Yıkadıktan sonra ve yağmurdan sonra nem kokusu

Aracınız
Civic FC5 2018
Yalnız bende koku oluyor zannediyordum bende. Çok aradım ama bir ıslaklık bulamadım sizin gibi. Kış dönemi yoğun olmakla birlikte yaz dönemi araç yıkadıktan sonra alıyorum kokuyu. Arabanın kaput tarafından birşey ıslanıyorda öyle mi geliyor acaba :/

Benzer sorunu yaşıyorum maçtan sonra terli atleti arabada unutmuşsun gibi koku oluyor yağmurda, yıkama sonrasında özellikle artıyor. Kokunun nereden geldiğini anlamak için baya kurcaladım her yeri bulamadım maalesef. Zeminde bagajda ıslaklık yok. Paspasları ıslak koymuyorum yine de kokuyor.
Klima çalıştıktan sonra nemli kalan borulardan içeri koku geliyordur belki ondan olur diye düşündüm ama yağmur yağınca neden artıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bir süredir bende de benzer sorun vardı, ta ki arka sinyal lambasındaki damlacıkları görene kadar. Detaylar aşağıdaki alıntıda.

Bulmanın tek yolu ya benimki gibi şans ya da adım adım deneme. Bir demede aracın önüne su tutun test edin sonra arkasına, sonra giderek deneme alanını daraltın. En büyük ihtimal olan bagaj bölümünden başlayın derim. Hava sıcak olduğu için yakın yüzey alanlar kurumuş olabilir , diplere kadar kontrol edin.Hatta tozlu yerledeki suyun takibi kolay olur, iz yapar, bunun gibi ipuçlarını dikkate alın.

Sağ arka sinyal içerisinde damlacık görmem üzerine yağmurun içeri girdiğini düşündüm, yağmur dedim çünkü aracı yakın zamanda yıkamadım. Bagajın içerisini komple boşalttım, sunta zemini, stopların önüneki kumaş kaplı plastikleri ne varsa araladım suyu takip ettim. Bagaj kapağındaki fitilinden süzülüp gelmiş. Tüm fitili çıkardım, hem fitil kanallarını hemde bağlı olduğu sacı temizledim, balçık gibi çamurdu. Fitilde yırtık göremedim, ama yine de tedbiren alt üst yaptım, yani kendi etrafında yarım tur çevirip bagajın üstüne gelen fitili bagajın alt kapağına gelecek şekilde kaydırdım. Fitili saca geçirmeden önce sıkı geçmesi içinde ilk önce boşta boydan boya sıktım,geçecek ağızlar daha da daraltı. Daha önce kaçak tespiti için döktüğüm kadar yine su döktüm bu sefer sızıntı yoktu.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracı yıkadıktan sonra içeride bir nem ıslak bez kalmış gibi koku oluyor. Acaba bir yerden su mu alıyor diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı ?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum koku daha çok aracı yıkattıktan sonraki gün geliyor heryerine baktım serviste de baktılar gözleri ile bakıyorlat tabi koku cam ile cam fitilinin arasından geliyor o kesin ama çözüm ne bilmiyorum

10 bin bakımından sonra baya azaldı gibi. Eskisi gibi yoğun değil. Polen filtresinin değişmesi mi etkili oldu acaba

Bu bütün Hondalarda var bence kimse peşine düşmüyor dile getirmiyor servise soruyorum ilk defa siz şikayet ediyorsunuz diyorlar rezalet bir yaklaşım hondanın adı kötülenecek diye hondacılar hiç sorun bildirmiyor

Aracı yıkadıktan sonra içeride bir nem ıslak bez kalmış gibi koku oluyor. Acaba bir yerden su mu alıyor diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı ?

Koku kapılardaki cam aralarından geliyor başka yerde aramayın kışın artıyor servis ilk siz şikayet ediyorsunuz diyor ya da insanların burnu koku almıyor honda sınıfta kalıyor

Benim sol ön cam çıtasının ordan kapı içine çok fazla su alıyor.

Bütün kapılarda var kontrol ederseniz sol size yakın orayı kontrol ediyorsunuz bütün civiclerde de var

Durumu çözebilen var mı? Bende yaşıyorum aynı sorunu :/

Çözemiyoruz siz bir çözüm buldunuz mu servise durumu söylediniz mi tabi sorunu sadece sizin yaşadığınızı söyleyecekler?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@ServetCan kapı altlarında su tahliye kanalları bulunur. Önce tıkanıklık varmı bakılabilir. Geçmez ise koku var iken kapı pandizotu sökülür ıslak yerler teşhis edilmeye çalışılır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
Durumu çözebilen var mı? Bende yaşıyorum aynı sorunu :/

Koku kapı camlarından aşağı sızıyor.Başka yerde değil kapı altlarında su tahliye delikleri var o delikten içeriye klima temizleme köpüğü sıktım. Koku gitti yıkattıktan sonra kapılar açık bir süre bekleyip suyun iyice sızdırılması kokunun oluşmasını engelliyor.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Koku kapı camlarından aşağı sızıyor.Başka yerde değil kapı altlarında su tahliye delikleri var o delikten içeriye klima temizleme köpüğü sıktım. Koku gitti yıkattıktan sonra kapılar açık bir süre bekleyip suyun iyice sızdırılması kokunun oluşmasını engelliyor.

