Yetkili Servis

Ad Soyad
Emirhan Aksu
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba herkese iyi günler 2020 1.6 Civic İvtec otomatik aracım 20.000 binde bakım yapılmış ben aracı daha yeni aldım 42 binde aldığım kişi bakım yaptırmamış şimdi yetkili servis ile görüştüğümde ağır bakıma girecek şanzıman yağı değişecek fren hidrolik yağı değişecek sibop ayarı yapılacak gerekirse üst conta değişecek ve normal yağ filtre değişimi yapılacak bunun için 8.500 lira fiyat verdiler daha önce başına böyle birşey gelen var mı aracın şanzıman yağının bu kilometrede değişmesi normal mi yardımcı olabilirseniz sevinirim birde farklı bi otomobil markası yetkili servisi ile görüşme yaptım şanzıman yağı değişmez değişirse aradaki boşluklar açığa çıkar ve bu sefer viteste vurma yapar şanzıman sökülmediği sürece değişmez dediler ama Honda değişmesi gerekiyor diyor yardımlarınıza ihtiyacım var iyi günler 🙏

ywzckr

0
Merhaba herkese iyi günler 2020 1.6 Civic İvtec otomatik aracım 20.000 binde bakım yapılmış ben aracı daha yeni aldım 42 binde aldığım kişi bakım yaptırmamış şimdi yetkili servis ile görüştüğümde ağır bakıma girecek şanzıman yağı değişecek fren hidrolik yağı değişecek sibop ayarı yapılacak gerekirse üst conta değişecek ve normal yağ filtre değişimi yapılacak bunun için 8.500 lira fiyat verdiler daha önce başına böyle birşey gelen var mı aracın şanzıman yağının bu kilometrede değişmesi normal mi yardımcı olabilirseniz sevinirim birde farklı bi otomobil markası yetkili servisi ile görüşme yaptım şanzıman yağı değişmez değişirse aradaki boşluklar açığa çıkar ve bu sefer viteste vurma yapar şanzıman sökülmediği sürece değişmez dediler ama Honda değişmesi gerekiyor diyor yardımlarınıza ihtiyacım var iyi günler

Hocam civic cvt şanzıman kullanıyor her şanzımanın ayrı bakım periyodu var, size bilgi veren başka servis yanlış bilgi vermiş danki her şanzıman aynıymış gibi. Cvt şanzımanı soğutması için fan koymadıklarından ısınma kaynaklı yağ yapısı zamanla bozuluyor 2 yıl veya 40 bin km periyot belirlemişler hangisi önce dolarsa değişmen gerekiyor birwz geciktirsen sorun olmaz ama bekletip değişmezsen şanzıman tamiri çok pahalı. Eğer değişmezsen yokuşta zorlarsan, yük altında kaldırırsan şanzıman zinciri kopabilir bu da büyük masraf açar şanzıman yağını serviste değişmeni tavsiye ederim, garanti bitti diyorsa devam ettirmeyecekse yetkili serviste yaptırman pek mantıklı olmaz. Başka yetkili servisle de görüşebilirsin şanzıman yağı fren hidroliği ve subab ayarı için fazla fiyat vermişler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Emirhan Aksu
Aracınız
Civic FC5 2020
Çok teşekkür ederim normal yağ bakımı filtre değişimi şanzıman yağı değişimi fren hidrolik yağı değişimi subap ayarı conta değişimi total 8500 dediler conta değişmezse fiyat düşer dediler

Ad Soyad
Emirhan Aksu
Aracınız
Civic FC5 2020
Peki birde son olarak şanzıman yağ değişimi sonrası herhangi bir problem yaşarmıyım ? Vites geçişlerinde vurma vs.

ywzckr

0
Peki birde son olarak şanzıman yağ değişimi sonrası herhangi bir problem yaşarmıyım ? Vites geçişlerinde vurma vs.

Yok hocam yaşamazsın diğer araçlardaki gibi vites yokki vursun cvt şanzıman 2 kasnak arasında zincir döner yazılımla vites atmış hissi verir, eski vitessiz scooterları bilirsen o mantıkla çalışır. 6000 devirde bile vites atma hissi olmadan ilerleyebilir yapısı diğer şanzımanlardan farklı bana sorarsan bu saydıllarından polen filtresini çıkarttır kendin alıp takarsın conta da değişmezseler 5500 civarlarında bişe vermeleri lazım fiyatı.

Ad Soyad
Emirhan Aksu
Aracınız
Civic FC5 2020
İzmirde 2 yetkili servis var ikisinide aradım ortalama 7500 8500 fiyat veriyorlar anlayamadım farklı illeri arayacağım birde

Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Aradaki boşluklar ortaya çıkar derken neyi kastetmiş anlamadım. Contanın değileceğini sanmıyorum 600 tl gibi düşerler ondan

Ad Soyad
Emirhan Aksu
Aracınız
Civic FC5 2020
Yok hocam yaşamazsın diğer araçlardaki gibi vites yokki vursun cvt şanzıman 2 kasnak arasında zincir döner yazılımla vites atmış hissi verir, eski vitessiz scooterları bilirsen o mantıkla çalışır. 6000 devirde bile vites atma hissi olmadan ilerleyebilir yapısı diğer şanzımanlardan farklı bana sorarsan bu saydıllarından polen filtresini çıkarttır kendin alıp takarsın conta da değişmezseler 5500 civarlarında bişe vermeleri lazım fiyatı.

Sımdı tekrar aydın yıldırım hondayı aradığımdada 6500 fiyat verdi

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba herkese iyi günler 2020 1.6 Civic İvtec otomatik aracım 20.000 binde bakım yapılmış ben aracı daha yeni aldım 42 binde aldığım kişi bakım yaptırmamış şimdi yetkili servis ile görüştüğümde ağır bakıma girecek şanzıman yağı değişecek fren hidrolik yağı değişecek sibop ayarı yapılacak gerekirse üst conta değişecek ve normal yağ filtre değişimi yapılacak bunun için 8.500 lira fiyat verdiler daha önce başına böyle birşey gelen var mı aracın şanzıman yağının bu kilometrede değişmesi normal mi yardımcı olabilirseniz sevinirim birde farklı bi otomobil markası yetkili servisi ile görüşme yaptım şanzıman yağı değişmez değişirse aradaki boşluklar açığa çıkar ve bu sefer viteste vurma yapar şanzıman sökülmediği sürece değişmez dediler ama Honda değişmesi gerekiyor diyor yardımlarınıza ihtiyacım var iyi günler 🙏
Merhaba,

Honda aracınızda şanzıman CVT şanzıman, farklı bir otomobil markasının kullandığı şanzıman ne? Neye dayanarak şanzıman yağı değişmez diyor? Bu bilgilere sahipseniz karşılaştırma yapabiliriz.

hondaya dönersek cvt şanzımanın can suyu şanzıman yağıdır. motor yağı 10 binde bir şanzıman yağı 40 binde bir değişir.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Geri