Yeni Honda şase numarası

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar yeni araç almak için bayii de işleri başlattık bana verecekleri aracın şase numarasındaki 10. Harf j yazıyor Ve bunun 2018 olduğu yazıyor. İçime kurt düştü bu konuda bilgisi olan varmı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Arkadaşlar yeni araç almak için bayii de işleri başlattık bana verecekleri aracın şase numarasındaki 10. Harf j yazıyor Ve bunun 2018 olduğu yazıyor. İçime kurt düştü bu konuda bilgisi olan varmı

10. Harfin j olması 2018 mi bilmem ama bende 2018 dizel var 10. Harf j.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Parayi odemediyseniz, 2018 model arac verirseniz ve ben bunu anlarsam odeme yapmam diyerek :)

Aracınız
Civic FB7 2014
aracın içinde torpidoda ya da herhangi bir yerinde 1adet A4 kağıdında şasi numarası ve aracın banttan iniş tarihi yazar ona bakarsınız ya da o kağıdı da talep edersiniz içiniz rahat olsun

S

Silinen üye 20336

Guest
Uygunluk belgesi onlar mı veriyorlar alırken aracı

Uygunluk belgesini vermeyi unutabilirler. Siz hatırlatıp kesinlikle alın...

Bahsettiğiniz şasi numarası ve üretim yılı ile ilgili bir konu olmuştu forumda. Ancak hatırladığım kadarıyla o konuda da herkes aynı fikirde olmasa da uygunluk belgesindeki tarih neyse o kabul edilmelidir şeklinde genel bir görüş vardı... ?
Bir arayın isterseniz konuyu. Ben de bulursam göndereyim.

Ayrıca yeri gelmişken belirmek istedim;
Tam uygunluk belgesindeki tarihten 3 yıl sonra araç ilk muayenesine girer. Aracın ruhsatında Z.2 Diğer Bilgiler kısmında mua.geç.trh’nin karşısında yazan tarih uygunluk belgesinde yazandan tam 3 yıl sonranın tarihidir. Aklınızda bulunsun. Uygunluk belgesindeki tarihle aracınız için hazırlanacak olan ruhsatı karşılaştırırsınız. ??

—[İlave]—
Konuyu buldum. Ekliyorum;
Aracın şasi numarasındaki 10. Hane aracın model yılını gösteriyormuş. Hatta sorgulama siteleri var. Benim 10. Hanede H harfi yer alıyor ve bu da 2017 model demekmiş. Ama benim araç 2018 model. Bu konuda fikri olan var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri