Yerli Otomobil Tanıtım Açıklaması

Aracınız
Civic FB7 2013
Evet yorumunuzu bende baştan okumuştum, "heyecanla bekliyorum" demişsiniz,emin olun bizde aynı durumdayız,ancak bu yapım sürecindeki değerlendirmelere,yorumlara kapalı bir durum değil.Hepimiz bununla ilgili olumlu veya olumsuz yorum yapabiliriz.Yani herkes "sonucu bekleyip sonra sonucu kabul edelim,hatalı veya yanlış olursa maliyeti ne olursa olsun düzeltelim" fikrinde olmayabilir. Havaalanı kısmı dediğim gibi görecelidir o konuda polemik yaratmak istemedim.Ayrıca kardeşimin kendisini üzeceği bir durumda yok,mecburen kullanıyor,uçak kullanım kolaylığı bahsinizi anlayamadım; Uçağa binmek için karşıya geçmiyorlarsa Avrupa yakasında ikamet ediyor olmaları gerekiyor,Atatürk Havaalanı da aynı yakadaydı zaten.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Atatürk Havalimanının nesi vardı da bu kadar fahiş maliyet ile bu Yolcu garantili, ulaşımı zor ve pahalı vs. hiçbir özelliği olmayan bu garabet yapıldı.
Bakın 3. köprü 2,7 Milyar dolara mal oldu, %51'ini 688 milyon dolara Çinli konsorsiyuma satıyorlar..
%51'i 688 ediyorsa Tamamı 1,350 Milyar dolar eder..
2,7 Milyar $ nerede 1,350 milyar $ nerede.. Aradaki 1,350 Milyar $ nereye kaçtı..

Zafer Havalimanı yaptılar Yolcu garantili, %96 yanılma payı ile ihale mi yapılır. Yıllık 1 milyon yolcu garantili yaptılar. 60-70 bin kişi kullanmış.
Yazık...

Aracınız
Konudan bağımsız ancak 2. Havaalanına gitmek her türlü daha zor ve pahalı. Karşıya geçmek diye bir durum da yok. İster Anadolu yakasında Sabiha gökçen kullanırdık ister Atatürk... Şu anda 2 saat paralı otoban yolundan git gel 50 lira vererek otoparka para ödeyerek uçağa binebilirsin. Metroyla ulaşılabilen havaalanından paralı yollarda saatlerce gidilen havaalanına... Bunu benim gibi çekenler bilir.
Havaalanın ülkedeki insanlara tek faydası Florya çevresindeki insanların uçak sesinden kurtulmuş olması, bunun dışında uçağa binmek ulaşmak ve uçaktan çıkıp çıkışa gitmek çok uzadı.
Çalışanların da işleri zorlaştı, oradaki hava şartları ve yolun uzunluğu fazla. Yolcuların bir şey yiyip içmesi için 100tl yi gözden çıkarması gerek. Bir lolipop şeker bile 13lira.

Bunun dışında Havaalanın bulunduğu konum hava olarak ciddi sıkıntı yaşatıyor, uçaklar inemeyip çorluya vs yönlendiriliyor. Dışarıda çalışan personel yazın bile soğuktan şikayetçi. Benim yeni havaalanıyla ilgili pek olumlu düşüncem yok.
Bahsi geçen 2. havaalanı sabiha gökçen :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Anlaşıldı şimdi siz bana yandaş deyip burada propaganda yapacaksınız. Yaşasın toplumsal siyaset ;)

Aracınız
Civic FB7 2013
Anlaşıldı şimdi siz bana yandaş deyip burada propaganda yapacaksınız. Yaşasın toplumsal siyaset ;)

Asla böyle bir şey olamaz,buna şahsen önce ben,kendi payıma itiraz ederim,burada sadece karşılıklı fikirlerimizi,düşüncelerimizi paylaşıyoruz.98 yılında forumda aktif olsaydım yine fikrimi söylerdim.Hepimiz insanız ve inanın hepimiz aynı fikirde olsak çok çekilmez bir dünya olurdu.Düşüncelerinize saygılı olarak yorum yaptığımı düşünüyorum.Fikirlerinize katılmadığım noktalar ise "yapılsında,sonra fikrinizi söyleyin","WV Türkiye'ye fabrika açarsa yerli diye ona binersiniz " ve ayrıca bu son alıntı yaptığım kısım.Ne siz kimsenin fikirlerini,ne ben sizin tam olarak fikrinizi bilebilirim.Sadece yazı ile sınırlı olduğu için her şeyi direkt anlatamayabiliriz.Yada insanlık hali; dikkatten kaçan kelimeler olabilir.Nihayetinde eleştirileri hoşgörü çerçevesinde yapmak gerekir diye düşünüyorum.

