Civic FC5 RS Zincirleme kaza yaptım fikirlerinizi bekliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar arkadaşlar birkaç sorum olacak olayı anlatırken ilgili yerlere soruları ekleyeceğim.

23 Nisanda gece 11de üç aracın dahil olduğu bir kazada ortada kalan olduk. En arkada Peugeot 301, ortada ben, önde Honda FD6. Öndeki araç duraklayınca ben de durakladım arkadaki araç fren yapmadan bana çarptı ben de öndeki araca vurdum. Fotoğrafları çektik, polis eşliğinde tutanakları tuttuk, olay yerinden ayrıldık. Arkadan vuran araç polisle konuşurken ben vurdum hata bende derken tutanakta öndeki araçlar çarpıştı takip mesafesi olsa da trafik yoğunluğu sebebiyle ben de duramadım çarptım diye yazmış.

Aracımı yetkili Honda servisine götürdüm kaskodan dosya açıldı. Hasar servisindeki çalışan tutanağı görünce rücu konusunda işi şansa bırakmamak için benden görüntü getirmemin sağlıklı olacağını söyledi. Gittim videoyu buldum, bana çarptığı anı da fotoğraf olarak ayırdım.

1- Videoda fren bile yapmadan çarptığı alenen belli, fakat gece vakti olduğu için fotoğrafta tam anlaşılmıyor. Kazadan benim tarafıma rücu yansıtılma ihtimali var mı? (Tramer sitesine video koyulmaması da saçmalığın daniskası ya neyse)

Bugün servisten arayıp yapılacak değişim ve tamirleri tarafıma ilettiler. Eşim hamile olduğundan sağda solda uğraşacak vaktim olmadığı için onay verdim.

Ön tampon, içindeki demir ve far hizasındaki parçalar onarım,
amblem olan kısımlar değişim,
Arka tampon, içindeki demir, sağ stop, bagaj kapağı orijinal parçayla değişim
Bagaj sacı için karar sonraya bırakıldı.

Bu şekilde işçilik dahil 40-45 bin ücret çıkacağı
Bu işlemler tamamen değişim yoluna gidilirse işçilik dahil 55-60 bin civarı olacağı söylendi

2- Bu miktarlar makul mü? İtiraz etme gibi bir hakkım var mı?

Değer kaybı için başvuru düşündüğümü belirttim, eksper raporundan sonra yapılacak işlemler ve faturalar ile isterseniz siz, isterseniz vekalet ile biz de ilgileniyoruz dediler.

3- İzlemem gereken yol nedir? Değer kaybını tam veya tama yakın bir meblağ olarak alabilir miyim? Vekalet vermeli miyim veya kendim mi avukata gitmeliyim? Screenshot_20220428_170433_com.huawei.himovie.overseas.jpgIMG-20220428-WA0003.jpgIMG_20220423_230139.jpgIMG_20220423_230134.jpgIMG_20220423_230155.jpgIMG_20220423_230201.jpg

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

Aracınız
Civic FC5 2017
Kazanın esnaftan aldığım güvenlik kamerası videosu

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
301 sahibi arkadaş nereye bakıyor acaba?.. Geçmiş olsun.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Cok gecmis olsun, 301 deki eleman ya torbaci yada surucude zeka geriligi var, sehir icinde kurala uygun sinyalini vererek araba dururken zahmet edip onune bile 1sn bakmaktan aciz 301 surucusu arabaya carpiyor asil kizdigim tutanaga ondeki araclar kaza yapti bende trafik yogunlugundan goremedim demesi insan bu kadar utanmaz olmamali. Yazik degilmi diger araclara, seneye kasko ne kadara cikacak.

Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun. Sisteme video yüklenmemesi gerçekten saçmalık, ancak en can alıcı bir kaç fotoğrafı kazanın hemen öncesi ve kaza anı olacak şeklinde saniye saniye videoyu duraklatarak alabilirsiniz, videonun sol üst köşesinde zaman damgası mevcut. Bunlar da sisteme yüklenirse durum anlaşılır. Fotoğrafların üzerine açıklama yazılabilir mi bir araştırmak gerek, eğer üzerinde oynanmış diye problem çıkarmıyorlarsa saniye saniye fotoğraf üzerinde yazılarla durumu anlatabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
çok geçmiş olsun, sizlik hiç bir şey yok... %100 karşı tarafa rücu edilir. kaskodan aracınız çıktıktan sonra değer kaybına başvurun. kaportadan çok tamponlar ve içi hasar almış da olsa, taminimce bu kazadan en az 15-20 bin TL değer kaybı almanız gerekiyor.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
son yarım saniyede frene basar gibi olmuş ama frene bassaydı araba o hızda çok rahat dururdu bence.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar arkadaşlar birkaç sorum olacak olayı anlatırken ilgili yerlere soruları ekleyeceğim.

