• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!
  • Foruma eklenen yeni özelliklere linken ulaşabilirsiniz TIKLAYIN!

Yeni Model 2021 Civic Tanıtıldı.

Katılım
5 Haz 2018
Mesajlar
407
Tepki puanı
540
Yaş
32
Konum
izmir
Aracınız
Ön tarafı hiç beğenmedim şahsen makyajlı fc5'i satıp bunu almayı düşünmem. Araçların makyajlı olanlarını tercih eden birisi olarak söylüyorum makyajlandığı zaman alına bilir. İnşallah yalıtım ve işçilik kalitesinde yol almışlardır. Makyajlı Fd6'da geri görüş kamerası yoktu, çukura girince arabanın şasi yamuldu sanıyordum arka taraf çöküyordu. Makyajlı fb7'ye geçtim geri görüş kamerası felan vardı ama camları kapatırken kapı döşemesi arabanın içine doğru ittiriyordu, ön göğüs hem taş gibi plastik hemde anlamsız uzundu yaşam alanını daraltıyordu. Makyajlı Fc5'de de arka yolcular için kol dayama arkasında havalandırma çıkışı eksik.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
 
Katılım
6 Tem 2019
Mesajlar
64
Tepki puanı
63
Konum
İstanbul
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yeni araç her zaman iyidir, her zamanki gibi her konuda şimdikinden üstün olacaktır. Diğer taraftan Civic, tasarım çizgisini değiştirmiş maalesef, biraz daha Jetta gibi dümdüz, tutucu bir tasarıma yönelmiş ki değişik tasarım (Türkiye'de son zamanlarda yan sanayi plastik parçalar, ışıklar gibi abartılı aşırı görüntüsünü hariç tutuyorum) Honda'nın "value proposiion" dediğimiz noktalarından biriydi.
En basit olarak genelde araca omuzların yapılması, bilinç altında sportif görüntü düşüncesi verir ve şimdiki modelde c sütununa doğru baktığınızda olan bir özellik bu, konspet araca bakarsanız neredeyse hiç belirgin değil omuzlar
 
Son düzenleme:
Katılım
31 Ağu 2019
Mesajlar
132
Tepki puanı
127
Konum
Van
Aracınız
Civic FC5 2019

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Katılım
16 Kas 2018
Mesajlar
1,479
Çözümler
1
Tepki puanı
2,180
Yaş
32
Konum
İstanbul/Başakşehir
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracı ben çok beğendim. Tasarım olarak kendine özgü çizgilerinin dışında BMW 3 serisi çizgileri - Audi A4'e benzerlikler var. Tabi ki bu değişimler bazı Honda hayranlarınca sevilmeyebilir.

Tasarımdan ziyade asıl önemli olan elbette ki Fc5'in en sorunlu civic olmasını unutturacak seviyede bir kalite algısı oluşturmaktır bizim ülkemizde. Bildiğiniz gibi FC5'lerdeki göçük problemleri, kaput dalgalanması, ince araç sacı ve boyası, akü sorunları, silecek sensörü sorunları ve trim sesleriyle kullanıcılarının canını çok sıkmıştır, sıkmaya da devam etmektedir. Bu nedenlerle de çevremde gördüğüm negatif bir üne sahip . Artık Japonya'da üretilecek olan aracın nasıl olacağını ben de merak ediyorum. Özellikle izolasyon konusunda gelişmeler bekliyorum.

Umarım alabileceğimiz fiyatlarda gelir de alabilir ve tecrübelerimizi burada paylaşabiliriz.
 
Son düzenleme:
Üst