Aracınız
Asla böyle bir şey olamaz,buna şahsen önce ben,kendi payıma itiraz ederim,burada sadece karşılıklı fikirlerimizi,düşüncelerimizi paylaşıyoruz.98 yılında forumda aktif olsaydım yine fikrimi söylerdim.Hepimiz insanız ve inanın hepimiz aynı fikirde olsak çok çekilmez bir dünya olurdu.Düşüncelerinize saygılı olarak yorum yaptığımı düşünüyorum.Fikirlerinize katılmadığım noktalar ise "yapılsında,sonra fikrinizi söyleyin","WV Türkiye'ye fabrika açarsa yerli diye ona binersiniz " ve ayrıca bu son alıntı yaptığım kısım.Ne siz kimsenin fikirlerini,ne ben sizin tam olarak fikrinizi bilebilirim.Sadece yazı ile sınırlı olduğu için her şeyi direkt anlatamayabiliriz.Yada insanlık hali; dikkatten kaçan kelimeler olabilir.Nihayetinde eleştirileri hoşgörü çerçevesinde yapmak gerekir diye düşünüyorum.
Ben takılıyorum ;) şahsına söylediğim birşey yok.

Bu mesajın üzerine de kimse kendine pay çıkarmasın. Ama ben bir örnek verdim olay maliyet hesabına dönüştü.

Aracınız
Civic FC5 2019
Dunyadaki butun sirketler bazi seyleri ve parcalari fason olarak baska firmalara yaptiri. Örn. Mercedes motorunu renodan almasi, gasgainin reno fabrikasi kiralamanyada kadyarla ayni platformda cikmasi vs.vs.
Simdi şöyle yapmayalim. hükümet düşmanlığını millet düşmanlığına cevirmeyelim. begenirsin yada beğenmezsin bazi seyler guzel oldum u, oldu dememiz lazim. Bende herseylerini okeyleyip hepsininiyi yapmis diyenlerden degilim. Ama dunyanin 100de 25 otomotiv sektörü olmus bir dunyada elbet bir yerlerde olmamiz lazim.
Ulkeler 35 ila 50 yil arasi bir teknolojik sicrama yaparlar. Bizim icin bu sicrama 2011 de başlamıştır. Biz bu trene bu yıllarda binemz isek bir 35 yada 50 yil daha beklememiz lazim .kaldiki 2025 e kadar dizel kalmayacak bazi benzinli araclara sinirlamalar gelecek bazılarına ise sehir icine bile giremeyecek.
Bende sunu anlamıyorum yeni yapılan havalimani neden eleştiri yağmuruna tutuldu. Arkadaşlar dunyanin en buyuk hava şirketleri nden olan lufthansa thy ye ortaklik teklif etmistir. Nedenmi cunki para artik dogudan gelen transit yolculardan gelecektir. Buda gelen yolcunun direk berlin koln paris yada iyalyanin adini simdi hatirlamadigim bir kentine degilde drek İstanbul a inis yapması dolayısı ile paranin bolunecegi korkusudur. Niye herseyde biz istemezuk politikasi guduyoruz. Tamam hükümeti sevmek zorunda yada durumunda degiliz. Ama bazi yapilanlarida alkışlamak durumunda olabiliriz. (Benim gibi). Yani demem oki biraz beklemek lazim. Su an tesladan belki daha iyi elektrik elektronik mühendisi kardeslerimiz var ve dma da çalışıyorlar. Su an cin ile yapilan anlasmalar var . Ozel sirketler arasi. Bilmediğim iz cok sey var. Evel Allah ustesinden gelecegiz. Ben ulkemizin çok iyi yerlere geleceğiz diyenlerdenim. Saygılar

.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bahsi geçen 2. havaalanı sabiha gökçen :)

Yeni havaalanı yani 3. olanı sandım ben hocam :) Sabiha Gökçen 20 yıl oldu yapılalı şu an gündeme İGA daha yakın olunca..:)

Aracınız
Civic FC5 2019
Yerli otomobilde Bugün :)
Yerli otomobilin klima paneli tamamen dokunmatik ekrandan kontrol edilecek. Ayrıca yerli otomobilde ambiyans aydınlatma yer alıyor. Aracın ön göstergesi tamamen dev bir dijital ekrandan oluşuyor.
Ayrıca bir de video paylaşıldı ve elektrik, 4X4 sistemi ve zemindeki bataryaları gösterildi.