Ben özellikle bekliyorum paspasları kuruluyorum ama oluyor artık bir yerden suyu alıp kokuyu yapıyor kapı içi olabilir.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu konu hakkında güncel olarak sorun yaşayan var mıdır? Koku kanser edecek beni en sonunda servise gidip görüşeceğim ama tabi gözle bakıp ilgilenmeyecekler.

Aracınız
Civic FD6 2010
Aşağıdaki paylaşımım FD6 için , belki yardımcı olur. Servisi tavsiye etmem. Yıkama sonrası oluyor ise tepiti de kolay olabilir. Deneme yanılma...
Sıra ile şu denemeleri yapardım.
  1. Tavan çıta oluklarından su dökme (arabanın yan camlarına su gelmeyecek, helke ile yavaş yavaş dökerek). Sonra tahliye kontrol ( çamurluklarda akar genelde)
  2. Her bir kapının camına tek tek su dökmek. Camın açılıp kapanırken sürttüğü fitillere özellikle su gidecek şekilde, sonra kapı altı tahliye kontrol.
  3. Daha önce de yazmışım bu başlıkta , bagaj kapağı fitillerinin kontrolü.
  4. Düşük bir ihtimalde, havalandırmanın temiz hava emiş kanalı ağzına suyun sızması.

Arkadaşlar tekrar merhaba ,

Sanırım suyun kaynağını buldum. İç döşemeyi mümkün olduğunca söktüm. A sütununda plastik zahmetli görünüyordu. Bunu biraz esneterek bunun altına gelen tavan kısmını araladım. Bunu yapmadan önce güneşliği sökmek gerekti. Menteşenin üzerindeki kapağı biraz kasınca vidaları göreceksiniz.

Tavan çıtalarının cama kadar olan kısmını söktüm (sıra ile arka camdan öne doğru), resimde görülen camın üst köşesinden basınçlı fısfıs ile su verdim. Biraz bekledim, tavanda araladığım yerde parmaklarımı gezdirdim birşey yoktu. Biraz daha su verince parmaklarıma ıslaklık geldi. Daha sonrada damlamaya başladı. (resimlerde görebilirsiniz). Su bir yerleden dolanıp geldiği için gecikmeli geliyor. Ki bu yizden yoğun yağmurda bu durum gün yüzüne çıkmış.

Bu arada, giderleri kontrol etmek için çıtaların kanallarında su döktüm (başka yere taşırmadan yavaş yavas) ve ön çamurluk arkasından suyun aktığı gördüm, içim rahatladı.

Elimde siyah silikon yoktu, şefaf ile dolguları yaptım, ya nasip bakalım :)

Ekli dosyayı görüntüle 265480Ekli dosyayı görüntüle 265479Ekli dosyayı görüntüle 265476Ekli dosyayı görüntüle 265477Ekli dosyayı görüntüle 265478

Bir süredir bende de benzer sorun vardı, ta ki arka sinyal lambasındaki damlacıkları görene kadar. Detaylar aşağıdaki alıntıda.

Bulmanın tek yolu ya benimki gibi şans ya da adım adım deneme. Bir demede aracın önüne su tutun test edin sonra arkasına, sonra giderek deneme alanını daraltın. En büyük ihtimal olan bagaj bölümünden başlayın derim. Hava sıcak olduğu için yakın yüzey alanlar kurumuş olabilir , diplere kadar kontrol edin.Hatta tozlu yerledeki suyun takibi kolay olur, iz yapar, bunun gibi ipuçlarını dikkate alın.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aşağıdaki paylaşımım FD6 için , belki yardımcı olur. Servisi tavsiye etmem. Yıkama sonrası oluyor ise tepiti de kolay olabilir. Deneme yanılma...
Sıra ile şu denemeleri yapardım.
  1. Tavan çıta oluklarından su dökme (arabanın yan camlarına su gelmeyecek, helke ile yavaş yavaş dökerek). Sonra tahliye kontrol ( çamurluklarda akar genelde)
  2. Her bir kapının camına tek tek su dökmek. Camın açılıp kapanırken sürttüğü fitillere özellikle su gidecek şekilde, sonra kapı altı tahliye kontrol.
  3. Daha önce de yazmışım bu başlıkta , bagaj kapağı fitillerinin kontrolü.
  4. Düşük bir ihtimalde, havalandırmanın temiz hava emiş kanalı ağzına suyun sızması.
Bilgiler için sağolun hocam. Bütün mesajları tekrar okudum dün konuya yazdıktan sonra yağmur yağdı koku tabi yine birikmiş içine:mad:
Ben kapı içlerinden şüpheleniyorum ama deneme yapacağım dediğiniz şekilde.

Geri