Yetkili Servis

Ülkemizde yanlış bilgilendirmek ve sonucunda bireyin hayatında bir zarara sebep olmak hiçbir zaman ne yazık ki ahlaksızca görülmemiştir..
100 sene önce dinazor bir usta şanzuman yağı değişmez efsanesini yarattı bugün bile geçerliliğini koruyor.

Sanayi ortamların da araç sahiplerinin tecrübe ve bilgi birikimi yanında dürüst esnafları tanıyabilmesi bence çok önemlidir.

Basit bir anı aklıma geldi.
Öğrencilik yıllarım da ufak tefek birikimler ile Accent Era almıştım. Kronik sorunu , belki bilenler çıkacaktır immobilizer anteni arıza yaptığı için sistem kontağı tanımıyordu ve ne kadar marş bassam da araç çalışmıyordu. Mekaniker usta'lar sorunu bulamadıkları için tavsiyeler eşliğinde sözde çok ünlü bir elektrikçi'ye gitmiştim... ECU'nun arızalı olduğunu acele yaptırmam gerektiğini ve 500 lira masraf edeceğimi falan dile getirmişti... İnternette biraz araştırınca öğrendim ki o zaman yetkili servis fiyatı 69 liralık basit bir parça yüzündenmiş. Kendi başıma değiştirmiş ve sorunu çözmüştüm.

Dünya'nın en pahalı araçlarına biniyoruz artık.. Gereken hassasiyeti göstermek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. 8000-8500 lira yapılan işlem için kabul edilebilir bence. Bu rakamı ödediğiniz için ileride pişman olmayacaksınız. Fakat mağdur olduğunuzda pişmanlık yaşamanız çok mümkün.. Orijinal Honda motor yağı kullanılması için baskı da bulunun bence yeterli.

Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Şanzıman yağını bazı servisler dışarı satarken bazıları satmıyor. Garanti bozmayacak arkadaşların araçları için servisten alıp değiştirebilirler. Malum bazı şehirlerde servis olmuyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kesinlikle yetkili servisi tercih edin. Bu işin içindeyim ben kendim 4-5 arası bir paraya ayarlardım ama siz uğraşmayın. Neyin uygun, neyin uygunsuz olduğunu bilemezsiniz. Subap ayarı önemli, külbürütör contası değiştirilirse iyi olur öbür türlü sıvı conta uygulamak zorundalar.

Ben bir yağın 20 k km kullanıldığını düşünemiyorum bile çünkü 5 k da bir değiştiren biriyim. 🤦🏻‍♂️ Arabasına bakmayan insanlardan nefret ederim.

Fren hidrolik yağıda çok önemlidir. Fren performansını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir.

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Honda ile diğer araçlarda şanzıman yağı olayı farklı galiba bende 30 bin 40 binde şanzıman yağı değişimi dediğimde başka araç kullanan arkadaşlar öyle diyor. Şanzıman yağımı değişirmiş ya diye. Benimde anlamadığım bir konu

Geri