Yeni Model 2021 Civic Tanıtıldı.

akif

0
Aracınız
Ön tarafı hiç beğenmedim şahsen makyajlı fc5'i satıp bunu almayı düşünmem. Araçların makyajlı olanlarını tercih eden birisi olarak söylüyorum makyajlandığı zaman alına bilir. İnşallah yalıtım ve işçilik kalitesinde yol almışlardır. Makyajlı Fd6'da geri görüş kamerası yoktu, çukura girince arabanın şasi yamuldu sanıyordum arka taraf çöküyordu. Makyajlı fb7'ye geçtim geri görüş kamerası felan vardı ama camları kapatırken kapı döşemesi arabanın içine doğru ittiriyordu, ön göğüs hem taş gibi plastik hemde anlamsız uzundu yaşam alanını daraltıyordu. Makyajlı Fc5'de de arka yolcular için kol dayama arkasında havalandırma çıkışı eksik.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yeni araç her zaman iyidir, her zamanki gibi her konuda şimdikinden üstün olacaktır. Diğer taraftan Civic, tasarım çizgisini değiştirmiş maalesef, biraz daha Jetta gibi dümdüz, tutucu bir tasarıma yönelmiş ki değişik tasarım (Türkiye'de son zamanlarda yan sanayi plastik parçalar, ışıklar gibi abartılı aşırı görüntüsünü hariç tutuyorum) Honda'nın "value proposiion" dediğimiz noktalarından biriydi.
En basit olarak genelde araca omuzların yapılması, bilinç altında sportif görüntü düşüncesi verir ve şimdiki modelde c sütununa doğru baktığınızda olan bir özellik bu, konspet araca bakarsanız neredeyse hiç belirgin değil omuzlar

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracı ben çok beğendim. Tasarım olarak kendine özgü çizgilerinin dışında BMW 3 serisi çizgileri - Audi A4'e benzerlikler var. Tabi ki bu değişimler bazı Honda hayranlarınca sevilmeyebilir.

Tasarımdan ziyade asıl önemli olan elbette ki Fc5'in en sorunlu civic olmasını unutturacak seviyede bir kalite algısı oluşturmaktır bizim ülkemizde. Bildiğiniz gibi FC5'lerdeki göçük problemleri, kaput dalgalanması, ince araç sacı ve boyası, akü sorunları, silecek sensörü sorunları ve trim sesleriyle kullanıcılarının canını çok sıkmıştır, sıkmaya da devam etmektedir. Bu nedenlerle de çevremde gördüğüm negatif bir üne sahip . Artık Japonya'da üretilecek olan aracın nasıl olacağını ben de merak ediyorum. Özellikle izolasyon konusunda gelişmeler bekliyorum.

Umarım alabileceğimiz fiyatlarda gelir de alabilir ve tecrübelerimizi burada paylaşabiliriz.

Son düzenleme:

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Civic FD6 tan sonraki serilerin C sütunlarını beğenmiyorum. Bence C sütunu bagaj kapağı ile biraz açılı olması lazım ama c sütunu dümdüz ya da dış bükey gidiyor bagaja doğru... Bunda da citroen c4 benzeri dış bükey bir C sütunu konumlandırımış, en beğenmediğim yanı orası oldu. aracın burnu da yunus balığının başı şeklinde dizayn edilmiş bence hoş olmamış. ayrıca ön cam da biraz fazla dik açılı olmuş. Ben Honda'dan daha agresif bir diyazyn beklerdim ama Izgara Passat, Arka BMW ve Audi karışımı, yan klasik Honda olmuş. Bence piyasada halihazırda en güzel dizayn, BMW nin tüm serileri, Mazda nın binekleri, Subaruların SUV ları, kısmen de Pejoların SUV ları... En kötü dizayn ise yeni mercedesler, Toyotalar, Citroenler, diye gidiyor ...... Honda da FD6 ya kadar çok iyiydi, hatta herkes tarafından imrenilerek bakılıyordu ama FB7 den sonra ve son modellerinde dizayn sıkıntısı yaşamaya başladı. Biraz Mazda ya bakması lazım...

Geri