Cvt titreme yaparmi

Mantıklı ama o zaman rölanti de de titreme yapması gerekmez mi ben trafikte ayağım frende iken yavaş yavaş gitmem gerektiğinde yaşıyorum bana sanki vites kararsızlık yaşıyor gibi geliyor en sinir olduğum da bu tür problemler şimdi servise gitsem test sürüşü yapsalar yapmaz bu gün belki yarım saat denedim yapmadı

Bende o titreme sadece ayağım frende basılı ve durur vaziyetteyken bazen yapıyor. Onuda yapmasını bu saydığım iki nedene bağlıyorum açıkçası. Şöyle düşünün manuel bir araçta frene basılıyken ayagınizı debriyajdan yavaşça çektiğiniz de araç devir kaybeder ve titreme ortaya çıkar, bizim araçta da frene basılıyken araç her an hareket edecek pozisyonda beklediği için rolantinin aksine bir miktar devir kaybediyor, bunun üstüne araç fan da açtığında bir miktar daha devir kaybediyor ve titreme ortaya çıkıyor. En azından kurabildiğim en mantıklı sebep bu ancak servise yinede sormakta fayda var ama böyle zaman zaman olan bişey de servisin bire bir görmeden net bişe söyleyebileceğini pek düşünmüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ler howtek sizce benim yaşadığım problem şanzımandan olabilirmi gerçi şanzıman olsa her zaman yapar diyorum ama

Teşekkür ler howtek sizce benim yaşadığım problem şanzımandan olabilirmi gerçi şanzıman olsa her zaman yapar diyorum ama

Şanzıman da bir sorun olduğunu pek düşünmüyorum açıkcası, bu sorunu yaşadığınız da klimanın felan açık olup olmadığını kontrol edin, sorunu iyi tespit edebilmek adına hangi şartlar da ortaya çıktını anlamak gerekir, ben titreme sorununu durur vaziyetteyken devir saati 650 nin altına düştüğünde yaşıyorum ancak ayağımı frenden çekip araç hareket ettiği anda titreme kesiliyor ve bu titremeyi her zaman yaşamıyorum. Sizin ki frenden çektiğiniz de de devam ediyorsa ateşleme ile ilgili bir sorun da olabilir.

İlginiz için çok sağolun ayağım frene hafif basarak cok yavaş gidince oluyor frenden ayağımı çekince kesiliyor

İlginiz için çok sağolun ayağım frene hafif basarak cok yavaş gidince oluyor frenden ayağımı çekince kesiliyor

Anladım, ayağınız frende hafif basılıken hareket ettiğinde yapıyorsa bu bana normal geldi çünkü siz frene hafif basarak ilerlediğiniz de aracın yeterli devire ulaşmasını engelliyorsunuz buda devir kaybı sebebiyle titreme yapıyor bence. Frenden çektiğinizde titreme olmuyorsa pek kafaya takmayın ama yinede servise bilgi almak adına bir sorun belki bizim bilmediğimiz servisin bu konuda bildiği başka bişe vardır.

Haklısınız galiba biliyorsunuz günümüz şartlarında hepimiz zor şartlarda alıyoruz araçlarımızı bu da biraz fazla evhamlı yapıyor herhalde tekrar teşekkür ederim

Haklısınız galiba biliyorsunuz günümüz şartlarında hepimiz zor şartlarda alıyoruz araçlarımızı bu da biraz fazla evhamlı yapıyor herhalde tekrar teşekkür ederim

Kesinlikle haklısınız, araçlarımızı kolay alamıyoruz malesef buda ister istemez bu tip şeylere daha hassas yaklaşmamıza sebep oluyor. Bende çok pinpirikli biriyim ve aracıma normalden daha fazla düşkünüm ama bazen sakınan göze çöp batar lafını çok doğru buluyorum ve biraz da olsa kendimi uzaklaştirmaya çalışıyorum, hayatta hiç bişe sağlığımızdan daha önemli değil, kendinize çok stres yapmadan sorunun asıl sebebini sorup soruşturun deneme yanılma yapın ve aracın servisine danışın tabiki. Bence içiniz rahat olsun ben bu durumun bir sorun olduğunu düşünmuyorum.

Aracınızla keyifli, sorunsuz sürüşler dilerim.

Merhaba bende rs var. Işıklarda durmak üzereyken titriyor ve ışıklarda d konumunda beklerken de yan koltuğu salıyacak kadar titriyor bu hiçbir şekilde normal. Değil. Fabrika ile bile görüştüm fabrika sonu diyor. Sizde ki fazlaymış evet ama yapacak birsey yok diyor

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba bende rs var. Işıklarda durmak üzereyken titriyor ve ışıklarda d konumunda beklerken de yan koltuğu salıyacak kadar titriyor bu hiçbir şekilde normal. Değil. Fabrika ile bile görüştüm fabrika sonu diyor. Sizde ki fazlaymış evet ama yapacak birsey yok diyor

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yan koltuğu sallayacak kadar titremesi rahatsız edici bir durum haklısınız. Benim yaşadığim titreme hafif ve sadece ayağımın altında pedal da hissediyorum oda her zaman olmuyor bazen oluyor.

Bu titreme civiclerin bir çoğunda kronik bir ayarlama hatası olabilir.

Benzer bir durum bende de vardı. Aracı park ederken frene basarak yavaşladığımda silkeleme oluyordu. Servise söyledim 40bin bakımını yaparken subap ayarı yapacaz o zaman düzelir dediler ve bakımdan sonra gerçekten de düzeldi.

Geri