FC5 daha önde. FC5 ayrıca FB7'ye göre 101 kg daha ağır. Buna rağmen LPG yakıt tüketimi az da olsa FB7'ye göre daha az gibi (9,2 lt/100km vs 9,8 lt/100km)

CVT şanzıman kaba tabiri ile ne kadar gaz o kadar hız prensibi ile çalışıyor (lineer ivmelenme), vites geçiş olayı vs olmadığı için ayağınız gazda oldugu müddetçe lineer hızlanıyor. (Bir yorumda bahsedildiği gibi fön makinasının çalışması gibi, sürekli aynı ses.) Bazen alışkanlıktan sırf vites geçiş hissini yaşamak için ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basıyorum. FC5, yol tutuşu, fren yetkinliği, konfor olarak FB7'ye göre bariz olarak önde. Değişim düşünenlere tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FD6 2008
@Ersin acar şuan 2018 FC5 kullanıyorum, bundan önce 50 bin km kadar 2013 FB7 kullandım. Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi FB7'in ilk kalkışı daha seri, fabrika verileri zaten onu gösteriyor, aşağıda. Maksimum hız olarak FC5 daha önde. FC5 ayrıca FB7'ye göre 101 kg daha ağır. Buna rağmen LPG yakıt tüketimi az da olsa FB7'ye göre daha az gibi (9,2 lt/100km vs 9,8 lt/100km)

CVT şanzıman kaba tabiri ile ne kadar gaz o kadar hız prensibi ile çalışıyor (lineer ivmelenme), vites geçiş olayı vs olmadığı için ayağınız gazda oldugu müddetçe lineer hızlanıyor. (Bir yorumda bahsedildiği gibi fön makinasının çalışması gibi, sürekli aynı ses.) Bazen alışkanlıktan sırf vites geçiş hissini yaşamak için ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basıyorum. FC5, yol tutuşu, fren yetkinliği, konfor olarak FB7'ye göre bariz olarak önde. Değişim düşünenlere tavsiye ederim.

Kesinlikle FC 5 eski kasalara göre daha konforlu ve süspansiyonu yumuşak.kalkis hızlanması belki tatmin etmiyor ama ara hızlanmalarda önceki kasalara göre daha iyi

Geri