FB7 C SÜTUNU BOYA DÖKÜLMESİ

Tarık

0
Aracınız
Herkese merhaba dostlar, hondaların boyalarının ne kadar hassas,dayanıksız neredeyse böcek çarpmasıyla kalkan su bazlı bir boya yapısına sahip olduğunu, çoğumuz tecrübe ettik sanırım.
Fakat birazdan fotoğraflarda görüceğiniz 0 olarak satın aldığım aracımdaki boya kalkmalarına bir türlü anlam ve mana veremedim. Siz değerli arkadaşların tecrübesine sunup,
ne yapmam gerektiği hakkında desteklerinizi bekliyorum. Teşekkürler. Aracın 2 C sütununda dökülme var ve diğer sütunda tavana doğru ilerleyen bir dökülme var.Araç 2014 model 0 alındı(Trafiğe 2015'de çıktı). Sadece Ankara'da kullanıldı. Görülen bölgeye hiç bir kimyasal(boya koruma,cila vb) uygulanmadı. Değişen ve boyada yok.(bildiğim kadarıyla 0 aldım çünkü)

253029253030253031253032

Son düzenleme:
Kronık, kac kısı oldu forumda 20 30 var aynı sıkayetten sıkayetçi :(
Daha bende yok ama Honda'ların boyaları su bazlı olduğu için her zaman hassasdır, çabuk atar maalesef.
Bu nedenle uzun süredir araçlarımı kendim yıkarım, hem içim siner hemde aracı bildiğim için boya atarmı gibi bir sorunum olmaz :)
Hatta her yıkama sonrası Sonax'ın hızlı cilasını da uygulayarak boyaya kısa süreli de olsa koruma uygulamış olurum, belki hızlı cilalar sayesinde bende bu tür durumlar oluşmuyorda olabilir :unsure:

Bundan once fluence aracim vardi, valla suyu varya mermeri keser gibi tutardim kaportaya en ufak bir yerinde bir gram boya atmamisti..Honda bu konuda uzdu beni,heleki bizim memlekette boya konusu bu kadar hassas iken boyle bir arac cikarmak neyin kafasi acaba?

Daha bende yok ama Honda'ların boyaları su bazlı olduğu için her zaman hassasdır, çabuk atar maalesef.
Bu nedenle uzun süredir araçlarımı kendim yıkarım, hem içim siner hemde aracı bildiğim için boya atarmı gibi bir sorunum olmaz :)
Hatta her yıkama sonrası Sonax'ın hızlı cilasını da uygulayarak boyaya kısa süreli de olsa koruma uygulamış olurum, belki hızlı cilalar sayesinde bende bu tür durumlar oluşmuyorda olabilir :unsure:
Aman şeytan kulagına :) MAsalah masallah ınsallah olmaz ılerde

Merhaba arkadaşlar. Maalesef aynı durum benim araçta da mevcut. Araç 2014 model 40 bin km'de garantisi devam ediyor. Konuyla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim acaba?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-07-14 at 14.36.21 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-14 at 14.36.21 (1).jpeg
    82.5 KB · Görüntüleme: 86
  • WhatsApp Image 2020-07-14 at 14.36.21.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-14 at 14.36.21.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 85
Merhaba arkadaşlar. Maalesef aynı durum benim araçta da mevcut. Araç 2014 model 40 bin km'de garantisi devam ediyor. Konuyla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim acaba?
Geçmiş olsun, bu konuda mevcut olan önceki mesajları okuyun ve Honda Türkiye web sitesinden durumla ilgili kayıt açtırın.

Merhaba tipkisinin aynisi yerlerden atmisti benim aractada. 1 ay once servise verdim, arka cam sökuldu ve cercevenin ici komple guzelce boyandi.. fiyat 800 tl verdim ama guzel oldu..kaportaya boya degmiyor merak etmeyin. Sadece direklerin ici ve camin tavanla birlestigi yerler. 3 gunde teslim almistim yillik bakimla birlikte. Gecmis olsun.

@erdal09 bey'in mesajıma like'ı ile konuyu tekrar hatırlatmış oldu bana. Arkadaşlar sizin civiclerinizde son durumlar nedir ? Benim boya dökülmem ön iki cam direği, tavan olukları ve arka camın bütün oluklarında dökülme var.
Yaşadığım muhitdeki özellikle çoğunluk FB7 kasa buna 2012 üretimlerde dahil olmak üzere, FC5 kasalarda da dökülmeler başlamış durumda. Bazı youtube yorumlarının altında mahkeme sürecinin sürdüğünü, bilirkişinin hukuki değerlendirmesinin
araç sahibini haklı bulduğundan yana olduğunu belirtmiş ve süreç devam ediyormuş. Emsal durum mahkeme sürecine giden var mı ? Paylaşırsanız tüm mağdurlar adına yol gösterici olacaktır. İlgilenen herkese teşekkürler.

@erdal09 bey'in mesajıma like'ı ile konuyu tekrar hatırlatmış oldu bana. Arkadaşlar sizin civiclerinizde son durumlar nedir ? Benim boya dökülmem ön iki cam direği, tavan olukları ve arka camın bütün oluklarında dökülme var.
Yaşadığım muhitdeki özellikle çoğunluk FB7 kasa buna 2012 üretimlerde dahil olmak üzere, FC5 kasalarda da dökülmeler başlamış durumda. Bazı youtube yorumlarının altında mahkeme sürecinin sürdüğünü, bilirkişinin hukuki değerlendirmesinin
araç sahibini haklı bulduğundan yana olduğunu belirtmiş ve süreç devam ediyormuş. Emsal durum mahkeme sürecine giden var mı ? Paylaşırsanız tüm mağdurlar adına yol gösterici olacaktır. İlgilenen herkese teşekkürler.
Hocam bende sadece arka camda var şuan. 1 ay kadar önce Honda Efeye sordum ve gösterdim. b7-fc5-Crv de olduğunu direk söylüyorlar zaten. Daha sonra yapılacak işlem ve fiyat bilgisi aldım. Camı sökük iç kısım boyayacak sonra cam orginal malzemeleri ile geri takılacak dendi ve 7.000 TL söylendi. Bende usulca teşekkür edip hemen çıktım ondan. Sonra kendi ustama sanayiye gidip onun yönlendireceği yere gösterecektir ama ustam böyle bin gitsin şimdilik dedi. Toplu iğne ile hafif eğerek komple rutus yaptım. Şuan duzgun duruyor ama tazyikli suyu yedikçe kalkar gene. Bende durum bu.
Bu arada bende sadece arka cam bir kısmında var.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri