Cvt titreme yaparmi

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba aracım şu an yaklaşık 2000 km de bir kaç gündür bir şey dikkatimi çekiyor araç durmaya yakın ayağım frende iken titreme oluyor nasıl anlatsam trafikte yavaş yavaş gitmek gerektiğinde frene hafif basılı iken oluyor daha önce farketmemisdim bu titreme her zaman olmuyor çok şiddeli de değil ama kafama takıldı sizce normalmidir

Oguz6

0
Aracınız
Evet fc5 kasa basılı değil servise gitsem iyi olacak galiba internetten araştırdım biraz cvt jazlarda da buna benzer problem yaşayan olmuş

Oguz6

0
Aracınız
Zero tabi yazarimda her zaman olmuyor titreme bu gün kullandım aracı hiç yapmadı özellikle denedim şimdi servise gidince yapmaz kesin

howtek

0
Aracınız
Merhaba,

Bende fk7 var ve aynı durum bende de oluyor zaman zaman. Frene basılı tuttuğumda devir düştüğü için hafif bir titreme oluyor. Frendeyken araç ileri hareket etmek istediği için devir biraz daha düşüyor ve hafif bir titreme yapıyor, bence normal ama yine de sormak lazim tabi servise.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

howtek

0
Aracınız
Merhaba howtek inşallah söylediğiniz gibi normaldir

Bu titreme özellikle sıcak havalar da oluyor, bir diğer tahminim ise motor sıcaklıgı arttığı için ayağımız frendeyken araç fan açıyor, haliyle fan açıkken devir biraz daha düşüyor ve buda titremeye sebep oluyor olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Mantıklı ama o zaman rölanti de de titreme yapması gerekmez mi ben trafikte ayağım frende iken yavaş yavaş gitmem gerektiğinde yaşıyorum bana sanki vites kararsızlık yaşıyor gibi geliyor en sinir olduğum da bu tür problemler şimdi servise gitsem test sürüşü yapsalar yapmaz bu gün belki yarım saat denedim yapmadı

Geri