23 Nisanda gece 11de üç aracın dahil olduğu bir kazada ortada kalan olduk. En arkada Peugeot 301, ortada ben, önde Honda FD6. Öndeki araç duraklayınca ben de durakladım arkadaki araç fren yapmadan bana çarptı ben de öndeki araca vurdum. Fotoğrafları çektik, polis eşliğinde tutanakları tuttuk, olay yerinden ayrıldık. Arkadan vuran araç polisle konuşurken ben vurdum hata bende derken tutanakta öndeki araçlar çarpıştı takip mesafesi olsa da trafik yoğunluğu sebebiyle ben de duramadım çarptım diye yazmış.

Aracımı yetkili Honda servisine götürdüm kaskodan dosya açıldı. Hasar servisindeki çalışan tutanağı görünce rücu konusunda işi şansa bırakmamak için benden görüntü getirmemin sağlıklı olacağını söyledi. Gittim videoyu buldum, bana çarptığı anı da fotoğraf olarak ayırdım.

1- Videoda fren bile yapmadan çarptığı alenen belli, fakat gece vakti olduğu için fotoğrafta tam anlaşılmıyor. Kazadan benim tarafıma rücu yansıtılma ihtimali var mı? (Tramer sitesine video koyulmaması da saçmalığın daniskası ya neyse)

Bugün servisten arayıp yapılacak değişim ve tamirleri tarafıma ilettiler. Eşim hamile olduğundan sağda solda uğraşacak vaktim olmadığı için onay verdim.

Ön tampon, içindeki demir ve far hizasındaki parçalar onarım,
amblem olan kısımlar değişim,
Arka tampon, içindeki demir, sağ stop, bagaj kapağı orijinal parçayla değişim
Bagaj sacı için karar sonraya bırakıldı.

Bu şekilde işçilik dahil 40-45 bin ücret çıkacağı
Bu işlemler tamamen değişim yoluna gidilirse işçilik dahil 55-60 bin civarı olacağı söylendi

2- Bu miktarlar makul mü? İtiraz etme gibi bir hakkım var mı?

Değer kaybı için başvuru düşündüğümü belirttim, eksper raporundan sonra yapılacak işlemler ve faturalar ile isterseniz siz, isterseniz vekalet ile biz de ilgileniyoruz dediler.

3- İzlemem gereken yol nedir? Değer kaybını tam veya tama yakın bir meblağ olarak alabilir miyim? Vekalet vermeli miyim veya kendim mi avukata gitmeliyim? Ekli dosyayı görüntüle 268440Ekli dosyayı görüntüle 268441Ekli dosyayı görüntüle 268442Ekli dosyayı görüntüle 268443Ekli dosyayı görüntüle 268444Ekli dosyayı görüntüle 268445

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

Geçmiş olsun hocam bu tarz kazalarda arada kalmak en gıcık olduğum vakıadır.
Video herşeyi özetler nitelikte olmuş. Genelde bu gibi kazalarda en arkadan çarpana kusur verilir. Arada kalan bundan hisse almaması için video tam bir delil. Kazayı değerlendirme yapanlar bu videoyu mutlaka izlemeliler. Eğer size az bile olsa kusur verilir ise itiraz edin. Çünkü elinizde video kaydı var. Kusurlu olmaz iseniz değer kaybı almaya hak kazanırsınız!

301'in sahibide sizin dediğiniz gibi hareket etti ise hem karaktersiz hemde fırıldak olduğu anlaşılıyor. İnsan biraz mert olur!

Parça fiyatları olarak araç iki taraftan da hasar aldığı için ve sıfır orjinal parçalar kullanılacağı için fiyat bana abartılı gelmedi. Kasko ile rahat halledilir. Serviste yapılan işlemler, fotoğraflar ve videoyu muhafaza edin. Aracı satmayı düşündüğünüzde çok faydası olur.

Değer kaybını aracı olmadan kendinizde halledebilirsiniz. İlgili konuyu ekliyorum.

Geri