yerli-otomobilin-ici.jpg

Aracınız
Civic FB7 2013
Dunyadaki butun sirketler bazi seyleri ve parcalari fason olarak baska firmalara yaptiri. Örn. Mercedes motorunu renodan almasi, gasgainin reno fabrikasi kiralamanyada kadyarla ayni platformda cikmasi vs.vs.
Simdi şöyle yapmayalim. hükümet düşmanlığını millet düşmanlığına cevirmeyelim. begenirsin yada beğenmezsin bazi seyler guzel oldum u, oldu dememiz lazim. Bende herseylerini okeyleyip hepsininiyi yapmis diyenlerden degilim. Ama dunyanin 100de 25 otomotiv sektörü olmus bir dunyada elbet bir yerlerde olmamiz lazim.
Ulkeler 35 ila 50 yil arasi bir teknolojik sicrama yaparlar. Bizim icin bu sicrama 2011 de başlamıştır. Biz bu trene bu yıllarda binemz isek bir 35 yada 50 yil daha beklememiz lazim .kaldiki 2025 e kadar dizel kalmayacak bazi benzinli araclara sinirlamalar gelecek bazılarına ise sehir icine bile giremeyecek.
Bende sunu anlamıyorum yeni yapılan havalimani neden eleştiri yağmuruna tutuldu. Arkadaşlar dunyanin en buyuk hava şirketleri nden olan lufthansa thy ye ortaklik teklif etmistir. Nedenmi cunki para artik dogudan gelen transit yolculardan gelecektir. Buda gelen yolcunun direk berlin koln paris yada iyalyanin adini simdi hatirlamadigim bir kentine degilde drek İstanbul a inis yapması dolayısı ile paranin bolunecegi korkusudur. Niye herseyde biz istemezuk politikasi guduyoruz. Tamam hükümeti sevmek zorunda yada durumunda degiliz. Ama bazi yapilanlarida alkışlamak durumunda olabiliriz. (Benim gibi). Yani demem oki biraz beklemek lazim. Su an tesladan belki daha iyi elektrik elektronik mühendisi kardeslerimiz var ve dma da çalışıyorlar. Su an cin ile yapilan anlasmalar var . Ozel sirketler arasi. Bilmediğim iz cok sey var. Evel Allah ustesinden gelecegiz. Ben ulkemizin çok iyi yerlere geleceğiz diyenlerdenim. Saygılar

.
Arslan bey,kesinlikle bir yere kadar haklısınız,öncelikle yine üstüne basa basa söylüyorum; keşke olsa,keşke yapılsa,keşke yapıldıktan sonra da avantajlı fiyat-performansı ile ilk tercihimiz o olsa.Şu da var ki düşmanlıkla eleştiriyi karıştırmamak lazım.Yani eleştirmek,bu işe karşı olmak yada güzel olan şeye olmadı demek değildir.Sadece çekincelerimi belirtip,inancımın olmadığını ve neden olmadığına dair de önceden çılgınca reklamı-propagandası yapılan örnekleri de paylaşmıştım.
Örneğin,aracın batarya özellikleri,tahmini fiyatı,şanzıman modeli ile ilgili hiçbir bilgi yok,ama olan bitenle ilgili tek bildiğimiz,far-ayna-ön panjur silüeti. Bununla ilgili genel olarak,açıklamaları yapmak ve şeffaf olmak hükümetin görevidir,çünkü bu görev hükümet tarafından,Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubuna verdi ve bu gurup devletimiz tarafından maddi ve manevi teşvik ediliyor. Dolayısı ile bu soru işaretlerini kaldırmakta devletin görevidir.Eğer verdiğimiz vergilerle yapılan teşvikleri sormayalım,araç çıkınca konuşalım diyorsanız o zaman bu başlığında çok önemi kalmaz.
Bunları söylerken devlet sırları açık edilsin,marka modeli hemen söylesin,hemen aracın fotoğraflarını yayınlasın demiyorum ancak,genel anlamda bilgileri ve aşağı yukarı bir fiyat bilgisi sunabilir.Bu bilgiler için henüz erken diyen varsa;yeni bir araç tanıtılırken en son araç fotoğrafları ve videoları yayınlanır diyorum.Yani fiyat ve özellik bilgileri paylaşılmadan aracı ürettik deyip göstermezler.
Sonuç olarak umarım iyi olur,umarım güzel olur,umarım 2 tane SUV modeli,1 tane de binek araç modeli olan elektrikli otomobili üretir ve hep beraber kullanırız ve umarım benim bu sorulara (vergi avantajı konusuna hiç değinmedim) bulamadığım cevaplar, olumlu olarak döner.

Geri