Yıkama Konusunda Destek

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar,

Eski aracımda çarık çizik çok olduğu için araç yıkama işi pekde umrumda değildi fakat geçen ay aldığım 2018 Bordo aracı temiz tutmaya dikkat ediyorum :)

Bulunduğum bölgede oto yıkama yok. En yakın benzinlik 15km ileride ve etrafta yapılan arıcılık(yapışıp kalan arı pisliği ki tırnakla zor çıkıyor), aracın mecburi konumu nedeniyle yol tozu sürekli rezil hale getiriyor aracı. Buna engel olmak için branda aldım korudu evet fakat brandanın altına da temiz koymak gerekiyor. Yıkamadan eve gelene kadar araba tekrar pisleniyor.
Çift kova tekniğini izledim fakat pekde çizmeyecek bir yöntem olarak gelmiyor bana bunun yerine yıkama makinesi almaya karar verdim.
Meşhur alman markaları aşırı pahalı bunlara muadil ferm power markasını gördüm fiyatlar onlara göre daha iyi fakat performansı ne olacak bilemiyorum. Youtube videolarına baktığımda birisi bile adam akıllı araba yıkamamış yok tenekeye tutmuş yok havaya sıkmış :)

Kısacası kullanan önerisi olan var mı?

Resimlerdeki araba en fazla 5-6 gün önce yıkandı ve şuanki durum bu

Düşündüğüm modeller

1.jpeg2.jpeg3.jpeg

Aracınız
Civic FD6 2010
Yukarıdaki videoda gürültü nedeni ile vazgeçmiştim ama dayanamadım verdim siparişi :)) Umarım gürültü konusunu aşabilirim.

Arkadaşlar gürültü konusunu da aştım, kullanmaya başladım. Detaylar aşağıdaki fotoğrafta.
  • Akustik sünger
  • 220Vac fan
  • Tekerlekli takım arabası
Çok şükür evin önünde yıkayabilmenin huzuruna ve konforuna ulaştım :)

WhatsApp Image 2020-09-14 at 10.14.56.jpeg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar olumlu yorumlarınız için teşekkürler.

Evet sesi yarı yarıya kesti. Arkada tarafta bulunan fan kısmındaki yalıtım soğutma performansı için takmamıştım. Buna rağmen yeterince iyi. Ses seviyesi yalıtım öncesi ortalama bir elektrik süpürgesi kadardı. Yalıtım sonrası şarjlı matkap kadar diyebilirim, belki bir tık daha az.

gunesec

Özel Üye
Arkadaşlar olumlu yorumlarınız için teşekkürler.

Evet sesi yarı yarıya kesti. Arkada tarafta bulunan fan kısmındaki yalıtım soğutma performansı için takmamıştım. Buna rağmen yeterince iyi. Ses seviyesi yalıtım öncesi ortalama bir elektrik süpürgesi kadardı. Yalıtım sonrası şarjlı matkap kadar diyebilirim, belki bir tık daha az.
Emeğinize sağlık, çok güzel olmuş

Geri